visainfo.lt – visos reklamos paslaugos, interneto svetainių kūrimas, SEO optimizavimas.

Reguliari baseino vandens priežiūra

Reguliari baseino vandens priežiūra Reguliari baseino vandens priežiūra

Norint užtikrinti pastovų baseino vandens švarumą, skaidrumą ir tyrumą, baseino priežiūra būtina vieną kartą per savaitę. Visišką vandens keitimą rekomenduojama vykdyti kartą per 1-2 metus.

Reguliariai baseino priežiūrai reikalingi 5 veiksniai, naudojant priemones iš www.baseinuchemija.com specializuotos baseinų chemijos el.parduotuvės

1. pH LYGIO REGULIAVIMAS – testerio ir „Phenol Red“ tablečių pagalba pasitikriname pH lygį. Priemonių „Ph minus“ arba „Ph plius“ pagalba jį sureguliuojame.

2. VANDENS OKSIDAVIMAS – „ŠOKAS“ (1-mą kartą prileidus baseiną ir kas 15 – 30 dienų – greito veikimo chloro granulės.

Jei pasirinkote priežiūrą be chloro - skystas aktyvusis deguonis.

3. VANDENS SKAIDRINIMAS (1-ną kartą/sav.) – flokuliantas.

4. DUMBLIŲ ŠALINIMAS (1-ną kartą/sav.) – algicidas.

5. VANDENS REGULIARI DEZINFEKCIJA (1-ną kartą/sav.) – lėto veikimo chloro tabletė arba daugiafunkcinio chloro „Force“ 5 in1 tabletė.

Jei pasirinkote priežiūrą be chloro – aktyvusis deguonis,

Reguliari baseino vandens priežiūra


Kad Jūsų baseino vanduo nuolatos būtų tyras ir skaidrus, rekomenduojama atlikti nuolatinę priežiūrą ir pasirinkti tinkamus, sertifikuotus ir kokybiškus baseinų chemijos produktus. Blogai dezinfekuotas vanduo tampa pavojingu sveikatai, dvokiantis, vizualiai atstumiantis ir pavojingai drumstas. Dezinfekcinių priemonių pasirinkimas tai atsakomybė visuomet palaikyti saugią ir higienišką vandens aplinką. Filtruojant per smėlio filtrus sulaikomi tik mechaniniai teršalai. Šio filtravimo nepakanka dumblių augimo sustabdymui, bakterijų ir kitų mikroorganizmų sunaikinimui. Augant dumbliams baseino sienos pasidengia plėvele, vanduo tampa žalias, drumzlinas, atsiranda kvapas. Bakterijų ir kitų mikroorganizmų sunaikinimui, baseino vandenį būtina dezinfekuoti. Dezinfekcijai naudojamas yra chloras arba bechlorės priemonės – aktyvus deguonis.

Prieš pradėdami naudoti baseino vandens priežiūros produktus, apsiskaičiuokite baseino talpą, tuomet galėsite apsiskaičiuoti reikiamą baseino chemijos kiekį.

Apvalus baseinas. Ilgis (m) x Plotis (m) x Gylio vidurkis (m) x 0,78 = Talpa (m³).

Stačiakampis ar kvadratinis baseinas. Ilgis (m) x Plotis (m) x Gylio vidurkis (m) = Talpa (m³).

Ovalus baseinas. Ilgis (m) x Plotis (m) x Gylio vidurkis (m) x 0,89 = Talpa (m³).

1. PH LYGIO REGULIAVIMAS

Labai svarbus aspektas tiek sveikatai, tiek kitų baseinų priežiūros priemonių maksimaliam veikimui yra sureguliuotas vandens pH.

