ltzh-CNenfrdeplrues

visainfo.lt – visa informacija vienoje vietoje!

Keliaujančiai Egipto parodai stiklo gamintojas GUARDIAN įrengė unikalias vitrinas

Keliaujančiai Egipto parodai stiklo gamintojas GUARDIAN įrengė unikalias vitrinas Keliaujančiai Egipto parodai stiklo gamintojas GUARDIAN įrengė unikalias vitrinas

Kaip eksponuoti ir užtikrinti retų artefaktų, kurie tūkstančius metų išgulėjo jūros dugne, saugumą? Tai ne hipotetinis klausimas, tai realybė, su kuria Paryžiuje susidūrė Arabų pasaulio institutas ( l’Institut du Monde Arabe).

Atsakymą į šį sudėtingą klausimą Institutui pasiūlė “Guardian Industries” - vienas iš architektūrinio stiklo gamybos lyderių pasaulyje. “Guardian” suteikė parodos “Ozyris, Egipto nuskendusios paslaptys” organizatoriams galimybę pristatyti visuomenei retus eksponatus visiškai skaidriose vitrinose, pagamintose iš unikalaus dvipusio antireflektinio stiklo „Clarity“.  

Europos povandeninės archeologijos institutas, atlikdamas kasinėjimus Egipto Nilo upės deltoje aptiko unikalių istorinių radinių, kurie, kaip manoma, buvo pašvęsti egiptiečių dievui Ozyriui.

Keliaujančiai Egipto parodai stiklo gamintojas GUARDIAN įrengė unikalias vitrinas

Parodos organizatoriai nutarė šiuos naujus radinius bei dar apie 40 istorinių artefaktų, pasiskolintų iš Kairo ir Aleksandrijos muziejų, pademonstruoti pasauliui ir surengti keliaujančią ekspoziciją, kuri pirmiausia atvyko į Paryžių.  Kai kurie parodos eksponatai niekada anksčiau nebuvo matyti už Egipto teritorijos ribų.

Parodos organizatoriams svarbiausia užduotis buvo ne tik surengti parodą, kurią galėtų pamatyti lankytojai, bet ir užtikrinti jos saugumą. Kompanija „Guardian“ sutiko organizatoriams padėti įgyvendinti šį tikslą.  

Ekspozicijos vitrinoms prireikė apie 200 kv.m. specialaus “Clarity” stiklo, kuris gaminamas naudojant pažangiausias magnetroninių dangų technologijas.

Keliaujančiai Egipto parodai stiklo gamintojas GUARDIAN įrengė unikalias vitrinas

„Guardian“ sukurtas dvipusis neutralios spalvos antireflektinis stiklas „Clarity“ sumažina šviesos atspindėjimą iki 1 proc. Tai suteikia galimybę matyti daiktus už stiklo labai aiškiai, be jokių aplinkos vaizdų atspindžių. Be to,  stiklas su „Clarity“ danga apsaugo už jo esančius daiktus ir eksponatus nuo saulės UV spindulių, dėl kurių poveikio išblunka tekstilės gaminiai, paveikslai.  Stiklas „Clarity“ yra skirtas naudoti tokiems objektams, kaip muziejai, galerijos, prabangių daiktų vitrinos ar auto salonai”, - pažymi Vaidas Petkevičius “Guardian” rinkodaros vadovas Baltijos šalims.

Pirmasis pasaulyje projektas, kuriame „Guardian“ antireflektinis stiklas bus panaudotas beveik viso pastato fasadui, įgyvendinamas Dubajuje – tai išskirtinės architektūros, visiškai permatomas operos teatras, kurio fasadus gamina Lietuvos bendrovė „Glassbel Baltics“.

Keliaujančiai Egipto parodai stiklo gamintojas GUARDIAN įrengė unikalias vitrinas

Paroda pasakoja Ozyrio legendą

Keliaujanti paroda, kurios partneriu tapo kompanija “Guardian”,  pasakoja legendą apie egiptiečių dievą Ozyrį, Žemės ir Dangaus sūnų. Pasak legendos, Ozyrį nužudė jo brolis Setas ir sukapojęs jo kūną į 14 dalių, sumetė į Nilą. Ozyrio sesuo ir žmona Izidė, surinkusi savo vyro kūno dalis ir pasitelkusi magiškas galias pastoja nuo Ozyrio ir susilaukia sūnaus Horo. Pastarasis  vėliau tampa Egipto valdovu, kai keršydamas už tėvą nugali Setą ir prikelia Ozyrį iš numirusiųjų. Egiptiečių mitologijoje Ozyris tapo pomirtinio gyvenimo valdovu.

“Ozyris, Egipto nuskendusios paslaptys” parodoje eksponuojami vieni garsiausių radinių, kuriuos vakarinėje Nilo deltos dalyje aptiko archeologai, vadovaujami Franck Goddio, kartu su Egipto senienų ministerija. Parodoje, kurios plotas užima apie 1100 kv.m. galima  išvysti daugiau kaip 290 archeologinių radinių. Eskpoziciją, atkeliavusią į Paryžių, aplankė Prancūzijos prezidentas François Hollande.  Paryžiuje paroda bus eksponuojama iki sausio 31 d.

Keliaujančiai Egipto parodai stiklo gamintojas GUARDIAN įrengė unikalias vitrinas

Apie „Guardian“

„Guardian“ - tai tarptautinė kompanija, užimanti lyderio pozicijas architektūrinio stiklo rinkoje, taip pat gaminanti ir kitas statybines medžiagas komerciniams, gyvenamiesiems pastatams, interjerui bei automobiliams. Kompanijos centrinė būstinė yra JAV, Auburn Hilse, Mičigane. Pasaulyje pirmaujantis kompanijos Mokslo bei inovacijų centras kuria inovatyvias stiklo dangų technologijas, suteikiančias „Guardian“ gaminiams išskirtines savybes.  Kompanijos padaliniuose ir gamyklose Šiaurės Amerikoje, Europoje, Pietų Amerikoje, Azijoje, Afrikoje ir Vidurio Rytuose dirba apie 17 000 darbuotojų.

Guardian Industries’ Glass Group Europe provided Guardian Clarity™ anti-reflective glass for use in the display cases for Osiris, a traveling exhibition of rare Egyptian artifacts. Such valuable artifacts deserve to be displayed in the best possible manner, to ensure the viewing public can see every detail in these centuries-old treasures from beneath the sea. The objects also need to be safeguarded against possible damage.
The residual reflection colour of Guardian Clarity is a soft neutral blue, which, in combination with Guardian UltraClear™ substrate, allows it to provide maximum transparency while eliminating unwanted reflection and glare.

(Photos: Philippe Chancel © Franck Goddio / Hilti Foundation, GRDPR008)

Pasidalink:

Įmonių straipsniai, naujienos, akcijos ir specialistų patarimai

  • Numatytas
  • Antraštė
  • Data
  • Atsitiktiniai
įkelti daugiau visų įkėlimui laikykite nuspaustą SHIFT klavišą įkelti visus