Spausdinti šį puslapį

Plastikiniai langai. Kaip rinktis plastikinius langus - DUMINO

Plastikiniai langai. Kaip rinktis plastikinius langus - DUMINO Plastikiniai langai. Kaip rinktis plastikinius langus - DUMINO

DUMINO, UAB

Plastikiniai langai. Kaip rinktis plastikinius langus? Pirkdami bet kokį daiktą norime, kad šis atitiktų mūsų poreikius, kuo ilgiau tarnautų ir nekenktų mūsų aplinkai bei sveikatai. Pastaruoju metu dideli pokyčiai vyksta statybinių medžiagų sektoriuje – didelis dėmesys jau atkreipiamas į šios pramonės šakos ekologiškumą.

langaspavRenkantis langus labai svarbu, kad jie būtų ne tik kokybiški ir gražūs, bet ir pagaminti iš nekenksmingų medžiagų. Plastikiniai langai yra gaminami iš PVC (polichlorvinilo) profilio. Tai sudėtingos cheminės sintezės produktas. Jo unikalios savybės - cheminis inertiškumas, ilgaamžiškumas, stabilumas - užtikrino platų PVC taikymą įvairiose gyvenimo srityse. Plastikinių profilių gamybos metu į PVC maišomi įvairūs priedai: stabilizatoriai, plastifikatoriai ir pigmentai. Jie nulemia tokias produkto taikomąsias savybes kaip ilgaamžiškumas, spalvos stabilumas, plastiškumas.

Daug metų organinės švino rūgštys buvo naudojamos kaip stabilizatoriai. Nors praktiškai neužfiksuota žalos žmogaus sveikatai atvejų, tačiau sunkiųjų metalų naudojimą profilių gamyboje ekologų buvo pastoviai kritikuojamas. Todėl ir pramoninėms reikmėms naudojamam PVC vietoje švino buvo pradėti naudoti kiti PVC stabilizatoriai, kurie jau senai naudojami maisto pramonėje ir medicinoje. Gamintojams tai yra brangesnė ir technologiškai „kaprizingesnė“ medžiaga. Kai kuriose šalyse (pavyzdžiui - JAV, Šveicarija) jau uždrausta gaminti plastikinius langus iš PVC su švinu. Europos Sąjungos Aplinkos apsaugos komisija pareikalavo nuo 2005 metų mažinti švino naudojimą pramonėje. Langai su bešviniais stabilizatoriais yra išbandyti daugelyje pasaulio laboratorijų ir rezultatai pranoko lūkesčius. Šie ekologiškai švarūs profiliai ne tik išlaikė visus techninius parametrus, bet ir ženkliai pagerėjo jų kokybė. Langai pagaminti iš bešvinio PVC profilio ilgiau išlaiko baltą spalvą, turi labiau blizgantį paviršių, o svarbiausia - naujasis stabilizatorius yra ne toksiškas ir nekelia pavojaus nei žmonių sveikatai, nei aplinkai.

Bet koks, net ir technologiškai tvarkingiausias pramoninių atliekų sąvartynas yra savotiška uždelsto veikimo ekologinė bomba. Kuo šiuolaikiškesnė gamyba, tuo mažiau atliekų. Dar vienas bešvinių plastikinių langų privalumas yra tai, kad perdirbtus senus langus ir langų gamybos atliekas galima panaudoti kitų PVC produktų gamybai - net maisto produktų pakuotėms.

Šiuo metu pasaulyje daug diskutuojama apie taip vadinamą Kioto protokolą. Šį protokolą pasirašiusios šalys (t.y. daugiau nei 140 valstybių) įsipareigoja mažinti anglies dvideginio išmetimą į atmosferą, nes tai yra pasaulinio klimato atšilimo priežastis. „Šiltnamio efektas“ gali atnešti planetos gyventojams nepataisomų stichinių padarinių. Vieni iš didžiausių atmosferos teršėjų yra šilumos tiekėjai, todėl šiandien aktyviai ieškoma būdų kaip nepabloginus gyvenimo kokybės apsieiti sunaudoti mažiau energijos šildymui. Kuriamos ir realizuojamos „šilto būsto“ programos. Jei bute ar name dar nepakeisti seni langai, pro juos prarandama vos ne pusė šilumos. Todėl, pakeitę senus langus naujais mažiau sunaudojame kuro, taupome pinigus, bei prisidedame prie globalių problemų sprendimo.

Plastikinių langų defektai

Įsigiję naujų daiktų, visada džiaugiamės ir norime, kad jie tarnautų kuo ilgiau. Tad ne išimtis ir plastikiniai langai. Kad jie tarnautų ilgai, tereikia tik tinkamai juos įmontuoti ir prižiūrėti.