Geriausi rezultatai yra pasiekiami tuomet, kai yra palaikomas vandens balansas - vanduo yra tinkamai prisotintas vienoda rūgščių ir šarmų pusiausvyra. Kuomet vanduo tampa per daug rūgštinis arba per daug šarminis, prasideda įvairios problemos - nuo odos ar akių sudirgimo iki  pūslių atsiradimo ant besimaudančiųjų odos ar įrangos bei baseino dangos pažeidimai, korozija. Pagrindinis faktorius tinkamoje vandens priežiūroje, yra palaikyti tinkamą vandens cheminį balansą ir palaikyti teisingą dezinfekcinių priemonių lygį vandenyje.

Idealus pH lygis yra laikomas 7.2 - 7.4. Testerio ir tablečių pagalba, nustatome esantį pH ir chloro lygį vandenyje. Jei yra viršijama arba nutolę nuo normos, atitinkamai reguliuojame vandens pH. Vandens rūgštingumas, šarmų pusiausvyra bei laisvo chloro koncentracija vandenyje nustatoma testerio pagalba taip pat naudojamos tabletės – „DPD1“ chlorui matuoti ir „Phenol Red“ vandens pH lygiui nustatyti.

„pH plius“ (natrio bikarbonatas) yra naudojamas norint pakelti tiek bendro šarmingumo, tiek pH lygį.

„pH minus“ (natrio bisulfatas) yra naudojama, norint sumažinti pH lygį.

Ideali chloro koncentracija: 0,5 – 2,0 mg/l (lauko baseinų – iki 3,0 mg/l). Vanduo testavimui imamas iš baseino, iš 25 cm gylio, apie 50 cm nuo baseino krašto. Privačiuose baseinuose pH lygį būtina tikrinti 1 – 2 kartus per savaitę.

2. VANDENS OKSIDAVIMAS – „ŠOKAS“

Vandens oksidavimas – „šokas“ atliekamas 1-ną kartą prisileidus baseiną ir reguliariai kas 15 – 30 dienų.

Di-chloro (60 proc. chloro ir pH lygis apie 6.8) granulės. Di-chloras yra stabilus dėl cianuro rūgšties, tačiau šios priemonės pH yra labiau neutralus dėl natrio pagrindo. Di-chloras yra granulių pavidalo junginys, kuris yra paskleidžiamas baseino vandens paviršiuje. Ši priemonė yra plačiai rekomenduojama naudoti viniliniuose ir dirbtinio pluošto baseinuose dėl savo greitai ištirpstančios savybės, o taip pat jis gali pakelti cianuro rūgšties lygį iki priimtino lygio. Tai yra pagrindinis produktas greitai vandens dezinfekcijai, organinių teršalų išvalymui, kvapų šalinimui ir oksidacijai.

3. VANDENS SKAIDRINIMAS

Vandens skaidrumo atstatymas yra įvardinamas kaip surinktų kietųjų dalelių pašalinimas iš baseino vandens. Vandens skaidrumas yra svarbus dėl: išvaizdos, ligų prevencijos ir besimaudančiųjų saugumo. Drumstas vanduo gali paslėpti bakterijas ir virusus, kurie gali sukelti ausies skausmus, aštrius infekcinius konjunktyvitus ir į gripą panašius simptomus.

Dažniausiai drumstas baseinų vanduo gali susidaryti dėl blogos filtravimo sistemos, reto smėlio keitimo ir dezinfekcijos priemonių  trūkumo vandenyje.

Daugybę vandens problemų paprastai sukelia kietosios dalelės vandenyje. Kietosios dalelės tai: teršalai, kuriuos vandenyje palieka besimaudantieji, purvas, dumblas, organinės medžiagos, dumbliai, įdegio aliejai ir losjonai, bakterijos ir pirmuonys, mineralai ir metalai.

Šios problemos yra sprendžiamos pasitelkiant filtravimo įrangą ir vandens skaidrinimo priemones. Tinkamas filtravimas, gera cheminio vandens valymo sistema ir tinkamai pasirinkti skaidrintojai yra esminiai dalykai, padedantys palaikyti švarų vandenį baseinuose.

