visainfo.lt – visa informacija vienoje vietoje!

Baseinų chemija ir baseinų priežiūros priemonės – kaip išsirinkti tinkamiausias

Baseinų chemija ir baseinų priežiūros priemonės - kaip išsirinkti tinkamiausias Baseinų chemija ir baseinų priežiūros priemonės - kaip išsirinkti tinkamiausias

Tinkama baseino vandens priežiūra dažnai baseinų savininkams iškelia tikrus iššūkius dėl daugybės veiksnių ir įvairių poveikių, tokių kaip oras, prileidžiamo vandens kokybė, ištirpusios organinės medžiagos, dulkės ir purvas, vėjo nešiojamos cheminės medžiagos, trąšos, besimaudančiųjų srautas, gyvūnai ir netgi naudojamos vandens dezinfekcijos priemonės.

Taigi, kaip ištisą sezoną užtikrinti švarų ir skaidrų baseino vandenį?

BASEINO VANDENS DEZINFEKCIJA

Dezinfekcinės priemonės sunaikina ligas sukeliančias bakterijas ir mikrobus. Vandens oksiduotojai yra sukurti taip, kad pašalintų nebakterinius teršalus ir organines medžiagas, tokias kaip cheminiai šalutiniai produktai, mikroskopinis purvas, negyvi dumbliai ir besimaudančiųjų atliekos. Netinkamai dezinfekcinėmis priemonėmis apdorotas vanduo tampa dvokiantis, vizualiai atstumiantis ir pavojingai drumstas.

Chloras yra plačiausiai naudojama priemonė baseino vandens dezinfekcijai ir oksidacijai dėl savo kainos ir kokybės santykio. Vandens oksidavimui siūlome greitai tirpstančias Di-chloro granules, o pastoviai vandens dezinfekcijai – lėto veikimo daugiafunkcinio chloro „Force 5 in 1“ arba Tri-chloro tabletes.

Chloras greito tirpimo

Greito tirpimo chloras – Di-chloras (60 proc. chloro ir pH lygis apie 6.8) vandens oksidavimui („šokui“)

Di-chloras yra stabilus dėl cianuro rūgšties, tačiau šios priemonės pH yra labiau neutralus dėl natrio pagrindo. Di-chloras yra granulių pavidalo junginys, kuris yra paskleidžiamas baseino vandens paviršiuje. Ši priemonė yra plačiai rekomenduojama naudoti viniliniuose ir dirbtinio pluošto baseinuose dėl savo greitai ištirpstančios savybės. Be to, jis gali būti naudojamas kaip šoko priemonė vandens oksidavimui, o taip pat jis gali pakelti cianuro rūgšties lygį iki priimtino lygio.

 

Daugiafunkcinis chloras Force

Lėto tirpimo chloro tabletės – Tri-chloras (90 proc. chloro, pH 2.9) reguliariai vandens priežiūrai ir chloro lygio palaikymui

Paprastai parduodamas Ø 25 mm ir Ø 75 mm tabletės formoje ir naudojamas per vandens padavimo (persipylimo) sistemas, gali būti įdedamas į plūdes ar skimerį. Tri-chloras yra plačiai naudojamas tiek privačiuose, tiek komerciniuose baseinuose, nes šios priemonės efektyvumas atitinka kainą, ją lengva naudoti ir ji yra atspari suįrimui sąlytyje su saulės šviesa. Tai viena stipriausių chloro formų, kuri, jei tinkamai naudojama, yra laikoma saugiausia ir ilgiausią naudojimo laiką turinti chloro priemonė. Ši priemonė yra stabilizuojama panaudojant cianuro rūgštį.

Daugiafunkcinis chloras „Force 5 in 1“ tai 5 baseinų priežiūros produktai viename!

Taupantiems laiką siūlome daugiafunkcinį chloro produktą „Force 5 in 1“. Produktas dezinfekuoja vandenį, jame esantis algicidas naikina dumblius, pH stabilizatorius balansuoja vandens pH, o flokuliantas efektyviai skaidrina vandenį. Produkto naudojimas ženkliai sumažins kitų priemonių naudojimo kiekį.

