ltzh-CNenfrdeplrues

visainfo.lt – visa informacija vienoje vietoje!

Dantų jautrumas – ką tai reiškia ir kaip to išvengti?

Dantų jautrumas – ką tai reiškia ir kaip to išvengti? Dantų jautrumas – ką tai reiškia ir kaip to išvengti?

Šypsenos akademija, UAB

sypsenosakademija.lt

Pasaulinės sveikatos organizacijos duomenimis, net 92 proc. žmonių vargina jautrių dantų problema. Dantų jautrumas – tai reakcija į dirgiklius, pavyzdžiui, karštį ar šaltį. Dantų jautrumas gali būti ir laikina, ir lėtinė problema, dirgikliai gali veikti vieną, kelis ar net ir visus dantis. „Šypsenos akademija“ odontoligijos klinikos Druskininkuose gydytoja odontologė Justina Taurozaitė Valentė papasakos, kas sukelia dantų jautrumą ir kaip to išvengti.

Dantų jautrumo priežastys

Dantų jautrumas – trumpas, aštrus skausmas, kylantis iš atsidengusio dentino, kaip atsakas į terminius, oro judėjimo, taktilinius, osmosinius ir cheminius dirgiklius. Gydytoja odontologė Justina Taurozaitė Valentė įvardija priežastis, kas sukelia dantų jautrumą: „Pagrindinė dantų jautrumo priežastis yra pažeistas danties emalis ir atsivėrę, pažeisti dentino kanalėliai. Tačiau dantų jautrumą gali paskatinti ir kiti įvairūs veiksniai: šaltis arba karštis; netinkamo dantų šepetėlio naudojimas; griežimas dantimis; įskilę dantys ir nesandarios plombos; per dažnas dantų balinimas; ilgalaikis skalavimo skysčio naudojimas; rūgštus maistas; gazuoti gėrimai; neseniai atliktos odontologinės procedūros; kraštinio periodonto pakitimai (dantenų recesija). Besilaukiančios vaikelio moterys pirmaisiais nėštumo mėnesiais taip pat gali skųstis atsiradusiu dantų jautrumu.“

Kaip išvengti dantų jautrumo?

Gydytoja odontologė Justina pasakoja, ką reikėtų daryti norint išvengti dantų jautrumo:

  1. Vengti karšto – šalto maisto ir gėrimų kontrasto, citrusinių vaisių prieš dantų valymą. Taip pat nevertėtų piktnaudžiauti cukrumi. Saldumynams patekus į burnos ertmę susidaro rūgštys, kenkiančios dantų emaliui. Po kiek laiko toks smaližiavimas gali sukelti dantų kariesą.
  2. Gerti vandenį. Vanduo neutralizuoja rūgščių pusiausvyrą burnoje, skatina seilių išsiskyrimą, išvalo nuo bakterijų, todėl per dieną reikėtų išgerti pakankamą jo kiekį.
  3. Taisyklingai valyti dantis ir išsirinkti tinkamas dantų priežiūros priemones. Susiduriantiems su dantų jautrumu rekomenduojama rinktis minkštą dantų šepetėlį, dantų pastą jautriems dantims su didesniu fluoro kiekiu (1450 ppm fluoro), burną skalauti skysčiu su fluoru. Reikėtų pasirūpinti ir tarpdančiais, valant juos dantų siūlu arba kitomis tarpdančių valymo priemonėmis. Burnos higienos specialistė „Šypsenos akademijoje“ visada Jums suteiks konsultaciją apie tinkamą priežiūrą ir būtent Jums tinkamiausias dantų priežiūros priemones.
  4. Profilaktiškai lankytis pas gydytoją odontologą, kuris įvertins Jūsų individualią situaciją, nustatys problemų atsiradimo priežastis ir padės jas išspręsti. Jei pastebėjote dantų erozijos požymius, kariesą, įvairius dantų šaknų pažeidimus, būtinas neatidėliotinas dantų gydymas, nes laikui bėgant, be dantų jautrumo, gali išsivysti ir kitos dantų bei dantenų ligos.
  5. Reguliariai lankytis pas burnos higienistą profesionaliai burnos higienos procedūrai. Atviros dantų šaknys dažnai būna dantenų recesijos ar pernelyg grubaus dantų valymo pasekmė, todėl tai gali tapti atsiradusio skausmo priežastimi. Dažniausiai šis skausmas – stiprus ir staigus, taigi sukelia didelį diskomfortą. Reguliari dantenų higiena gali apsaugoti nuo šių problemų.
  6. Jei naktimis griežiate dantimis, turėtumėte pasirūpinti šios probelomos prevencija. Dantų griežimas naktį yra nevalingas reiškinys, su kuriuo kažkuriuo gyvenimo etapu susiduria net 85-90 proc. žmonių. Pagrindinė su šiuo simptomu pasireiškianti problema – dantų nudilimas. Kaip apsauga nuo griežimo dantimis naudojamos specialios miorelaksacinės (kramtomuosius raumenis atpalaiduojančios) kapos, kurios uždedamos nakčiai ant vieno žandikaulio dantų lanko. Apsauginės kapos saugo dantis nuo tolesnio dantų dilimo, atpalaiduoja raumenis, apsaugo sąnarį ir saugo ramų Jūsų miegą. Dėl griežimo dantimis problemų bei miorelaksacinių kapų visada galite pasikonsultuoti su „Šypsenos akademijos“ specialistais.