Neteisingai įmontavus plastikinius langus, gali būti defektų, kuriuos pašalinti sugebės tik specialistai.

Viena iš bėdų - pro langus gali pūsti vėjas. Taip atsitinka, jei langai įmontuojami nesilaikant technologijų. Tada reikėtų juos įmontuoti iš naujo. Geriausia tokius darbus patikėti specialistams iš tos įmonės, kur pirkote langus. Dar viena priežastis - langai praranda elastingumą, taip atsitinka netinkamai juos prižiūrint. Tokiu atveju reikia pakeisti sandarinimo įtaisą. Dar viena priežastis - rėmų sandūra nelygiai prigludusi. Tada tiesiog reikėtų sureguliuoti sandūrą.

Gali atsirasti įtrūkimų. Jie atsiranda dėl to, kad netinkamai eksploatuojate langus. Minėtą defektą galima ištaisyti pakeitus stiklo paketą.

Gali nusidėvėti lango furnitūra. Taip atsitinka, kai atsiranda papildomų problemų dėl sandūros darinėjimo. Ištaisyti galima pakeitus ar suremontavus furnitūrą.

Teisinga plastikinių langų priežiūra - investicija į jų ilgaamžiškumą ir patvarumą.

Dėl šiuolaikinių langų gamybos technologijų furnitūra ir stiklo paketai nereikalauja pastangų juos eksploatuojant, bet reikia laikytis tam tikrų taisyklių:

• Negalima sukti rankenėlės daugiau, nei leidžia jos fiksuota pozicija.

• Atidarydami sandūras, prieš pasukdami rankenėlę, visada pažiūrėkite, ar sandūra lygiai prispausta prie sienos.

• Nesukiokite rankenėlės, jei langas yra atidarytas ar pravertas. Langą reikia stipriai priglausti prie rėmo ir tik tada sukti rankenėlę.

• Jei neturite įgūdžių ir supratimo, negalima reguliuoti lango užrakto, palangių, fiksatorių ir kitų tvirtinimo elementų.

Plaunant plastikinius langus, patartina naudoti tik jiems plauti skirtas priemones. Nepatartina naudoti skysčių, kurių sudėtyje yra nitratų, ir plovimo skysčių su abrazyviniais priedais, reagentais ir kai kuriomis kitomis priemonėmis, netinkamomis plastikinių langų priežiūrai.

Griežtai draudžiama įrenginėti papildomus prietaisus, pavyzdžiui, kondicionierius, be tos firmos, kurioje pirkote langus, konsultacijos.

Sandarinimo įtaisus patartina sutepti specialiais silikoniniais tepalais ir talku ne rečiau kaip kartą į metus, taip bus išsaugomas lankstumas. Draudžiama sutepimui naudoti tirpiklius. Laikas nuo laiko reikia išvalyti purvą iš vandens nutekėjimo kanalų, kurie yra apatinėje langų rėmų dalyje, iš lauko pusės.

Furnitūros detales judėjimo vietose reikia sutepti mašininiu tepalu ne rečiau kaip kartą į metus. Reikia žiūrėti, kad į furnitūros mechanizmą nepatektų smėlio, kreidos ar statybinių šiukšlių.

Išklibusią rankenėlę galima sutaisyti.

Viskas taip paprasta ir nesudėtinga: šiek tiek pastangų montuojant langus, kelios priežiūros smulkmenos, ir jūsų langai dar ilgai atrodys kaip nauji ir tinkamai atliks savo funkciją.

Kaip rinktis plastikinius langus

Ar žinote, kad nesandarūs langai - kartais daugiau nei 30 procentų namo šilumos nuostolių priežastis. Anksčiau ar vėliau pradedama galvoti apie senų medinių langų keitimą. Todėl dažnai langų keitimas tampa visų besirūpinančiųjų būsto šiluma galvos skausmas. Nuo ko pradėti? Jūs turite krūvą reklaminių lankstinukų, kuriuos randate savo pašto dėžutėje, begalę skelbimų populiariame laikraštyje. Na, gal dar porą gera linkinčio kaimyno patarimų. Jeigu iš visos gausos siūlomų langų apsisprendėte įsigyti plastikinius langus, straipsnyje rasite pagrindinius kriterijus, į kuriuos būtina atkreipti dėmesį.