Baseino dezinfekcija be chloro – skystas aktyvus deguonis

Skystas aktyvus deguonis

Vandens dezinfekavimas aktyviuoju deguonimi – tai švelni alternatyva chlorui. Bechloriai produktai efektyviai veikia kaip vandens dezinfekcijos ir dumblių prevencijos priemonės – dezinfekuoja, skaidrina vandenį, nedirgina odos bei plaukų. Pasirinkusiems baseino vandens priežiūrą be chloro – rekomenduojame skystą daugiafunkcinį aktyvų deguonį su algicidu „OvyTri“.

Aktyvus deguonis sunaikina visus mikrobus, bakterijas ir virusus, šalina grybelį ir panaikina pelėsį. Daugiafunkciniai aktyvaus deguonies produktai turi ir flokuliacinių savybių, todėl vanduo visuomet bus išlaikomas švarus, skaidrus ir tyras, bei atstato drumstą ar žalią vandenį į normalią būseną.

Aktyvaus deguonies produktai yra visiškai nepavojingi žmonėms ir supančiai aplinkai. Europoje autorizuoti ir pripažinti dezinfekantai, bei plačiai naudojami, kaip pagrindinis dezinfekantas komerciniuose baseinuose ir Spa.

DUMBLIŲ NAIKINIMAS IR PREVENCIJA

Algicidas dumblių naikinimui

Puikus pasirinkimas, papildantis chloro naudojimą, yra algicidas. Algicidas – priemonė apsauganti vandenį nuo visų rūšių dumblių formavimosi ir juos sunaikinti. Jei yra pastoviai palaikoma tinkama ir reguliari algicido koncentracija vandenyje, dumblių ir jų sukeliamų problemų yra visiškai išvengiama.

Dumbliai – dažniausiai sutinkama ir labiausiai erzinanti problema, su kuria susiduria baseinų savininkai.

Dumbliai, kurie yra randami baseinuose, gali būti skirstomi:

  • Žalieji, kurie gali laisvai plaukioti vandenyje arba prisitvirtinti prie baseino sienelių.
  • Geltonieji (garstyčių spalvos), pudros pavidalo, kurie tvirtai prisitvirtina prie sienelių, laiptų ir kampų.
  • Mėlynieji-žalieji (Cyanobacteria), dažnai klaidingai laikomi žaliaisiais dumbliais, bet iš tiesų jie yra bakterijos, kurios veši fosfatų pagalba.
  • Juodieji, kurie atsiranda kaip nedidelės dumblių dėmės, prisitvirtinančios prie paviršių.

Dumbliams yra reikalingos žemiau išvardintos sąlygos, kurios skatina jų augimą:

  • Saulės šviesa.
  • Valymo priemonių trūkumas. Intensyvus naudojimasis baseinais arba organinių nuosėdų perteklius baseinuose sukuria didesnį chloro poreikį. Jei chloro poreikis nėra patenkinamas, ir vandenyje yra per mažai chloro priemonių, tai paskatina dumblių augimą.
  • Šiltas vanduo. Populiariausi baseinų dumbliai mėgsta šiltą vandenį. Todėl būtina, jei tik įmanoma, palaikyti žemesnę nei 26,5°C vandens temperatūrą. Dumblių problema ypač sustiprėja pavasarį.
  • Šiurkštūs paviršiai. Skylimai ir įtrūkimai skatina dumblių augimą. Reguliarus baseino paviršiaus valymas yra prevencinė priemonė, padedanti išvengti dumblių augimo.
  • Prasta vandens cirkuliacija. Dumbliai puikiai gyvuoja stovinčiame vandenyje. Jei baseine yra vietų, kur vanduo beveik nejuda, tose vietose gali pradėti augti dumbliai. Gera, stipri vandens cirkuliacija ir filtravimas gali padėti išvengti dumblių problemos.
  • Anglies dioksidas. Dumbliai kvėpuodami naudoja anglies dioksidą ir todėl jiems yra reikalingas CO2, kad išgyventų.
  • Maistinės medžiagos. Nitratai ir fosfatai yra, maistas reikalingas dumbliams, kad išgyventų.

