visainfo.lt – visa informacija vienoje vietoje!

Personalo valdymo dokumentai - šablonai, formos pavyzdžiai

Personalo valdymo dokumentai - šablonai, formos pavyzdžiai Personalo valdymo dokumentai - šablonai, formos pavyzdžiai

Personalo valdymo ir apskaitos dokumentai, dokumentų šablonai, tvarkomųjų, organizacinių ir kt. dokumentų formos ir pavyzdžiai. Atsisiųskite įsakymo dėl komandiruotės, prašymo dėl kasmetinių atostogų, įsakymo dėl kasmetinių atostogų, prašymo leisti mokymosi atostogų, įsakymo dėl tikslinių atostogų suteikimo, įsakymo dėl darbo užmokesčio didinimo, įsakymo dėl darbo sutarties sąlygų pakeitimo, įsakymo dėl pavadavimo, įsakymo dėl papildomo darbo, įsakymo dėl nuobaudos skyrimo, pasiaiškinimo dėl drausminės nuobaudos, nušalinimo nuo darbo akto, prašymo atleisti iš darbo ir įsakymo dėl atleidimo iš darbo šablonus. Visi reikalingiausi dokumentai vienoje vietoje !

ĮSAKYMAS DĖL KOMANDIRUOTĖS

isakymas-del-komandiruotesAtsisiųsti įsakymo dėl komandiruotės pavyzdį:

Įsakymas dėl komandiruotės (.doc).

Komandiruote laikomas įmonės direktoriaus ar jo įgalioto asmens įsakymu  įformintas darbuotojo išvykimas iš nuolatinės darbo vietos atlikti darbo funkcijų, tarnybinio pavedimo ar kelti kvalifikacijos.
 
Įsakyme dėl komandiruotės turi būti nurodyta komandiruotės:
tikslas, vieta, trukmė, komandiruotės data, numatomos apmokėti išlaidų rūšys (dienpinigiai, kelionės išlaidos, apgyvendinimo išlaidos, kitos su komandiruote susijusios išlaidos.
Jeigu komandiruotės metu vykstama į keletą užsienio valstybių, – buvimo kiekvienoje užsienio valstybėje trukmė.
 

 

 

 

 

 

 

 

 

 


PRAŠYMAS DĖL ATOSTOGŲ SUTEIKIMO

prasymas-del-atostogu

 

Atsisiųsti prašymo išleisti kasmetinių atostogų pavyzdį:

Prašymas dėl kasmetinių atostogų (.doc).

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 


 

ĮSAKYMAS DĖL ATOSTOGŲ SUTEIKIMO

isakymas-del-kasmetiniu-atostogu

Atsisiųsti įsakymo dėl kasmetinių atostogų suteikimo pavyzdį:

Įsakymas dėl kasmetinių atostogų suteikimo(.doc).

 

Kasmetinės atostogos – tai kalendorinėmis dienomis skaičiuojamas laikotarpis, suteikiamas darbuotojui pailsėti ir darbingumui susigrąžinti, per kurį jam mokamas jo vidutinis darbo užmokestis ir jam paliekama darbo vieta (pareigos)(DK 165 str.)

Suteikiant darbuotojui kasmetines atostogas rašomas įsakymas, kuriame nurodoma už kuriuos darbo metus suteikiamos atostogos (pvz. už darbo metus nuo 2010-12-01 iki 2011-12-01), įsakyme nurodoma atostogų trukmė. Atostogos skaičiuojamos kalendorinėmis dienomis, bet apmokamos pagal tai kiek atostogų metu darbuotojui pagal grafiką yra darbo dienų.

Į atostogų laiką įeina tiek darbo, tiek poilsio dienos, bet prie atostogų nepriskaičiuojamos švenčių dienos. Kai atostogų laikas sutampa su švenčių dienomis, atostogos atitinkamai pailgėja.