Lietuvoje yra per 300 plastikinius langus gaminančių ir montuojančių firmų. Kiekviena firma stengiasi atsiriekti nors truputėlį langų rinkos pyrago. Todėl, sakykime, už 600 litų galima įsigyti ir patikimos firmos gerus, ir, švelniai sakant, nelabai patikimus gaminius, eksportuotus iš mums draugiškų kaimyninių šalių. 90 procentų skambučių į plastikiniais langais prekiaujančias firmą pirmas klausimas būna - kiek kainuoja langas. Reikia atminti, kad kaina tikrai nelemia lango kokybės. Apstu apgaulingos reklamos, kurioje akcentuojamos neesminės lango savybės, kaip dizainas, spalva, kamerų skaičius (kamerų skaičius kainą pakelia vos 5 proc.). Apie lango savybes paprastai iš dešimties firmų kalbės gal tik dvejose.

Žmonėms labai sunku padaryti galutinį sprendimą - po prastų medinių tarybinių langų kiekvienas plastikinių langų pasiūlymas sukelia susidomėjimą. Patartina apsilankyti bent keliose firmose, pasidomėti, palyginti. Tada susivoksite geriau ir žinodami pagrindinius kokybės reikalavimus galėsite lengviau išrinkti gerą produktą. Arba bent nepakliūsite į piktų plastikinių langų prekeivių rankas.

Svarbiausi kriterijai:

1. Stiklo paketas – minimalaus šilumos laidumo garantas;

2. Apkaustai – saugumas nuo ilgapirščių, varstymo komfortabilumas;

3. Profilis ir plieno armuotė – kokybiškas plastikas, tvirtas plieno profilis apsaugos nuo susikraipymo, įvairių kliuvimų;

termoviz

Stiklo paketas – šiluma

Visuomet, kai pardavimo vadybininkai iš pirkėjų išgirsta paslaptingąjį žodį „selektyviniai stiklai“, kaina iš karto smarkiai pakyla. Todėl reikėtų nors truputį žinoti selektyvinių stiklų savybes.

Dažniausiai siūlomi variantai ir jų šilumos laidumo savybės bei skaidrumas:

1. Paprastas stiklo paketas, du stiklai šilumos laidumas - 2,6 W/m2K (stiklo skaidrumas ~82%)

2. Vienas stiklas kieto selektyvinio padengimo, kitas stiklas -minkšto padengimo - 1,7 W/m2K (stiklo skaidrumas ~81%)

3. Vienas paprastas kitas minkšto selektyvinio padengimo stiklas - 1,3 W/m2K (stiklo skaidrumas ~75- 77%). Jei tarpas tarp stiklų užpildomas argono dujomis - 1,1 W/m2K. Galima pasiekti ir 1,0, 0,9 ir 0,7 W/m2K, tačiau tokio stiklo kaina pradeda ženkliai kilti.

Selektyvinis stiklas, ant kurio yra plonas metalų oksidų sluoksnis, turi savybę atspindėti šiluminius spindulius. Seletyviniame stikle plėvelė dedama stiklo paketo vidinėje pusėje. Tokiu būdu kambario šiluma kaip nuo reflektoriaus atspindi atgal į kambarį. Stiklo paketas su naujos kartos minkšto padengimo selektyviniu stiklu išleidžia į lauką apie 3 kartus mažiau šilumos negu paprastas stiklo paketas (palyginimui 1.1w/m2K ir atitinkamai 2.6 W/m2K). Selektyvinį stiklą paprastai sunku nustatyti, jį atskirti galima šaltą dieną prie jo pridėjus ranką - jis bus žymiai šiltesnis už paprastą stiklą.

Kaip kainos ir kokybės vidurį, specialistai rekomenduoja dėti vieną selektyvinį ir vieną paprastą stiklą. tai geras sprendimas, nes selektyvinis stiklas iš vidinės lango pusės ir paprastas iš išorės sudaro pakankamai aukštą šiluminę varžą.

Rasojimo problemos

Viena pagrindinių stiklų rasojimo priežasčių - langai labai hermetiški ir sandarūs, nepraleidžia oro. Be to, daugiabučiuose ir daugelyje individualių namų nepaisoma vėdinimo problemos. Pagal higienos reikalavimus, patalpose, kur būna žmonių, oras turi pasikeisti ~ 5 kartus per valandą, virtuvėje ~ 12 kartų per valandą, tualete ~ 9 kartus per valandą.

Perkant langus reikia būtinai teirautis orlaidžių. Jei langas be orlaidės, rekomenduojama iškart plačiai atidaryti langus ir duris, kad būtų skersvėjis. Po keliolikos sekundžių oras pasikeičia, tačiau patalpų sienos neatšąla, ir šilumos nuostoliai būna mažesni. Langai su orlaidėmis nėra daug brangesni, tačiau langų gamintojai, baimindamiesi netekti klientų, kartais apie orlaidės visai neužsimena.