Geriausias būdas naikinti dumblių augimą baseinuose, yra vengti tokios baseino aplinkos, kuri skatintų dumblių augimą. Chloras yra chemikalas, kuris yra dažniausiai naudojamas kovojant su dumbliais. Nors chloro gali pakakti kovojant su kai kuriais dumbliais, tačiau jis gali būti bejėgis prieš dumblių liekanas, kurios kaupiasi filtre ir kur chloras negali veiksmingai su jomis kovoti.

BASEINO VANDENS PH REGULIAVIMAS „pH minus“ ir „pH plius“ granulėmis

ph minus granulės

Geriausi baseino vandens priežiūros rezultatai yra pasiekiami tuomet, kai yra palaikomas vandens balansas – tai yra, tuomet, kai vanduo yra tinkamai prisotintas vienoda rūgščių ir šarmų pusiausvyra. Kuomet vanduo tampa per daug rūgštinis arba per daug šarminis, tuomet ir prasideda įvairios vandens problemos. Šios problemos gali būti tokios paprastos kaip odos ar akių sudirginimas arba rimtesnės problemos, tokios kaip pūslių atsiradimas ant besimaudančiųjų odos ar įrangos bei baseino dangos pažeidimai, korozija. Pagrindinis faktorius tinkamoje vandens priežiūroje, yra palaikyti tinkamą vandens cheminį balansą ir palaikyti teisingą dezinfekcinių priemonių lygį vandenyje. Tokia priežiūra yra labai svarbi, kad besimaudantys jaustųsi saugūs ir galima būtų išvengti žalos baseinų paviršiui ir įrangai. Todėl reguliari priežiūra yra būtina norint, kad baseino vanduo būtų švarus, skaidrus ir tyras.

Testeris ph ir chloro lygio nustatymui

Vandens šarmingumas

Bendro šarmingumo ir pH santykiai yra susiję tarpusavyje, tačiau jų poveikis nėra vienodas. Bendras šarmingumas padeda palaikyti pH stabiliame lygyje. Bendras šarmingumas yra šarminių junginių, kurie sukuria pagrindinius tirpalus, kuomet yra jonizuojami, įvertinimas. Kadangi šarminiai junginiai, dar vadinami apsauginiais junginiais, jonizuojasi, kuomet tai yra būtina, jie gali palaikyti stabilų pH. Dėl šios priežasties, bendras šarmingumas yra apibrėžiamas kaip pH buferis vandenyje. Baseinų ir Spa profesionalų asociacijos (APSP) pateikiami standartai nurodo, jog bendras vandens šarmingumas turėtų būti nuo 60 ppm iki 180 ppm. Idealus šarmingumo intervalas yra 80 - 100 ppm.

Vandens pH

Tai matavimo vienetas, kuri padeda nustatyti vandens rūgštingumą. Žemas pH skalės lygis rodo vandenilio jonų dominavimą (rūgštingumas). Aukštas pH skalės lygis rodo, jog dominuoja hidroksilo jonai (šarmingumas).

APSP nustatytas pH standartas yra nuo minimalaus 7.0 lygio iki maksimalaus 7.6 lygio. Idealus pH lygis yra laikomas 7.2 – 7.4.

