Visos reklamos paslaugos, interneto svetainių kūrimas, SEO optimizavimas: info@visainfo.lt

Durisol blokeliai: Ekologiškos statybos pagrindas - natūralios statybinės medžiagos

Durisol blokeliai: Ekologiškos statybos pagrindas - natūralios statybinės medžiagos Durisol blokeliai: Ekologiškos statybos pagrindas - natūralios statybinės medžiagos

Durisol produkcijos gamybai naudojamos tik ekologiškos sudedamosios dalys: tai specialiai rišamos medienos drožlės ir gabalėliai (čipsai), kurie yra neutralizuojami ir mineralizuojami, po ko maišomi su portlandcementu. Iš gauto mišinio galima suformuoti bet kokią norimą formą, struktūrą ir storį.

Durisol gaminys yra lengvas, akytas ir labai patvarus. Medžiaga niekada nepūna ir nesitraukia, nepalaiko grybų augimo, atspari graužikams ir vabzdžiams (buvo atliekami bandymai su termitais).

Durisol gaminiai yra visiškai ekologiški ir saugūs, juose nėra toksinių elementų ir visiškai perdirbami (2008 metais Durisol produkcija laimejo aukso medalį - JAV, kaip 100% perdirbama medžiaga www.greenlogawards.com/winners-circle/).
Durisol produkcija yra išbandyta medžiaga per daugiau kaip 50 metų. Durisol produkcija yra gaminama visame pasaulyje, ji

panaudota įgyvendinant įvairias statybines programas ir yra ženklinama kaip „Žalias produktas“. Durisol produktai leidžia pagreitinti statybą, norint pastatyti statinius, kurie apsaugotų nuo karščio ir drėgno klimato, stichinių nelaimių (gaisrų, bombų, uraganų, žemės drebėjimų ir t.t.). Durisol produkcijai gaminti naudojamos tik perdirbamos žaliavos ir medžiagos. Durisol produktai turi daug formų, kurios apima visą spektrą gelžbetonio formų.

Rentabilus statybos sprendimas:

Durisol konstrukcija – tai Durisol izoliacijos ir betono formavimo sistema, kuri leidžia greitai ir kokybiškai pastatyti gelžbetoninę sieną su įmontuota šilumos izoliacija, kuri pasižymi garso ir priešgaisrine apsauga. Pastatų sienos yra montuojamos iš atskirų modulinių Durisol elementų, kurie tarpusavyje jungiasi sausu būdu, dedama armatūra ir užpilama betonu. Durisol produkcija leidžia pastatyti įvairaus storio ir formų sienas, ji yra lanksti, draugiška dizaino įvairovėms, lengvai pritaikoma kiekvienam statybos atvejui (pastatų sienos ir pertvaros, žemiau nulio – rūsių sienos ir pertvaros, perdangų sistemos, garso sienutės), panaudojant tiek komercinėje, tiek gyvenamojoje , tiek pramoninėje statyboje. 

Pasaulio mastu Durisol produktai plačiai pradėti naudoti nuo 1950 metų. Jie buvo integruoti į visų statybos rūšių taikymą, kad būtų palengvinta ir paspartinta statyba, galimybė pastatyti pastatus atsparius drėgmei. Durisol sistema leidžia statyti pastatus iki 26 aukštų (pvz.: Hiltono viešbutis 26 aukštai – Čikagoje) Durisol išorinių sienų šiluminės charakteristikos U vertė 0,19 m²K/W - kaip standartas, tačiau labai lengva pasiekti U vertes nuo 0,15 m²K/W iki 0,1 m²K/W. Durisol produktai leidžia sutaupyti iki 30% eksploatavimo ir statybos išlaidų lyginant su tradiciniais statybos būdais.

Greitis:
Statyba iš Durisol leidžia sutrumpinti statybos terminus. Dėl paprastos Durisol sienų konstrukcijos vienas žmogus per valandą gali sumontuoti 3 m² sienos, o įgudęs ir patyręs statybininkas iki 10 m² sienos. Statybos iš Durisol gali vykti bet kokiomis oro sąlygomis, nes Durisol neveikia klimato poveikis labai ilgą laiką. Durisol medžiaga lengvai pjaustoma paprasčiausiais staliaus įrankiais iki užbetonavimo. Visos atliekos grąžinamos atgal į gamyklą perdirbimui.
Paklauskite savęs: 8 vnt didelių Durisol blokelių ar sunku? Žinoma - tai taip paprasta, statyba eliminuojanti klaidas, statyba taupanti pinigus - tai faktas....