Vienintelis būdas išvengti rasojančių langų - mėginti sutvarkyti vėdinimo sistemą arba pakeisti stiklo paketus.

Kitas dalykas, į kurį būtina atkreipti dėmesį – teisingas plastikinio lango montavimas. Nepakanka užpildyti tarpą tarp lango ir sienos montažinėmis putomis. Būtina iš vidinės ir išorinės lango pusės tvirtinti hidroizoliacinę medžiagą. Svarbu, kad ilgesnė palangė neužstotų radiatoriaus - priešingu atveju šiluma sunkiau pasiekia apatinę lango dalį, todėl ant stiklo kaupiasi kondensatas.

Apkaustai – varstymas ir lango ilgaamžiškumas

Užsisakant langus būtinai klauskite, ar yra apsauga ir kokio ji lygio, kokie apkaustai įdėti. Apatiniuose namo aukštuose būtinai reikėtų rinktis langus su nuo įsilaužimo apsaugančia furnitūra. Dažniausiai per langus įsilaužiama ne daužant stiklus, bet iškeliant laužtuvu lango varčią fiksuojančias detales iš rėme esančių griovelių. Taip vadinamieji „grybukai“ apsaugos nuo tokio gana paprasto lango atidarymo.

Būtinai reikia teirautis, ar langas turi varčios kėlimo mechanizmą - tai svarbus elementas. Langas uždaroje pozicijoje laikosi ant vyrių ir ant varčios mechanizmo. Jei varčios mechanizmo nėra, tuomet langas pradeda pjauti rėmo apačią. Be to, jeigu langas yra apatinio atidarymo padėtyje, jis laikosi vien tik ant viršutinių vyrių. Jeigu langas 110x150 cm dydžio - jėga veikianti vyrius gana didelė. Papildomai statomi varčios mechanizmai, kurie montuojami per lango rėmo vidurį.

Mikroventiliacijos sistema užtikrinama dedant specialius apkaustus, jie reguliuoja lango uždarymo, atidarymo bei net kelių padėčių mikroventiliacijos funkciją. Papildomai užsakovo pageidavimu lange įrengiama orlaidė.

Profilis ir plieno armuotė – tvirtumas

Reikia būtinai pasiteirauti, ar pakankamai tvirtas plastikinis profilis. Konkrečių standartų čia nėra, tačiau patartina, kad išorinių sienelių storis būtų 3 mm (2,1 mm - tai jau nekokybiškas profilis).

Teiraukitės, ar plieno armuotė uždaro stačiakampio kontūro, „U“ formos profilio žymiai silpnesni. Kartai armuotei įdedama 0,75 mm skardelė, nors reikėtų, kad būtų profilio storis siektų 1,3-1,5 mm.

Komentaras dėl profilio kamerų skaičiaus. Geras profilio šilumines savybes lemia ne kamerų skaičius, o plastiko plotis. Kamerų skaičius gana nežymiai pagerina lango šilumines savybes. Jei reklamoje parašyta, kad didesnio kiekio kamerų langas daug šiltesnis, vadinasi, ten rašoma netiesa. Tačiau jeigu parašyta, kad penkių kamerų profiliai šiltesni, tai - teisybė. Profilis iš karto asocijuojasi su langu. Be to, platesnis profilis, tai dar nereiškia kad jis šiltesnis. Tokių pat techninių duomenų 70 mm profilių lango šilumos laidumo koeficientas tik ~ 0,1 W/m2K didesnis už 60 mm pločio profilio langus.

Skaitykite komercinius pasiūlymus ir sutartis

Perkant langus labai svarbu atkreipti dėmesį į sutartį. Pirkėjas ją pasirašo beveik nežiūrėdamas, koks jos turinys. Sutartyje dažniausiai būna parašyta, kiek ir kada sumokėti bei kas bus, jeigu pirkėjas sumokės ne laiku.

Patikimas gamintojas privalėtų perspėti pirkėją, kad pasirinkdamas vienokios ar kitokios rūšies langą gali turėti tokių problemų, kaip rasojimas, saugumo lygis, spalvos blukimas.

Plastikinių langų priežiūra

Reguliarus patalpų vėdinimas

Langai iš plastikinių profilių (Plastikiniai langai) yra labai sandarūs ir uždaroje padėtyje praleidžia labai mažai oro. Rezultate patalpose padidėja drėgmės, kuri išsiskiria ant išorinių konstrukcijų šaltesnių paviršių, tai yra, ant stiklo paketų kondensato pavidalu, o stipraus šalčio metu ant stiklo paketų aliumininio rėmelio srityje - apledėjimo pavidalu. Tokių reiškinių atsiradimo pašalinimui pirmiausiai būtina sumažinti oro drėgmę patalpoje reguliaraus vedinimo pagalba, kas nereikalauja papildomų lėšų, arba įrengiant ventiliacijos ir kondicionavimo sistemas. Gerai savijautai oro reliatyvi drėgmė ne turėtų viršyti 55%.