Svarbu yra suprasti, jog pH skalė yra logaritminė, o lygis pH skalėje skiriasi 10 balų faktoriumi. Kitais žodžiais sakant, kiekvienas lygio pakilimas ar kritimas skalėje yra dauginamas iš 10. Pavyzdžiui, kuomet pH lygis yra 6.0, tai reiškia, jog vanduo yra 10 kartų labiau rūgštinis nei esant pH 7.0, tuo tarpu kai pH lygis yra 8.0, vanduo yra 10 kartų labiau šarminis nei tuomet, kai pH yra 7.0. Kuomet pH lygis yra 5.0, tai reiškia, jog ši reikšmė yra 100 kartų labiau rūgštinė, nei pH 7.0 reikšmė. Kiekvienas žingsnis pH skalėje yra didžiulis šuolis.

Baseinuose priemonė „PH PLIUS“ (natrio bikarbonatas) yra naudojamas norint pakelti tiek bendro šarmingumo, tiek pH lygį, o „PH MINUS“ (natrio bisulfatas) – norint sumažinti pH lygį.

BASEINO VANDENS SKAIDRINIMAS FLOKULIANTU

Vandens skaidrumo atstatymas yra įvardinamas kaip surinktų kietųjų dalelių pašalinimas iš baseino vandens. Vandens skaidrumas baseinuose ir Spa yra svarbus dėl šių priežasčių: išvaizdos, ligų prevencijos ir besimaudančiųjų saugumo. Drumstas vanduo gali paslėpti bakterijas ir virusus, kurie gali sukelti ausies skausmus, aštrius infekcinius konjunktyvitus ir į gripą panašius simptomus. Dvi dažnos bakterijos – E. coli ir Giardia – gali sukelti diarėją ar netgi mirtį. Be to, pavojingi, gyvybei pavojų keliantys, chlorui atsparūs pirmuonys, tokie kaip Cryptosporidium gali tarpti drumstame vandenyje.

Drumstumo priežastys

Dažniausiai drumstas baseinų, Spa ar kubilų vanduo gali susidaryti dėl tokių valymo priemonių, kaip chloras, trūkumo vandenyje. Daugybę vandens problemų paprastai sukelia kietosios dalelės vandenyje. Kietosios dalelės tai: teršalai, kuriuos vandenyje palieka besimaudantieji, purvas, dumblas, organinės medžiagos, dumbliai, įdegio aliejai ir losjonai, bakterijos ir pirmuonys, mineralai ir metalai.

 Kokias baseinų priežiūros priemones pasirinkti

Šios problemos yra sprendžiamos pasitelkiant filtravimą ir vandens skaidrinimo priemones – flokuliantus.

Vandens skaidrinimas

Tinkamas filtravimas ir gera cheminio vandens valymo sistema yra esminiai dalykai, padedantys palaikyti švarų vandenį baseinuose ir Spa. Be geros filtravimo sistemos, cheminių priemonių, valiklių ir algicidų, nebūtų įmanoma įgyvendinti tai, kam yra sukurtos šios sistemos. Kiekvieno produkto, skirto vandens skaidrumui palaikyti, efektyvumas priklauso nuo gyvybiškai svarbaus filtravimo vaidmens.

Filtravimas

Filtrai skaidrina vandenį pašalindami kietąsias daleles, kurios susidaro vandenyje. Kietąsias daleles sudaro mažos purvo dalelės, odos pleiskanos, dumblių sporos, bakterijos ir kitos nuosėdos. Daugelis kietųjų dalelių skiriasi savo dydžiu (matuojant mikronais), ir kuomet jos susiformuoja vandenyje, baseino vanduo tampa drumstas. Skirtingi filtrų tipai yra sukurti taip, kad pašalintų įvairaus dydžio, matuojamų mikronais, medžiagas. Pavyzdžiui, smėlio filtrai veikimo principas yra toks, jog jis praleidžia vandenį per specializuotą smėlio dangą, kuri gali sulaikyti medžiagas, kurios yra didesnės nei 25 mikronai. Bet kurios mažesnės kietosios dalelės negali būti surenkamos smėlio filtrų pagalba.