Vandens skaidrumui palaikyti, 1-ną kartą per savaitę būtina naudoti vandens skaidrintojus (flokuliantus), kurių veikimas pasižymi tokiu principu, jog jos padeda surinkti labai mažas, neigiamai įkrautas daleles. Tuomet, kai šios dalelės yra surenkamos, jos pradeda plūduriuoti vandenyje. Suveikus traukos dėsniui surinktos dalelės nusėda dugne. Baseine, turinčiame veikiančią filtravimo sistemą, medžiagos gali būti surenkamos filtre.

Flokuliantai (aliuminio sulfatas) sukuria labai mažas flokules, kurios nusėda ant baseino dugno, kur medžiagos yra išsiurbiamos. Kaip ir chloras ar algicidas, flokulianto veikimas yra priklausomas nuo tinkamos pH pusiausvyros ir jei pH yra virš 7.8, tai flokuliantai yra visiškai neveiksmingi.

Daugelis skaidrintojų, kurie yra naudojami baseinuose yra koaguliantai. Būkite atidūs pasirinkdami sintetinius skaidrintojus, kurie yra apibūdinami kaip flokuliantai, tačiau iš tiesų nėra tikrieji flokuliantai, o greičiau koaguliantai. Koaguliacija - kuomet teigiami jonai patenka į vandenį, jie pritraukia neigiamai įkrautus jonus ir prasideda koaguliacijos procesas. Daugelis šių dalelių yra koaguliuojamos ir sulaikomos filtre. Tačiau netgi kai kurios koaguliuotos medžiagos gali būti pernelyg mažos, kad jas sulaikytų filtrai (ypač smėlio filtrai). Flokuliacija – tai žingsnis, kuriuo pereinama nuo koaguliacijos prie sekančio žingsnio, po to, kai flokulės yra suformuojamos iš sujungtų koaguliuotų jonų. Taigi, flokulės yra didesnės ir todėl jos gali būti surenkamos filtruose. Skaidrintojai yra naudojami tam, kad pašalintų mažas sveikatai žalingas daleles iš vandens, panaudojant koaguliaciją ir flokuliaciją. Daugelis skaidrintojų koaguliuoja, tačiau nevisiškai iki galo atlieka flokuliaciją.

4. DUMBLIŲ NAIKINIMAS

Dumblių augimą skatina: saulės šviesa, valymo priemonių trūkumas. Intensyvus naudojimasis baseinais arba organinių nuosėdų perteklius baseinuose sukuria didesnį chloro poreikį. Jei chloro poreikis nėra patenkinamas, ir vandenyje yra per mažai chloro priemonių, tai paskatina dumblių augimą.

Dumblių vešėjimą skatina ir šiltas vanduo, šiurkštūs paviršiai, prasta vandens cirkuliacija, anglies dioksidas, nitratai ir fosfatai. Puikus pasirinkimas, papildantis chloro naudojimą, yra algicidas. Algicidą dozuojame 1 – ną kartą per savaitę. Pirmą kartą prisileidus baseiną algicido dozę dvigubiname. Reguliariai naudojant algicidą, dumblių problemos visiškai išvengiama.

5. REGULIARUS VANDENS DEZINFEKAVIMAS

Reguliariai baseino dezinfekcijai ir palaikymui 1-ną kartą per savaitę naudojamos lėto veikimo chloro tabletės.

Tri-chloras (90 proc. chloro, pH 2.9), naudojamas per vandens padavimo (persipylimo) sistemas, gali būti įdedamas į plūdes ar skimerį.

Tri-chloras - viena stipriausių chloro formų, kuri, jei tinkamai naudojama, yra laikoma saugiausia ir ilgiausią naudojimo laiką turinti chloro priemonė. Ši priemonė puikiai dezinfekuoja vandenį, naikina virusus, bakterijas ir organinius teršalus.