Puikios U vertės:
Lauko sienų elementai DSs 37,5/12 su neoporu U vertė 0,19 m²K/W ; Jau turime Naujos kartos blokelius DSs 50/18{12}, kurių U verė 0,12 m²K/W ir netolimoje ateityje pasieksime 0,11- 0,10 m²K/W.

Draugiška aplinkai „Žalioji statyba“
Durisol yra pagamintas iš perdirbtos medienos, kuri jau praėjo savo tarnavimo laiką, t.y. buvo naudojama, kuri sudaro didžiąją dalį Durisol produkto sudėties. Durisol nuolat peržiūri gamybos procecą, kad būtų pasiektas kuo draugiškesnis aplinkai gamybos procesas.
Gamybos metu nenaudojamas produkto priverstinis džiovinimas, todėl nėra deginimo proceso ir į aplinką neišskiriama CO². Taip pat gamybos metu atsiradusios atliekos yra grąžinamos atgal į gamybos procesą.
Durisol produkcija - gali drąsiai vadintis „Žaliąja statyba“.

Puikios akustinės sąvybės
Dėl savo struktūros Durisol produkcija pasižymi labai aukštomis akustinėmis savybėmis, tai leidžia Durisol produktą plačiai naudoti vidaus atitvarinių sienų įrengimui mokyklose, viešbučiuose, gyvenamojoje statyboje. Atitvarinių konstrukcijų, padarytų iš Durisol, garso izoliacija yra nuo 52 iki 65 dB. Dėl aukštų garso izoliacinių ir garso sugerties savybių Durisol produktai plačiai naudojami garsą izoliuojančių atitvarų statyboje visame pasaulyje. Geras to pavyzdys - Lietuvoje garso sienutė Vievyje.

Atsparumas ugniai – nedegi medžiaga
Dėl medienos skiedrų „mineralizacijos proceso“ , Durisol produktai nepūna ir nedega. Gaisro bandymų metu prie 1100 ºC ,po 4 valandų siena iš Durisol neturėjo jokių struktūrinių pakitimų.

Patalpų oro kokybė ir sveikas būstas
Išsivysčiųsių šalių dauguma žmonių 90% gyvena savo gyvenimą pastatų viduje. Didelę įtaką žmonių sveikatai, gyvenimo kokybei ir produktyvumui tiesioginį poveikį turi patalpų uždarumas. Šiuolaikiniai pastatai nesuteikia žmogui tinkamo sveikatai mikroklimato patalpų viduje. Pripažįstama, kad daugiau nei 30% naujų ar renovuotų pastatų, turi rimtų problemų dėl oro kokybės patalpų viduje. Daugelio pasaulio agentūrų matavimai rodo, kad tipiški modernūs namai yra cheminė „sriuba“ lakiųjų organinių junginių , tokių kaip formaldehidas, ksilenas, isobutaldehidas, vinilchlorido monomero ir kitų organochloridų, aldehidų ir fenolių visuma....tai medienos gaminiai, dažai, sintetiniai kilimai ir kt. Medžiagos, pvc dangos ir apdaila, lauko sienų izoliacija ir t.t. Pastatų sienos dažnai nekvėpuoja (nepraleidžia vandens garų), dėl ko atsiranda galimybė augti grybeliams ir pelėsiams...atsiranda pavojus žmogaus sveikatai. Patalpose, kuriose yra bloga ventiliacija ar išorinės sienos nekvėpuoja, kaupiasi Radonas, dėl ko padidėja tikimybė susirgti vėžiu.

Durisol produktai, pasaulio mastu daro teigiamą poveikį gyvenamojo būsto kokybei ir patalpų mikroklimatui sukurti. Kaip matome yra daug priežaščių dėl ko naudojant Duriso produktus, galime pasiekti gerų rezultatų sveiko būsto srityje. „Sienos kvėpavimas“ dažnai minimas aptariant sveiką būstą. „Sienos kvėpavimas“ , tai jos sugebėjimas praleisti vandens garus, o kai reikia ir juos absorbuoti ir atiduoti į vidų, taip reguliuojamas kambarių klimatas ir tuo pačiu gerinama oro kokybė. Bandymai parodė, kad Durisol siena iki 15 kartų pagerina oro kokybę (dėl vandens garų kontrolės), nei modernūs namai iš tipiškų medžiagų.

Galima teigti, kad Durisol statybos produktai, įskaitant stogo ir grindų plokštes, gali akivaizdžiai prisidėti prie sveiko namo kūrimo ir tai daugeliu atveju yra geriausias gerų savybių derinys.

