visainfo.lt – visos reklamos paslaugos, interneto svetainių kūrimas, SEO optimizavimas.

Pamatiniai blokai FIBO: Tradicines pamatų technologijas keičia pažangesnės

Pamatiniai blokai FIBO: Tradicines pamatų technologijas keičia pažangesnės Pamatiniai blokai FIBO: Tradicines pamatų technologijas keičia pažangesnės

Namo statyba prasideda nuo pamatų. Jeigu šie bus netinkamai įrengti, gali atsirasti plyšiai, per kuriuos skverbsis šaltis, drėgmė. Laikui bėgant drėgmė pradės ardyti ne tik patį pamatą, bet ir mūrą. Pasekmės – grėsmė namo ilgaamžiškumui, brangios remonto išlaidos, padidėję būsto šildymo kaštai. Neišvengiama klaidų.

„Fibo“ pamatiniai blokai - tai dar viena kompanijos „Saint-Gobain“ pristatoma naujiena. Šie blokai yra sukurti specialiai pamatų ir cokolių statybai, bet gali būti naudojami monolitinėms sienoms, atraminėms sienoms su padidintais reikalavimais apkrovoms arba garso izoliacinėms sienoms statyti. Ši produkcija turi labai plačias panaudojimo galimybes.

Blokai yra pritaikyti tiek gyvenamųjų pastatų pamatams bei cokoliams įrengti, tiek kitų konstrukcijų, tokių, kaip tvoros, šiltnamiai, ūkiniai pastatai, pamatų formavimui. Šie blokai buvo kuriami, orientuojantis į privatų statytoją, kuris nori turėti patikimą ir nebrangų pamatą. Jie sutaupo daug kliento lėšų, nes montavimui nereikalingi brangūs klojiniai, viskas gali būti daroma nenaudojant kėlimo įrangos. Montavimas yra paprastas ir greitas. Viena dažniausiai padaromų klaidų įrengiant pamatus padaroma dar projektuojant – kartais projektuotojai juos numato per silpnus. Projekte pateikiama per mažai informacijos, nubraižomos tik koordinatės, nurodančios betono stiprumą, tačiau nepateikiami pamatų pjūviai. Dažniausiai taip nutinka projektuojant mažesnius pastatus: pirtis, garažus, sodo namus. Šių pastatų tvirtiems pamatams įrengti rekomenduojama naudoti „Fibo“ 200 mm pločio pamatinius blokus. Naudojant šiuos blokelius bus užtikrintas tinkamas pamatų plotis, nepriekaištingas lygumas. Greitas, paprastas ir patogus montavimas, tačiau konstrukcija – tvirta ir patikima.

Klaidos daromos ir atliekant pamatų statybos darbus. Taip nutinka dėl žinių stygiaus, mėginant taupyti laiką bei medžiagas, nesilaikant technologinių reikalavimų. Įprasta matyti, kai grioviai pamatams lieti iškasami traktoriaus kaušu, o vėliau tie grioviai užpilami betonu. Būtina atkreipti dėmesį, kad traktoriumi neiškasamas idealiai lygus griovys ir pilant betoną žemė gali įgriūti. Kai išpiltas betonas priglunda prie griovio kraštų, pamato kraštai lieka gumbuoti. Žiemą žemė palei pamatus įšąla, o įšalas nelygius kraštus „užkabina“ ir išjudina. Taip pamatuose atsiranda plyšiai, o kartais ir deformuojamos mūro sienos. Kad tokių problemų nenutiktų, rekomenduojama įrengti pamatus naudojant 365 mm pločio „Fibo“ pamatinius blokus.

Monolitinių pamatų įrengimas

Naudojant „Fibo“ blokus galima įrengti ir monolitinius pamatus. Pirmiausia reikia iškasti reikiamo gylio ir pločio griovius. Jeigu šiam darbui naudojama technika, patį pagrindo dugną vis tiek rekomenduojama nuimti kastuvu ir pamatą kloti ant nejudinto grunto. Dugnas turėtų būti nuklojamas 15 – 20 cm sutankinto smėlio sluoksniu, prieš tai, jei reikalinga, įrengiant drenažą. Paskui dedami 365 mm pločio „Fibo“ pamatiniai blokai, sudedama armatūra blokelių įražose ir užpilamas betonas. Taip gaunami lygūs pamatai, kuriuos galima padengti hidroizoliacine medžiaga, apšiltinti ir užpilti smėliu. Pamatinius 365 mm pločio „Fibo“ blokus galima naudoti montuojant tiek gyvenamųjų namų be rūsio pamatus, tiek su rūsiu.

