ltzh-CNenfrdeplrues

visainfo.lt – visa informacija vienoje vietoje!

Maumedžio čerpių, medinių skiedrų, gontų, terasų lentų bei dailylenčių gamyba

Maumedžio čerpių, medinių skiedrų, gontų, terasų lentų bei dailylenčių gamyba Maumedžio čerpių, medinių skiedrų, gontų, terasų lentų bei dailylenčių gamyba

UAB „Vlatausa“ nuo 2001 m. gamina skaldytas bei pjautas čerpes, skiedras, gontus, terasų lentas ir dailylentes iš Sibiro maumedžio medienos. Čerpės (skiedros, gontai) yra gaminami tik iš rinktinio Sibiro miškų maumedžio ir yra vienetiniai natūralios medienos stogo dangos gaminiai. Geras skalumas, atsparumas grybeliui bei pelėsiui ir jaunas amžius yra pagrindiniai medienos rūšies atrankos kriterijai.

Pats gamybos procesas vyksta laikantis senų čerpių gamybos tradicijų – pagrindinis darbas yra atliekamas rankomis, o mechaninė įranga naudojama tik kaip pagalbinė apdirbimo priemonė. Parenkama bešakė brandaus miško mediena, turinti tankias metines rieves.

Kiekviena čerpė yra atskirai atskeliama nuo rąsto, kūgiškai nupjaunama reikiamo ilgio ir, priklausomai nuo čerpės rūšies, nusklembiama. Iš paruoštos kaladės atskeliami ruošiniai, 4 – 5 būsimų gontų storio lentelės. Šioje stadijoje, vyksta pagrindinis medienos kokybės tikrinimas.

Gontiniai stogai

Tikrinami visi galimi medienos defektai – paslėptos šakelės, įvijumas, sakų kišenės, išilginiai medienos įskilimai ir kt.

Lentelės skeliamos į gontų vienetinius ruošinius. Jei ruošinio galai neatitinka kokybės reikalavimų, iš jų gaminami trumpesnio ilgio ruošiniai skirti pirmai dengimo eilei ar gontai mažiems paviršiams dengti. Kitos operacijos metu, sulyginami išilginiai 6-25 cm pločio ruošinio kraštai suteikiant gontui visu ilgiu vienodą plotį. Ruošiniui suteikiama pleišto forma.

Gontiniai stogai

Obliuojama tik vidinės pusės dalis, kad drėgmė nepatektų į pažeistą medienos sluoksnį. Dažniausiai gontų galai nuskeliami 45 laipsnių kampu, tokiu būdu suteikiant jam galutinę formą atitinkančią vokiško standarto DIN 68119 reikalavimus.

Paruošti gontai dar kartą rūšiuojami, džiovinami ir pakuojami. Pakuojami po 1 m2, skaičiuojant 3 sluoksnių dengimui, kad būtų patogu vesti apskaitą perkant ar dengiant.

Labiausiai paplitę 40 cm ilgio gontai. Skirtingiems tikslams ir plotams, naudojami ir skirtingo ilgio gontai.

Gamybos metu nepažeidžiama maumedžio medienos plaušo struktūra, tad čerpės yra ilgaamžės, o išdžiovinus tampa atspariomis vandeniui ir pralaidžios orui.

Visi kokybės reikalavimai yra reglamentuoti Medinių čerpių gamybos standarte DIN 68119, kurio pagrindu organizuojama visa UAB „Vlatausa“ gaminių gamyba ir tiekiamų čerpių patikra.

Gontiniai stogai

Pagal individualius pirkėjo užsakymus UAB „Vlatausa“ meistrai gali pagaminti ir aukštos kokybės terasų lentas. Maumedžio mediena yra puiki medžiaga įsirenginėjant terasas. Geresnį kainos ir kokybės santykį sunku būtų surasti.

Maumedžio sakai yra tolygiai pasiskirstę per medieną ir veikia kaip antiseptikai, todėl puikiai saugo nuo drėgmės, grybelių ir kitų kenkėjų. Be cheminio apdorojimo, bėgant laikui, maumedis išsaugo visas aukštos kokybės medienos savybes ir skaičiuojama, kad jos ilgaamžiškumas natūraliomis sąlygomis yra 15 metų plius. Šios medienos impregnuoti nereikia, tačiau norint išgauti gražų vizualinį vaizdą, bendrovė siūlo degintas, padengtas geležies sulfatu lentas. Šie apdorojimo būdai yra ne žalingi aplinkai ir žmonėms, bei dar labiau prailgina medienos tarnavimo laiką.

Terasos iš maumedžio

Taipogi įmonė gali pasiūlyti ir dailylentes iš maumedžio medienos bei kitus gaminius.

VLATAUSA, UAB

Daugiau informacijos:

www.vlatausa.com

VLATAUSA, UAB infopuslapis

Pasidalink:

Įmonių straipsniai, naujienos, akcijos ir specialistų patarimai

  • Numatytas
  • Antraštė
  • Data
  • Atsitiktiniai
įkelti daugiau visų įkėlimui laikykite nuspaustą SHIFT klavišą įkelti visus