Visos reklamos paslaugos, interneto svetainių kūrimas, SEO optimizavimas: info@visainfo.lt

Miško pirkimas su žeme arba kirtimui už gerą kainą – UAB ŽALIAS MEDIS

Miško pirkimas su žeme arba kirtimui už gerą kainą – UAB ŽALIAS MEDIS Miško pirkimas su žeme arba kirtimui už gerą kainą – UAB ŽALIAS MEDIS

UAB „Žalias medis“ – miškininkystės paslaugų įmonė, įkurta 2006 metais. Įmonės kolektyve dirba trys diplomuoti miškininkai, sukaupę didžiulę patirtį miškininkystės srityje. „Žalias medis“ veiklą vysto Vakarų Lietuvoje. Įmonė savo klientams gali pasiūlyti geriausias paslaugas palankiausiomis kainomis.

Pagrindinė įmonės veikla - miškininkystės paslaugos privačių miškų savininkams:

  • Pagalba miško savininkams miškininkystės ir miško ruošos klausimais;
  • Miško pirkimas su žeme;
  • Stataus miško pirkimas;
  • Visų rūšių miško kirtimų vykdymas;
  • Medienos pirkimas ir pardavimas;
  • Medienos pervežimas.

Miško pirkimas su žeme arba kirtimui už gerą kainą – UAB ŽALIAS MEDIS

Miško savininkas iš savo nuosavo miško materialinės naudos gali gauti keliais būdais: parduodamas mišką su žeme, tai yra parduodamas savo nuosavybę; pats kirsdamas mišką ar organizuodamas jo kirtimus ir parduodamas medieną sortimentais. Kiekvienas pajamų gavimo iš savo miško būdas turi savų pliusų ir minusų.

Greičiausias būdas gauti maksimalias pajamas per trumpą laiką iš savo miško yra jo pardavimas su žeme. Šiuo atveju pinigus gaunate iš karto pasirašius pirkimo-pardavimo sutartį pas notarą.

Miško su žeme vertė susideda iš dviejų dalių: pačios žemės vertės ir ant jos augančio medyno vertės. Miško žemės vertė, lyginant su žemės ūkio paskirties žemės verte, nėra didelė – iki 580 eurų už vieną ha. Miško žemės vertė priklauso nuo to, kokie atstumai yra iki geresnių kelių, miestų, dirvožemio drėgnumo, valdos dydžio. Atskirais atvejais žemės vertei įtaką gali daryti geografinė valdos padėtis: jei valda yra prie vandens telkinio ir turi rekreacinę reikšmę, jei gretimos valdos savininkas linkęs plėsti savo valdas ir todėl gali pasiūlyti geresnę kainą.

Miško pirkimas su žeme arba kirtimui už gerą kainą – UAB ŽALIAS MEDIS

Kitą miško su žeme vertės dalį sudaro medyno, augančio ant tos žemės, vertė. Medyno vertė priklauso nuo to, kokios medžių rūšys auga, kokio amžiaus, kokia miškų grupė, t. y., kada bus galima gauti pajamų iš šio miško. Todėl norint nustatyti medyno vertę, reikia žinoti miškotvarkinę informaciją. Miško savininkas gali kreiptis į valstybinę miškų tarnybą ir ten gaus medyno plano ir taksoraščio kopiją. Taksoraštyje esanti informacija rodo, kokios medžių rūšys auga, koks jų tūris sklype, kokio amžiaus, aukščio, storio, koks medyno skalsumas, dirvožemis, miškų grupė. Iš to galima sužinoti kada, kiek ir kokių medžių rūšių bus galima iškirsti. Dėl kainos nustatymo patartina kreiptis į miškininką specialistą.

Populiariausias būdas gauti naudos iš savo miško - stataus miško pardavimas išsikirtimui. Stataus miško vertė priklauso nuo kertamų medžių rūšių, kiekio, medžių aukščio, storio, atstumo iki kelio. Preliminarią stataus miško vertę galimą apskaičiuoti pagal taksoraštį, jei yra parengtas miškotvarkos projektas. Skaičiuojant vertę reikia nepamiršti, kad taksoraštyje nurodyti iškertamos medienos kiekiai pagal medžių rūšis, yra skirtingų sortimentų : rąstai, tariniai rąsteliai, plokščių mediena ir t. t. Stataus miško išsikirtimui vertė skaičiuojama pagal tai, kokių medžių rūšių ir sortimentų galima gauti iškirtus mišką. Reikia nepamiršti medienos kirtimo ir ištraukimo kaštų, kurie šiai dienai sudaro apie 11-15 Eur/ktm.

Miško pirkimas su žeme arba kirtimui už gerą kainą – UAB ŽALIAS MEDIS

Tiksliausiai stataus miško vertę gali nustatyti miškininkas specialistas, išmatavęs kertamus medžius ir pagal medžių tūrio struktūros lenteles, nustatęs sortimentų kiekius.

Miško pardavėjui išlieka ne tik nekilnojamo turto nuosavybė, bet ir galimybė gauti ateityje pajamas iš miško (jei lieka neiškirstų sklypų).

UAB „Žalias medis“ specialistų turimos žinios ir sukaupta patirtis padės Jums rasti geriausią sprendimą.

Daugiau informacijos:

infopuslapis

Pasidalink:

Įmonių straipsniai, naujienos, akcijos ir specialistų patarimai

  • Numatytas
  • Antraštė
  • Data
  • Atsitiktiniai
įkelti daugiau visų įkėlimui laikykite nuspaustą SHIFT klavišą įkelti visus