Gręžtiniai pamatai

Taupant laiką ir medžiagas bei statant lengvesnių konstrukcijų pastatus, pavyzdžiui, karkasinius namus, dažniausiai naudojami gręžtiniai pamatai. Juos įrengti paprasčiau ir pigiau. Kai paruošiamas sklypas ir išgręžiamos reikalingo skersmens duobės. Jų tankumas pasiskirsto pasidalinus pamato juostą į lygias dalis. Toliau sudedami „Fibo“ pamatiniai blokai, suklojama armatūra blokų įražose ir užpilamas betonas. Taip gaunamas armuotas vainikas, sujungiantis visą pamatą. Minimalus vainiko aukštis būna apie 40 cm (dviejų blokelių aukščio). Tokio tipo pamatai yra ekonomiškiausi.

Pamatiniai blokai tvoroms

Vienas paprasčiausių būdų greitai ir kokybiškai įrengti pamatus tvorai – pasitelkti „Fibo“ pamainius blokus. Jų paviršius lygus, jį galima lengvai nutinkuoti bei dažyti. Blokai nebijo požeminės korozijos. Tad galima pamatus tvorai pasistatyti labai greitai, nebrangiai. Produkciją atveš nemokamai Įrengiant pamatą su „Fibo“ pamatiniais blokais, galite naudoti betoną, kurio stiprio klasė yra C16/20. Toks pamatas būtų optimalus gyvenamajam vieno ar dviejų aukštų namui.

Skiedinys gali būti gaminamas tiesiogiai statybų aikštelėje, tai yra ypač aktualu, kai yra statoma už miesto ribų ir transportavimas yra brangus. Takus betonas yra įpilamas į iš pamatinių blokų suformuotą klojinį, užpildo jį, sukimba su bloko sienelėmis ir taip gaunama monolitinė konstrukcija, kuri vėliau gali atlaikyti dideles apkrovas. Pamatiniai blokai, kaip ir kita „Fibo“ produkciją į statybų aikštelę yra atvežama nemokamai, jei yra užsakomas pilnas autovežis.

Krovinys gali būti formuojamas ne tik iš vienos rūšies blokelių, bet iš kitos produkcijos, kurią gamina „Saint – Gobain statybos gaminiai“ kompanija: pamatų blokus, „Fibo PLIUS“ mūro blokus, keramzitą ar statybinius mišinius.

fib1

Pamatinių blokų privalumai:

Greitas bei patogus montavimas;

Ypač tvirta ir patikima konstrukcija;

Mažos sąnaudos;

Lengvi – nereikalinga papildoma sunkiasvorė kėlimo technika;

Nereikalingi klojinai, klojinių saugojimas, transportavimas;

Geresnės pamato šiluminės savybės;

Plačios pritaikymo galimybės;

Gali būti formuojama bet kokių matmenų konstrukcija, nebūtina vadovautis tik tam tikrų standartinių konstrukcijų matmenimis;

Skiedinys gali būti gaminamas tiesiogiai statybų aikštelėje, tai yra ypač aktualu, kai yra statoma už miesto ribų. Sutaupomi transportavimo kaštai;

Statybose blokai gali būti naudojami bet kuriuo metų laiku;

Galimybė formuoti lenktas konstrukcijas, lyginti pamatą;

Pateikiami galimi konstrukciniai sprendimai pamatams.

Montavimas:

Rekomenduojama naudoti C16/20 stiprio klasės betoną, kai statomi vieno – dviejų aukštų namo pamatai;

Geras betono pasiskirstymas užtikrinamas, kai yra užpilama iki trijų eilių blokelių vienu metu;

Betonas užpildo visą tuštumą blokelių viduje, stipriai sukimba su jos vidiniu paviršiumi ir tokiu būdu gaunamas vientisas betoninis pastato pamatas;

Pagal apskaičiuotas apkrovas, mūras gali būti pastiprintas atitinkama armatūra (armatūros kiekį ir naudojimą skaičiuoja konstruktorius ar architektas).

Daugiau informacijos:

infopuslapis

Pasidalink:

Įmonių straipsniai, naujienos, akcijos ir specialistų patarimai

  • Numatytas
  • Antraštė
  • Data
  • Atsitiktiniai
įkelti daugiau visų įkėlimui laikykite nuspaustą SHIFT klavišą įkelti visus