Taupantiems laiką siūlome daugiafunkcinį chloro produktą „Force“. Daugiafunkcinis chloras „Force“ 5 in1 – tai 5 baseinų priežiūros produktai viename! Produktas dezinfekuoja vandenį, jame esantis algicidas naikina dumblius, pH stabilizatorius balansuoja vandens pH, o flokuliantas efektyviai skaidrina vandenį.

Naudojantys priemones be chloro, vandens dezinfekcijai gali rinktis alternatyvą chlorui: aktyvųjį deguonį. Produktus reguliariai dozuoti 1-ną kartą per savaitę.

Lygiai taip pat, kaip ir naudojant chlorą, 1 – mą kartą ir kas 15 – 30 dienų. baseino vandenį būtina oksiduoti atitinkamomis bechlorėmis priemonėmis.

BASEINO FILTRAVIMO SISTEMOS PRIEŽIŪRA

Vandens skaidrumui bei visų baseinų priežiūros priemonių maksimaliam veikimui užtikrinti būtina prižiūrėti baseino filtravimo įrangą: kas 1 – 2 metus pakeisti smėlį arba kasetę, reguliariai išvalyti filtrą pagal gamintojų  patiektus nurodymus.

Vietoje kvarcinio smėlio filtrų užpildymui, pasirinkę ceolitą, Jūs ne tik turėsite švarų ir skaidrų vandenį bet ir sutaupysite – ceolito reikia mažiau nei kvarcinio smėlio, o keisti reikia rečiau !!! Jei kvarcinį smėlį rekomenduojama keisti kas 2 metus, ceolito keitimą rekomenduojama atlikti po 3 metų.

Baseino filtrai skaidrina vandenį pašalindami kietąsias daleles, kurios susidaro vandenyje. Kietąsias daleles sudaro mažos purvo dalelės, odos pleiskanos, dumblių sporos, bakterijos ir kitos nuosėdos. Daugelis kietųjų dalelių skiriasi savo dydžiu (matuojant mikronais), ir kuomet jos susiformuoja vandenyje, baseino vanduo tampa drumstas. Skirtingi filtrų tipai yra sukurti taip, kad pašalintų įvairaus dydžio, matuojamų mikronais, medžiagas.

Pavyzdžiui, smėlio filtrai veikimo principas yra toks, jog jis praleidžia vandenį per specializuotą smėlio dangą, kuri gali sulaikyti medžiagas, kurios yra didesnės nei 25 mikronai. Bet kurios mažesnės kietosios dalelės negali būti surenkamos smėlio filtrų pagalba. Nesvarbu kokio tipo yra filtras, jis turi tinkamai veikti ir užtikrinti, jog baseino ar Spa vanduo bus švarus ir skaidrus. Jei, pavyzdžiui, smėlis smėliniame filtre nusidėvi, filtras praranda savo sugebėjimą surinkti mažas daleles. Smėlio, kasetiniai ir D.E. (diatominės žemės) filtrai visi jie praranda savo efektyvumą kuomet riebalai ir organinės medžiagos užkemša filtrų dangą ir padidina grįžtamosios vandens srovės spaudimą. Padidėjęs grįžtamojo vandens spaudimas sukuria prastą vandens cirkuliaciją baseine ar Spa. Tai sukelia mažų mikroninių dalelių formavimąsi vandenyje ir sukelia vandens drumstumą.

Visus baseinų priežiūros produktus galite įsigyti el.parduotuvėje www.baseinuchemija.com

Dėl platesnės informacijos kreipkitės telefonu 8 639 33 900 arba el.paštu Šis el.pašto adresas yra apsaugotas nuo šiukšlių. Jums reikia įgalinti JavaScript, kad peržiūrėti jį.

Admonita, UAB

Daugiau informacijos: www.visainfo.lt

Admonita, UAB infopuslapis

Pasidalink:

Įmonių straipsniai, naujienos, akcijos ir specialistų patarimai

  • Numatytas
  • Antraštė
  • Data
  • Atsitiktiniai
įkelti daugiau visų įkėlimui laikykite nuspaustą SHIFT klavišą įkelti visus