 

Dantų jautrumas

Kaip gydomas dantų jautrumas?

Gydytoja odontologė Justina pasakoja apie procedūrą, padedančią išvengti dantų jautrumo, kuri taikoma ir „Šypsenos akademijoje“ Druskininkuose: „Gydytojo kabinete gali būti atliekama jautrių dantų kaklelių aplikacija fluoro laku. Fluoro lakas – tai dantų lakas su didele fluoro koncentracija. Fluoras yra svarbiausias elementas, reikalingas kaulų mineralizacijai, todėl dantis aplikuojant fluoro laku jie yra apsaugojami nuo ėduonies ir veiksmingai gydo pradinių stadijų ėduonį, didina emalio atsparumą rūgštims. Pati procedūra trunka vos kelias minutes ir nesukelia nemalonaus pojūčio, o po procedūros dantų jautrumas sumažėja arba net visiškai išnyksta“.

Fluoro aplikacijos ypatingai rekomenduojamos ir vaikams nuolatinių dantų dygimo metu, nes ką tik išdygusio danties emalis būna nepilnai subrendęs, o fluoras padeda tokiam emaliui sustiprėti. Įdomu tai, jog vakarų Europoje, o ypač Skandinavijoje, kur pasirinkta tinkama sveikatos politika ir sergamumas ėduonimi sumažintas iki minimumo, fluoro aplikacijos – neatsiejama burnos profilaktikos dalis, tokia pat populiari ir įprasta, kaip skiepai ar vitaminai.

Dantų jautrumą galima gydyti ir atliekant biostimuliaciją lazeriu. Ši inovacija ne tik padeda sumažinti dantų jautrumą, bet ir paspartina žaizdelių burnoje gyjimą, padeda spręsti daugybę dantų ir dantenų ligų. Tai vos kelias minutes trunkanti procedūra, akivaizdžiai paspartinanti audinių gijimą, nuslopinanti skausmą ir tinimą, užkertanti kelią uždegimui. Veikiant lazerio šviesai aktyvinamas ląstelių gyvybingumas ir regeneracija.

„Šypsenos akademijos“ gydytoja odontologė Justina pabrėžia: „Nesvarbu, kas sukėlė padidėjusį dantų jautrumą, apie tai vis tiek reikėtų pasikonsultuoti su specialistu, nes bet koks skausmas yra signalas, verčiantis sunerimti. Gydytojas odontologas, naudodamas fluoro laką ir medžiagas, uždarančias dentino kanalėlius, gali atlikti specialias dantų jautrumą mažinančias procedūras bei aplikacijas. Nustačius struktūrinius danties pakitimus – dantys yra paprasčiausiai plombuojami“.

Neatidėliokite ir pasirūpinkite dantų sveikata „Šypsenos akademijoje“ – profilaktika visada geriau negu korekcijos, kurių gali pareikalauti delsimas ir atidėliojimas.

„Šypsenos akademija“ veikia 4-iuose dvejuose Lietuvos miestuose – Vilniuje,  Kaune, Druskininkuose bei Klaipėdoje!

Registruotis galite telefonu +370 643 52 525 arba internetu: sypsenosakademija.lt

 

Pasidalink:

Įmonių straipsniai, naujienos, akcijos ir specialistų patarimai

  • Numatytas
  • Antraštė
  • Data
  • Atsitiktiniai
įkelti daugiau visų įkėlimui laikykite nuspaustą SHIFT klavišą įkelti visus