Kaip prižiūrėti polivinilchloridines langų konstrukcijas

Pagal cheminę sudėti PVC nėra atsparus rūgščių tirpalams. Todėl rėmus reikia valyti muilu arba specialiomis valymo priemonėmis, kurių sudėtyje nėra tirpiklių, abrazyvinių medžiagų arba acetono. Priemones plastmasės priežiūrai galima įsigyti specializuotose parduotuvėse. Geriau įsigyti skystas valymo priemones. Valoma minkštu medvilniniu skudurėliu, valymo skysčiui leidžiama nudžiūti, po to rėmas nušluostomas sausu arba drėgnu skudurėliu.

Guminių sandarinimų priežiūra

Sandarinimo gumos pagamintos iš šiuolaikiškos medžiagos. Kad pailgėtų jų tarnavimo laikas, tai yra, išsilaikytų elastingumas ir sugebėjimas sulaikyti vėją ir lietų, būtina jas vieną-du kartus per metus nuvalyti ir sutepti specialiomis priemonėmis. Darbui naudojama šluostė su geromis sugeriančiomis savybėmis. Taip jūs padėsite lango sandarinimo gumoms išlikti elastingomis ir atspariomis vandeniui.

Lango rankenėlės priežiūra

Jeigu lango rankenėlė atsilaisvino, būtina pakelti po ja esančią dekoratyvinę plastmasinę plokštelę, pasukti ją iš vertikalios padėties į horizontalią ir priveržti varžtus.

Vandens nutekėjimas

Kiekviename plastikiniame lange yra numatyti vandens nutekėjimo kanalai lange susikaupusiai dregmei nutekėti. Vandens nutekėjimo kanalai yra lango rėmo apatinėje dalyje, juos galima lengvai pastebėti atidarius lango sąvarą. Būtina sekti kanalų stovį ir, kai reikia, išvalyti juos nuo nešvarumų.

Furnitūros priežiūra

Jūsų plastikiniai langai įrengti su kokybiška furnitūra (atidarančiu mechanizmu). Furnitūros veikimo laiko prailginimui ir nepriekaištingos išvaizdos išlaikymui būtina mažiausiai du kartus metuose visas judančias dalis sutepti alyva, kuri neturi savo sudėtyje rūgšties ir dervos. Priežiūrai nenaudokite priemonių, kurios gali pakenkti prieš koroziniam apsauginiam sluoksniui.

Priemonės, kurios padės Jums išvengti padidintos drėgmės patalpose ir pašalinti jos neigiamą įtaką:

Vėdinkite visas patalpas 3-4 kartus per dieną po 15 minučių (ypač miegamąsias patalpas). Vėdinimo laiku langai turi būti pagal galimybę plačiau atidaryti (ne atversti), tai užtikrina efektyvų vėdinimą per trumpesnį laiką. Neleistinas temperatūros sumažėjimas patalpoje žemiau 15º C.

Apie UAB "Dumino"

UAB "Dumino" - perspektyvi, jauna, lietuviško kapitalo įmonė, savo veiklą pradėjusi 2008 metais. Įmonė gamina plastikinius ir medinius langus, duris, vidaus pertvaras, laiptus, turėklus, metalinius vartus ir kitus kalvystės gaminius. Stikliname balkonus, lodžijas, terasas, naudojant stumdomą ir stumdomą - atveriamą sistemas, kurios tinka tiek jau pastatytuose daugiabučiuose, tiek naujai statomuose namuose. Visi gaminiai elegantiški, šiuolaikiški ir perspektyvūs. UAB „Dumino“ – tai kokybės ženklas, kiekvienam mūsų klientui reiškiantis optimalų kainos ir kokybės santykį. Mes nuo pat savo veiklos pradžios siekiame kuo geriau patenkinti savo klientų poreikius. Kvalifikuoti įmonės bei mūsų partnerių specialistai teikia visas mūsų tiekiamų gaminių įrengimo, montavimo bei aptarnavimo paslaugas, pradedant projektavimo darbais ir baigiant gaminių garantine bei pogarantine priežiūra.

 

  • šrifto dydis
Pasidalink:

Susiję įrašai (pagal žymę)

Joomla SEF URLs by Artio