"Ilgas gyvenimas"
Durisol pasižymi ilgaamžiškumu. Medžiaga atlaiko 300 šalčio ciklų, o tai prilyginama šimtmečiams. Kodėl - Durisol sudėtis užpatentuota, medžiaga pradėta gaminti 1934 metais kai sugalvota kaip suakmeninti medieną, pati Durisol medžiaga visiškai neabsorbuoja vandens, todėl neatsiranda galimybė vandeniui užšalti ir susprogdinti medžiagą iš vidaus.

Gamtos neteršianti produkcija, technologija sauganti gamtą!
gamtos-netersianti-produkcija

Mediena - “Durisol” natūralių statybos medžiagų pagrindas: mineralizuotos eglių skiedros maišomos su Portlendo cementu, taip pat pilama vandens bei ypatingais atvejais - natūralaus smėlio, o gamybos staklėse jos suformuojamos į statybos medžiagas.

Gamybos procesas (dozavimas - maišymas - formavimas - gaminių sulyginimas) vyksta naudojant itin mažai energijos. Čia nėra deginimo procedūros, taip pat nesusidaro nuodingosios dujos. Atliekos, susidariusios frezuojant gaminius, taip pat pjovimo atliekos bei statybos darbų likučiai grąžinami atgal į gamybos procesą, tad nebereikia medžiagų sandėliuoti.

“Durisol” įdiegė beveik šimtaprocentinį cirkuliacinį gamybos procesą, tad neterčia vandens.

Seibersdorfo Tyrimų centras savo “Ekologinio balanso instrukcijų” įvade patvirtina “Medžio skiedrų blokelių ekologinio balanso” teigiamą poveikį aplinkai.

Medžio skiedrų blokeliai pasižymi šiomis savybėmis:

 •  ilgalaikė žaliavų apsauga naudojant antrines žaliavas (medienos atliekos ir perdirbama mediena);
 • itin efektyvios medžiagos ir intensyvi perdirbimo technologija įdiegus cirkuliacinį gamybos procesą (frezavimo atliekos ir statybos darbų likučiai vėl perdirbami);
 • gaminant šias medžiagas nesusidaro nutekamieji vandenys (didžioji gamybai naudojamo vandens dalis blokelių džiovinimo proceso metu grąžinama atgal į aplinką švarių vandens garų pavidalu);
 • aplinkai poveikio nedaranti gamyba (kadangi nėra deginimo procedūros, poveikis aplinkai itin menkas, jis atsiranda tik gaminant rišamąją medžiagą ir papildomas izoliacines medžiagas);
 • nedidelis paviršiaus poreikis (specifinis panaudojamas žemės kiekis - 0,05 m²/t produktui);
 •  pristatymas be pakuotės (nenaudojamos paletės, dažniausiai nėra juosiančių lankų).

Apibendrinus šią informaciją galima suvokti, kad tokia medžio skeidrų blokelių gamyba daro teigiamą įtaką siekiant sumažinti pasaulinį atšilimą.
Dėl medžio skiedrų, iš kurių gaminamos statybos medžiagos ir kuriose susikaupia anglies dioksidas, į aplinką nepatenka šiltnamio dujos, ir būtent didesnis CO2 kiekis, o tuo įmonė siekia patvirtintų Toronto tikslų.

atlieku-perdirbimasAustrijos akmens ir keramikos pramonės specialistų susivienijimo
DARBO DRAUGIJA “Natūralios statybos medžiagos, medžio skiedrų betonas” A-1045 VIENA; Wiedner Hauptstraße 63, a/d 32; 

Tel. 0043/222/50105

 

 

Medžio skiedrų blokelių ir izoliacinių plokščių ekologinis balansas:
Medžio skiedrų blokeliai daro didelę įtaką sprendžiant aplinkosaugos problemas!
Darbo draugija “Natūralios statybos medžiagos, medžio skiedrų betonas”, kuriai priklauso stambiausių Austrijos medžio skiedrų blokelių ir izoliacinių ploščių gamintojų atstovai, pastaruosius trejus metus siekia, kad statybos medžiagos iš medžio skiedrų būtų paprastai naudojamos ir saugios atsižvelgiant į ekologinius aspektus.

