Visos reklamos paslaugos, interneto svetainių kūrimas, SEO optimizavimas: info@visainfo.lt

Akmens vata ROCKWOOL – pasyvi pastato apsauga

ROCKWOOL akmens vata - tai daugiau negu akmuo ROCKWOOL akmens vata - tai daugiau negu akmuo

Projektavimas – svarbiausias statybinio proceso veiksmas. Būtent nuo architekto (projektuotojo) priklauso, kokios medžiagos ir sprendimai bus panaudoti pastate. Architektas (projektuotojas), įvertinęs pastato paskirtį ir finansines galimybes, parenka atitinkamus sprendimus, užtikrinančius patvarumą, komfortą ir saugumą.

Nedegios medžiagos mažina riziką

Viena iš medžiagų, turinčių įtakos pasyviajai priešgaisrinei saugai, yra izoliacija. Dauguma pastatų savininkų net nežino tikslios izoliacinių medžiagų specifikacijos ir reikalavimų, kurie yra svarbūs kilus gaisrui. Net patyrę architektai nustemba, kaip tinkamai parinktos pastate medžiagos reaguoja kilus gaisrui.

Degios izoliacinės medžiagos gali turėti įvairių degumo klasifikacijų, priklausomai nuo tikrinimo bandymo metodų, priešgaisrinės saugos vietinių taisyklių vertinimo. Pavyzdžiui, Lenkijoje naujų pastatų išorinėse sienose nuo 25 m privaloma naudoti tik nedegias izoliacines medžiagas, o Vokietijoje draudžiama naudoti degią izoliaciją aukštybiniuose pastatuose. Akmens vatos nedegumo savybės (aukščiausia atsparumo ugniai A1 klasė) gerina pastatų priešgaisrinės saugos lygį.

Išnaudoti visas galimybes

Tiek projektuotojai, tiek valstybinės institucijos, visi pagal savo kompetenciją, turėtų atsižvelgti į įvairių statybinių medžiagų elgseną gaisro metu. Jie turi didžiausią įtaką, kad gaminiai būtų tinkamai parinkti. Gaila, kad bandymai ir informacija apie gaminius vis dar nėra tinkamai prieinami. Taip pat priešgaisrinės saugos ekspertai ir organizacijos daugeliu atvejų gali padėti projektuotojams parinkti tinkamiausią gaminį konkretiems pastato elementams, įvertinę jų naudojimo paskirtį.

Pasyvi žmonių apsauga

Laikas, reikalingas evakuotis iš pastato, labai skiriasi, ir priklauso nuo pastato naudotojų mobilumo, jų žinių apie pastatą, lengvo evakavimo kelių pasiekiamumo. Evakuacijos laiką gali pailginti pastate panaudoti sprendimai, statybinės medžiagos ir aktyvios priešgaisrinės saugos sistemos. Reikšmingas ir svarbus veikinys gelbėjantis iš pastato yra ugnies plitimo sumažinimas. Labai dažnai žmonėms kelia grėsmę ne pradinio etapo ugnis, bet jos greitas išplitimas ir vėliau išskiriami dūmai bei neprieinami evakavimo keliai. Siekiant sumažinti tragiškų padarinių turinčių  gaisrų riziką,  aukštybinių pastatų savininkai turėtų užtikrinti, kad jie būtų suprojektuoti taip, kad žmonės galėtų lengvai išsigelbėti, pvz., sumažinti greitą gaisro plitimą.

Priešgaisrinės saugos projektuose turi būti pagal galimybę atsižvelgta į galimą vėlesnį šio pastato naudojimo paskirtį. Tuomet statomi gyvenamosios paskirties objektai gali būti lengvai pritaikyti poliklinikų ar vaikų  darželių poreikiams. Numatomas gyvenamųjų namų darbingo amžiaus gyventojų evakuacijos laikas yra visai kitoks pakeitus pastato paskirtį. Tokie atvejai turėtų būti įvertinti jau projektavimo etape.

Nedegios medžiagos didina pasyviosios apsaugos lygį

A1 degumo klasės statybinės medžiagos užtikrina reikliausių priešgaisrinės saugos standartų atitiktį. Net būdamos ugnyje šios medžiagos, praktiškai neprisideda prie gaisro, jo nedidina, neišskiria dūmų ir degančių lašų. Taigi gali sumažinti gaisro  su visais jo padariniais pavojų. Akmens vatos gaminiai, dažniausiai klasifikuojami kaip A1 klasė ir visiškai atitinka priešgaisrinės saugos reikalavimus. Siekiant sumažinti gaisro kilimo pavojų ir jo padarinius, yra taikomą  teisinė atsakomybė. Šiuo metu ir ateityje žmonės, susiję su statinių statyba ir administravimu (projektuotojai, rangovai, užsakovai, investuotojai, savininkai ir administratoriai), turėtų pasirinkti nedegias statybines medžiagas.

ROCKWOOL akmens vata yra nedegi ir atspari aukštoms temperatūroms. Jos naudojimas padidina pasyvią pastato apsauga nuo gaisro.

ROCKWOOL, UAB

Daugiau informacijos: www.rockwool.lt

ROCKWOOL, UAB infopuslapis

Pasidalink:

Įmonių straipsniai, naujienos, akcijos ir specialistų patarimai

  • Numatytas
  • Antraštė
  • Data
  • Atsitiktiniai
įkelti daugiau visų įkėlimui laikykite nuspaustą SHIFT klavišą įkelti visus