Visos reklamos paslaugos, interneto svetainių kūrimas, SEO optimizavimas: info@visainfo.lt

Keraminių čerpių stogas – po juo vėsiau ar šilčiau?

Keraminių čerpių stogas – po juo vėsiau ar šilčiau? Keraminių čerpių stogas – po juo vėsiau ar šilčiau?

Keraminės čerpės yra viena iš seniausių stogo medžiagų, gaminama krosnyje iš molinio. Ši medžiaga paprastai neglazūruota, tačiau gali būti glazūruota arba padengta kitomis medžiagomis, kad būtų išgauta vienokia ar kitokia spalva. Keraminių čerpių stogai, kurie dažniausiai naudojami šiltame klimate yra be užšalimo-atšildymo ciklų. Šių čerpių kvėpuojanti struktūra, šiluminė masė ir unikali forma leidžia išlaikyti namus vėsesniais nei daugelis kitų stogo dangų medžiagų.

Saulės atspindėjimas

Keraminės čerpės atspindi daugiau saulės spindulių nei kiti stogai, taip pat tai priklauso ir nuo spalvos. Pavyzdžiui neglazūruotos raudonos keraminės čerpės atspindi ~33 procentus saulės energijos. O balto glazūruoto molio čerpės atspindi nuo 70 iki 80 procentų saulės spindulių, pasiekiančių čerpės paviršių.

Keraminių čerpių stogas – po juo vėsiau ar šilčiau?

Oro srautas

Čerpių tvirtinimo būdas suteikia laisvą oro srautą tiek virš čerpių, tiek po jomis, ypač jei tai aukštesnio profilio čerpės. Dėl geresnio oro srauto, greičiau ir efektyviau išsklaidoma šiluma. Oro erdvė, esanti po čerpėmis, žiemą taip pat užtikrina izoliaciją, todėl esant šaltam orui namo viduje yra šilčiau, nei name su kita stogo danga.

Keraminių čerpių stogas – po juo vėsiau ar šilčiau?

Šiluminė masė

Šiluminė masė reiškia medžiagos sugebėjimą sugerti šilumą ir ją vėliau spinduliuoti. Molis laikomas didelę šiluminę masę turinčia medžiaga. Jis lėtai įšyla ir lėtai išsklaido šilumą, išlaikydamas namus su moliniais čerpių stogais santykinai vienodoje temperatūroje. Ši savybė leidžia stogui išleisti šilumą, sugeriamą dienos metu naktį, kai temperatūra yra vėsesnė, o ne iškart, kaip linkę metaliniai stogai ar kita danga.

Keraminių čerpių stogas – po juo vėsiau ar šilčiau?

Apibendrinimui

Keraminės čerpės nėra vienintelė medžiaga, kuri atspindi saulės šviesą, užtikrina gerą oro srautą, izoliaciją ir turi didelę šiluminę masę. Kitos saulės šviesą atspindinčios medžiagos yra baltas arba nedažytas metalas, balto betono čerpės. Betoniniai ir šiferiniai stogai taip pat turi ganėtinai didelę šiluminę masę, lėtai kaupdami šilumą ir laikui bėgant ją išskirdami. Bet kokia čerpinė stogo danga, sumontuota naudojant tuos pačius metodus, kaip ir keraminių čerpių, užtikrins panašias oro tėkmės savybes ir izoliacinį oro sluoksnį po stogu.

Arpekas, UAB

Daugiau informacijos: www.arpekas.lt

Arpekas, UAB infopuslapis

Pasidalink:

Įmonių straipsniai, naujienos, akcijos ir specialistų patarimai

  • Numatytas
  • Antraštė
  • Data
  • Atsitiktiniai
įkelti daugiau visų įkėlimui laikykite nuspaustą SHIFT klavišą įkelti visus