Visos reklamos paslaugos, interneto svetainių kūrimas, SEO optimizavimas: info@visainfo.lt

BIRŽŲ ALUS, UAB - alus, alaus darykla

Adresas: Rotušės g. 22,LT-41137, BIRŽAI, Lietuva

Įmonės kodas: 154847911

Tel. Nr.: (450) 3 61 41
Faks.: (450) 3 61 41BIRŽŲ ALUS, UAB VEIKLA: Alus, alaus darykla. Biržų alus yra technologijos ir gamybos paslapčių palikimas nuo Radvilų ir grafo Tiškevičiaus laikų. Visos alaus rūšys yra išlaikiusios Šiaurės Lietuvos alaus gamybos tradicijas.

1999 m. gruodžio mėn. ant „Biržų alaus“ daryklos daromo alaus etikečių atsirado alaus daryklos pastatymo data – 1686 metai. Istoriniai dokumentai liudija, kad kunigaikštis Boguslavas Radvila, nustatydamas naują tvarką ir Magdenburgo teisių galią (karalius Vladislavas IV

1644 m. Biržams patvirtino naują privilegiją), savose taisyklėse miestui patvirtino: „....miestiečiai turi turėti bravorus ir salyklines prie upės ir ten alų daryti, degtinę varyti ir salyklą gaminti saugantis nuo gaisro. Jeigu kiekvienas miestietis negali jų atskirai pasistatyti, tai tuomet keletas turi susidėję tvarkingus bravorus statyti“. Tvirtindamas Kėdainių miesto amatininkų cechų nuostatus, B.Radvila 1666 m. neleido įkurti aludarių cecho, motyvuodamas, kad ir taip kiekvienas miestietis laikąs samdinį alui daryti, nors alaus neparduoda.

1682 m. Liudvika Karolina Radvilaitė patvirtino instrukciją, kurioje miestiečiai buvo įpareigoti pastatyti įvairius cechus, tarp jų ir bendrą aludarių, kepėjų, degtindarių ir gyvulių skerdikų. L.K.Radvilaitės komisarai 1686 m. Biržuose patvirtino 8 cechus, tarp jų ir paminėtą bendrą aludarių. Apibendrinus istorinius duomenis, galima teigti, kad 1686 m. lapkričio 25 d. Brandenburgo markgrafienės L.K.Radvilaitės nurodymas buvo įvykdytas.

1686 metus reikia laikyti Biržų alaus daryklos įkūrimo data. 1811 m. nusigyvenusių didikų Radvilų turtus už skolas perėmė grafai Tiškevičiai. Tiškevičiai alaus daryklą ant Agluonos upės kranto atstatė 1882 metais. Buvo nupirkta ir naujų vokiškų įrengimų, už didelį atlyginimą pasamdyti žinomi vokiečių meistrai aludariai. Alų virdavo tris kartus per savaitę ir vienu metu padarydavo 250 kibirų alaus.

Grafai ir jų įgaliotiniai stebėjo, kad smuklininkai alaus neatskiestų, o saugodami prestižą ypač bausdavo tuos prekeivius, kurie nupirkę nežinia kokio alaus pardavinėdavo jį kaip darykloje varytą. Tiškevičių darykloje Biržuose buvo daromos šios alaus rūšys: „Ordinarinis“, „Antroko“, „Pilzeno“, „Bavarijos“, „Porteris“. O kad alus Biržuose buvo tikrai labai geras, įrodo Biržų krašto muziejuje „Sėla“ saugoma Tiškevičių gaminamo alaus butelio etiketė. Joje matyti, kad „Biržuose, grafų Tiškevičių darykloje, gaminamas Bavarijos alus“ pačioje alaus gimtinėje Vokietijoje buvo apdovanotas parodų medaliais. Po Pirmojo pasaulinio karo Biržų alaus darykla buvo sugriauta, paskutinysis grafas Alfredas Tiškevičius išvažiavo kaip Lietuvos Respublikos pasiuntinys į Londoną. Alaus gamyba užsiėmė buvęs jo patikėtinis ir įgaliotinis Biržuose Petras Variakojis, vėliau daryklą iš grafo perpirkęs. 1923 metais alaus darykla jau pradėjo veiklą ir per metus pagamindavo per milijoną litrų alaus.

Tradiciškai buvo daromas tamsus ir stiprus alus: „Porteris“, „Juodasis“, „Stiprusis“, „Biržų“, „Stalo“. Biržų alus netrukus Lietuvoje išsikovojo rinką: jis buvo vežamas į Kauną, Panevėžį, kitus didesnius miestus. Dar vėliau, keičiantis valdžioms, alaus darykla buvo nacionalizuota, tačiau senąsias geriausio alaus gamybos tradicijas Biržų aludariai išsaugojo.

Nuo Biržų kilęs B.Dauguvietis alaus darymo tradicijas ir „magiją“ puikiai ir šmaikščiai pavaizdavo „Žaldokynėje“.

1973 metai alaus darykla „Biržų alus“ buvo prijungta prie Panevėžio alaus daryklos „Kalnapilis“. 1996 metais darykla reorganizuota į savarankišką įmonę, jai sugražintas senasis pavadinimas „Biržų alus“.

BIRŽŲ ALUS, UAB FILIALAI:

Biržų alus, firminė parduotuvė, UAB: J. Basanavičiaus g. 2, 41169 Biržai, tel.: (450) 32372

Biržų alus, firminė parduotuvė, UAB: Lyros g. 13, 78288 Šiauliai, tel.: (41) 457448

RAKTINIAI ŽODŽIAI:

alus, alaus darykla, alaus rūšys, biržų šviesusis, biržų grafo alus, dortmunder alus, tamsusis alus, miežinis alus, šviežias alus, gaivus alusPasidalink:

Įmonių straipsniai, naujienos, akcijos ir specialistų patarimai

  • Numatytas
  • Antraštė
  • Data
  • Atsitiktiniai
įkelti daugiau visų įkėlimui laikykite nuspaustą SHIFT klavišą įkelti visus