Seibersdorfo Tyrimų centro sudarytas medžio skiedrų blokelių ir izoliacinių plokščių ekologinis balansas yra vienareikšmis: sudaryto ekologinio balanso tikslas - nurodyti visus esminius poveikius aplinkai, kuriuos sukelia šių statybos medžiagų gamyba ir jai naudojamos žaliavos. Galima apibendrinti dr. Peterio Tuschlio ir inžinierės Karin Hye mokslinio darbo rezultatus: medžio skiedrų blokeliai ir izoliacinės plokštės mus gerokai priartina prie Toronto tikslų (išmetamo CO2 sumažinimas), kadangi juos gaminant į aplinką nepatenka medžio drožlėse sukauptas CO2. Į aplinką nepatekusio anglies dioksido kiekis - 11,800 t per metus*) yra didesnis, nei gaminant šias statybos medžiagas į aplinką patenkantis kiekis, t.y. statybose naudojant medžio skiedrų betoną itin veiksmingai prisidedama prie šiltnamio efekto sumažinimo.

Medžio skiedrų betono formulė:
mineralizuotos pušų ir eglių skiedros
+
Portlendo cementas
=
medžio skiedrų blokeliai ir izoliacinės plokštės, skirtos itin aukštomis izoliacinėmis savybėmis pasižyminčioms išorinėms sienoms, puikiai taupančioms šilumą, ypatingomis garso izoliacijos savybėmis, didele keliamąja galia ir atsparumo žemės drebėjimams pasižyminčioms pertvarų sienoms pastatų viduje, itin gerai garsą sugeriančioms apsauginėms sienoms, veiksmingai garsą izoliuojančioms statybų konstrukcijoms vietovėse, kur nutiestas geležinkelis, ypač atsparios ugniai, atmosferos veiksniams, šalčiui, tirpiosioms druskoms, perdirbamos

Taip pat šių statybos medžiagų gamyba pasižymi šiomis savybėmis:

 • Ilgalaikė žaliavų apsauga panaudojant antrines žaliavas: vidutiniškai 50 % medžio skiedrų blokelių ir izoliacinių plokščių sudaro antrinės medžiagos (medienos atliekos ir sena mediena).
 • Itin efektyvios medžiagos įdiegus cirkuliacinį gamybos procesą: medžio skiedrų blokeliai ir izoliacinėa plokštės pasižymi intensyviu įmonės vidaus cirkuliaciniu gamybos procesu, kai frezavimo atliekos sulyginant gaminius tuoj pat perdirbamos. Medžiagų efektyvumas gaminant produkciją siekia vidutiniškai 89 %.
 • Gaminant nesusidaro atliekos bei orientuojamasi į perdirbimą: atliekų kiekis paprastai sudaro 11 %. Iš šių 10 600 tonų per metus (dažniausiai frezavimo atliekos ir pjovimo dulkės) vėl perdirbami 99 %. Šio intensyvaus cirkuliacinio gamybos proceso metu susidaro itin mažai atliekų.

naturalios-statybos-medziagos

Gaminant šias medžiagas nesusidaro nuotekų vandenys: gaminant vieną toną blokelių arba izoliacinių plokščių nuteka 25-30 l vandens, kurio 80 % sudaro mechanizmuose naudojamas vanduo, o kiekiu tai atitinka kiekvienų namų nutekamojo vandens kiekį.

 • Aplinkai įtakos nedaranti gamyba, kai neįtakojamas rūgštingumo padidėjimas bei nenaikinamas artižemės paviršiaus esantįis ozono sluoksnis: 70-90 % į atmosfera patenkančių medžiagų susidaro atskiruose gamybos proceso etapuose, tokiuose kaip rišamosios medžiagos ir papildomų izoliacinių medžiagų gamyba arba energijos paruošimas (= “ekologinė kuprinė”).
 •  Nedidelis paviršiaus poreikis: vidutiniškai gamybai sunaudojama 0,05 m²/t produktui.
 • Pristatymas be pakuotės: produkcijos pristatymui reikalingas pakuotės kiekis (paletės, sujuosiami lankai) sudaro mažiau nei 0,5 kg vienai produkto tonai. 75 % pakuotės sudaro daugkartinio naudojimo pakuotė.

Medžio skiedrų blokelių gamybai naudojamų medžiagų apykaita

medzio-skiedros-blokeliu-gamybai

Visų pastatų Vienoje rekonstrukcija pagal žemos energijos namų standartą įtakotų CO2 emisijos sumažinimą iki maždaug 10 000 t per metus!

DURISOLIS GROUP, UAB

Daugiau informacijos:

DURISOLIS GROUP, UAB infopuslapis

Pasidalink:

Įmonių straipsniai, naujienos, akcijos ir specialistų patarimai

 • Numatytas
 • Antraštė
 • Data
 • Atsitiktiniai
įkelti daugiau visų įkėlimui laikykite nuspaustą SHIFT klavišą įkelti visus