Nesvarbu kokio tipo yra filtras, jis turi tinkamai veikti ir užtikrinti, jog baseino ar Spa vanduo bus švarus ir skaidrus. Jei, pavyzdžiui, smėlis smėliniame filtre nusidėvi, filtras praranda savo sugebėjimą surinkti mažas daleles. Smėlio, kasetiniai ir D.E. (diatominės žemės) filtrai visi jie praranda savo efektyvumą kuomet riebalai ir organinės medžiagos užkemša filtrų dangą ir padidina grįžtamosios vandens srovės spaudimą. Padidėjęs grįžtamojo vandens spaudimas sukuria prastą vandens cirkuliaciją baseine ar Spa. Tai sukelia mažų mikroninių dalelių formavimąsi vandenyje ir sukelia vandens drumstumą.

Todėl norint padidinti jų efektyvumą, visų tipų filtrai turėtų būti reguliariai valomi pagal gamintojų pateiktus nurodymus.

Flokuliantas vandens skaidrinimui

Vandens skaidrintojai – flokuliantas

Skaidrinimo priemonė – flokuliantas sukuria labai mažas flokules, kurios nusėda ant baseino dugno, kur medžiagos yra išsiurbiamos. Poli-aliuminio chloridai yra skysta aliuminio kristalų forma – skystas flokuliantas, kuris yra naudojamas baseinų vandens valymui. Didžioji dalis skystų flokuliantų yra priklausomi nuo tinkamos pH pusiausvyros ir jei pH yra virš 7.8, tai flokuliantai yra visiškai neveiksmingi.

Koaguliacija prieš Flokuliaciją

Daugelis skaidrintojų, kurie yra naudojami baseinuose yra koaguliantai. Būkite atidūs pasirinkdami sintetinius skaidrintojus, kurie yra apibūdinami kaip flokuliantai, tačiau iš tiesų nėra tikrieji flokuliantai, o greičiau koaguliantai.

Koaguliacija. Kuomet teigiami jonai patenka į vandenį, jie pritraukia neigiamai įkrautus jonus ir prasideda koaguliacijos procesas. Daugelis šių dalelių yra koaguliuojamos ir sulaikomos filtre. Tačiau netgi kai kurios koaguliuotos medžiagos gali būti pernelyg mažos, kad jas sulaikytų filtrai (ypač smėlio filtrai).

Flokuliacija. Flokuliacija yra žingsnis, kuriuo pereinama nuo koaguliacijos prie sekančio žingsnio, po to, kai flokulės yra suformuojamos iš sujungtų koaguliuotų jonų. Taigi, flokulės yra didesnės ir todėl jos gali būti surenkamos filtruose. Vienas iš būdų pavaizduoti skirtumą tarp koaguliacijos ir flokuliacijos yra palyginti mikroautobusą su karinių transportavimo lėktuvu. Mikroautobusas (koaguliacija) gali surinkti keleivius ir juos pervežti iš vienos vietos į kitą. Karinis transportavimo lėktuvas (flokuliacija) gali surinkti keletą mikroautobusų (tiek keleivius, tiek pačias transporto priemones) ir juos pervežti iš vienos vietos į kitą. Skaidrintojai yra naudojami tam, kad pašalintų mažas sveikatai žalingas daleles iš vandens, panaudojant koaguliaciją ir flokuliaciją. Daugelis skaidrintojų koaguliuoja, tačiau nevisiškai iki galo atlieka flokuliaciją.

Visus baseinų chemijos produktus įsigykite čia: https://www.baseinuchemija.com/baseinu-chemija-ocedis

Daugiau informacijos apie produktus: Tel. 8 639 33 900 arba el.p. Šis el.pašto adresas yra apsaugotas nuo šiukšlių. Jums reikia įgalinti JavaScript, kad peržiūrėti jį.

 

Pasidalink:

Įmonių straipsniai, naujienos, akcijos ir specialistų patarimai

  • Numatytas
  • Antraštė
  • Data
  • Atsitiktiniai
įkelti daugiau visų įkėlimui laikykite nuspaustą SHIFT klavišą įkelti visus