visainfo.lt – visa informacija vienoje vietoje!

Kvėpavimo H.pylori testas. Skauda skrandį? Kankina rėmuo?

Kvėpavimo H.pylori testas. Skauda skrandį? Kankina rėmuo? Pavalgius jaučiate sunkumą? Kvėpavimo H.pylori testas. Skauda skrandį? Kankina rėmuo? Pavalgius jaučiate sunkumą?

SVALBONO KLINIKA, UAB

Kvėpavimo H.pylori testas. Skauda skrandį? Kankina rėmuo? Pavalgius jaučiate sunkumą? Pasaulinės Sveikatos Organizacijos duomenimis, virškinamojo trakto ligos (gastritas, gastroduodenitas, peptinės skrandžio ir 12-ės žarnos opos), tarp visų lėtinių ligų, užima lyderiaujančias vietas. šių ligų pagrindiniu etiologiniu faktoriumi yra Helicobacter pylori bakterija – viena iš plačiausiai paplitusių žmogaus lėtinių infekcijų.

1983 m. australų mokslininkai B. Maršalas ir R. Varenas atrado, kad šis mikrobas beveik visada randamas pas pacientus, kurie turi skrandžio ar 12-ės žarnos opą. Už šį atradimą 2005 metais B. Maršalas ir R. Varenas tapo Nobelio premijos laureatais.

Kaip diagnozuojama H.pylori infekcija?

Šiai bakterijai nustatyti naudojami invaziniai ir neinvaziniai metodai. Prie invazinių metodų priskiriami:

Kraujo tyrimas. H.pylori infekavus žmogaus organizmą, kaip atsakas į šią bakteriją, organizme susiformuoja antikūniai, kurie gali būti aptinkami tiriant kraują. Jie rodo, kad organizme yra bakterija, tačiau tyrimas gali būti klaidingai neigiamas, jei buvo neseniai užsikrėsta šia bakterija, arba klaidingai teigiamas – po sėkmingo gydymo.

FGDS (fibrogastroduodenoskopija) –skrandžio apžiūra endoskopu. Apžiūros metu iš skrandžio gleivinės iškerpamas mažas gabaliukas audinio (bioptatas), kuris tiriamas greituoju ureazės testu, histologiškai ar bakteriologiškai.

Kas yra Helic testas?

HELIC kvėpavimo testas buvo sukurtas, siekiant išvengti diskomforto ir skausmo atliekant diagnostinę procedūrą. Tai yra neinvazinė Helicobacter pylori bakterijos diagnostika iš iškvėpiamo oro naudojant vienkartinius dujų analizatorius. Helic kvėpavimo testas naudojamas pirminei helikobakterijozės diagnostikai, antihelikobakterinės terapijos eigos kontrolei ir atliktos terapijos efektyvumui patikrinti.

Helic iškrovos metodas

Helic testo veikimo principas paremtas biocheminiu metodu, kuris padeda nustatyti užsikrėtimą Helicobacter pylori bakterija pagal jos ureazinį aktyvumą, t.y. gebėjimą skaidyti karbamidą. Tiriamasis išgeria karbamido tirpalą ir biocheminės reakcijos(hidrolizės) metu susidariusios dujos patenka į burnos ertmės orą. Iškrovos metodas paremtas dujų lygio palyginimu, kurios papildomai susidarė skylant (hidrolizuojantis) karbamidui, su pradiniu dujų lygiu, prieš karbamido tirpalo išgėrimą. Vienintelė Helicobacter pylori bakterija greitai hidrolizuoja (suskaido) karbamidą, nes pasižymi dideliu ureaziniu aktyvumu. Kiekvienam tiriamąjam yra lyginamas pradinis dujų lygis su jo iškrovos lygiu, todėl Helic metodas užtikrina aukštą Helicobacter pylori diagnostinį tikslumą. Helic testą galima atlikti nėščiosioms ir vaikams nuo 5 metų.

Išsamesnė informacija apie testo atlikimą telef.: 841 390073 arba 8610 44844

Gydytojas gastroenterologas Valdimaras Svalbonas

Pasidalink:

Įmonių straipsniai, naujienos, akcijos ir specialistų patarimai

  • Numatytas
  • Antraštė
  • Data
  • Atsitiktiniai
įkelti daugiau visų įkėlimui laikykite nuspaustą SHIFT klavišą įkelti visus