visainfo.lt – visos reklamos paslaugos, interneto svetainių kūrimas, SEO optimizavimas.

Automatinė antžeminė miško gaisrų stebėjimo sistema - JONAVOS MIŠKŲ URĖDIJA

Automatinė antžeminė miško gaisrų stebėjimo sistema - JONAVOS MIŠKŲ URĖDIJA Automatinė antžeminė miško gaisrų stebėjimo sistema - JONAVOS MIŠKŲ URĖDIJA

Automatinė antžeminė miško gaisrų stebėjimo sistema. Jonavos miškų urėdijos veiklos zonoje esantys miškai (37,7 tūkst. ha.) pasižymi dideliu degamumu ir sudaro palankias sąlygas gaisrams kilti. Siekiant užtikrinti savalaikį ir operatyvų miško gaisrų aptikimą ir gesinimą miškų urėdijoje nuo 2012 metų gegužės 17 dienos pradėjo veikti vieninga Lietuvoje automatinė antžeminė miško gaisrų stebėjimo sistema.

gaisru sistemaAntžeminėms automatinėms miško gaisrų stebėjimo sistemoms įsigyti ir įdiegti pasinaudota Lietuvos kaimo plėtros 2007-2013 metų programos priemone „Miškininkystės potencialo atkūrimas ir prevencinių priemonių įdiegimas“.

Viešąjį konkursą automatinėms miško gaisrų stebėjimo sistemoms Fire Watch įrengti laimėjo UAB „Telekonta“, su kuria miškų urėdija pasirašė sutartį dėl šios sistemos įdiegimo. 80% šių lėšų kompensuojama iš ES struktūrinių fondų bei Lietuvos Respublikos biudžeto lėšų. Dūmus automatiškai fiksuojančios kameros, sumontuotos ant trijų bokštų – Pageležių, Svilonių ir Upninkų girininkijose.

Besisukdamos aplink savo ašį kameros aptinka dūmus 15 -30 km spindulio teritorijoje. Apdorotas signalas siunčiamas į centrinį stebėjimo postą, kur budintis operatorius mato tikslias dūmų koordinates (vietą) ir atstumą. Įdiegus modernią miško gaisrų stebėjimo sistemą tikimasi tikslesnio ir greitesnio gaisro kilimo vietos nustatymo, operatyvesnio gaisro gesinimo organizavimo, atsiranda galimybė fiksuoti gaisro židinius netgi tamsiu paros metu ar esant blogam matomumui, trumpiau tariant, pagerės priešgaisrinė miškų apsauga ne tik Jonavos rajono, bet ir aplinkinių rajonų miškų priešgaisrinė apsauga.

JONAVOS MIŠKŲ URĖDIJA, VĮ

Daugiau informacijos:

JONAVOS MIŠKŲ URĖDIJA, VĮ infopuslapis

Pasidalink:

Įmonių straipsniai, naujienos, akcijos ir specialistų patarimai

  • Numatytas
  • Antraštė
  • Data
  • Atsitiktiniai
įkelti daugiau visų įkėlimui laikykite nuspaustą SHIFT klavišą įkelti visus