 

 

 

 

 

 


 

PRAŠYMAS DĖL MOKYMOSI ATOSTOGŲ

prasymas-del-mokymosi-atostogu

 

Atsisiųsti prašymo išleisti mokymosi atostogų pavyzdį:

Prašymas dėl mokymosi atostogų (.doc).

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 


 

ĮSAKYMAS DĖL MOKYMOSI ATOSTOGŲ SUTEIKIMO

isakymas-del-mokymosi-atostogu

Atsisiųsti įsakymo dėl mokymosi atostogų suteikimo pavyzdį:

Įsakymas dėl mokymosi atostogų suteikimo(.doc).

 

 

Darbuotojams gali būti suteikiamos ir tikslinės atostogos - pvz. kūrybinės atostogos, nėštumo ir gimdymo, vaiko priežiūros, nemokamos atostogos, mokymosi atostogos stojant, egzaminams pasiruošti ir laikyti. Pagal įstaigų pažymas, įmonė suteikia mokymosi atostogas. Darbuotojas rašo prašymą dėl atostogų suteikimo. Atostogos skiriamos įmonės įsakymu.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 


 

ĮSAKYMAS DĖL DARBO UŽMOKESČIO DIDINIMO

isakymas-du-didinimoAtsisiųsti įsakymo dėl darbo užmokesčio didinimo pavyzdį:

Įsakymas dėl darbo užmokesčio didinimo (.doc).

 

Įsakyme dėl darbuotojo darbo užmokesčio didinimo, rašoma nuo kurios dienos didinamas darbo užmokestis ir įrašomas darbo užmokesčio dydis.

Didinant darbo užmokestį, darbuotojo darbo sutartyje įrašomi darbo sutarties pakeitimai ir darbuotojas supažindinamas raštiškai.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 


PRAŠYMAS DIRBTI NE PILNĄ DARBO LAIKĄ

prasymas-dirbti-ne-visa-darbo-laika

Atsisiųsti prašymo dirbti ne visą darbo laiką pavyzdį:

Prašymas dirbti ne visą darbo laiką (.doc).

 

 

Darbo laikas - tai laikas, kurį darbuotojas privalo dirbti jam pavestą darbą, ir kiti jam prilyginti laikotarpiai. (Darbo kodekso 142 str.)
Darbo laikas negali būti ilgesnis kaip keturiasdešimt valandų per savaitę.
Kasdieninė darbo laiko trukmė neturi viršyti aštuonių darbo valandų. Išimtis gali nustatyti įstatymai, Vyriausybės nutarimai ir kolektyvinės sutartys. Maksimalus darbo laikas, įskaitant viršvalandžius, per septynias dienas neturi viršyti keturiasdešimt aštuonių valandų.

Jeigu kitaip nenustatyta sveikatos priežiūros įstaigos išvadoje, susitarus ne visas darbo laikas gali būti nustatomas sumažinant savaitės darbo dienų skaičių arba sutrumpinant darbo dieną (pamainą), arba darant ir viena, ir kita. Ne visas darbo laikas darbo dieną gali būti suskaidomas dalimis.

Pagal prašymą dėl darbo laiko trukmės sumažinimo, rašomas įsakymas ir įrašomi Darbo sutarties pakeitimai.

 

 

 

 

 

 

 


ĮSAKYMAS DĖL PAPILDOMO DARBO

isakymas-del-papildomo-darbo

Atsisiųsti įsakymo dėl papildomo darbo pavyzdį:

Įsakymas dėl papildomo darbo (.doc).

 

 

Darbuotojas gali eiti papildomas pareigas arba dirbti papildomą darbą toje pačioje darbovietėje.  Darbuotojas su darbdaviu gali susitarti, jei to nedraudžia įstatymai, kad jis toje pačioje darbovietėje eis tam tikras papildomas pareigas arba dirbs tam tikrą papildomą (sutartyje nesulygtą) darbą. (DK 114 str. 1 d.)

Įsakyme dėl papildomo darbo rašomos darbuotojo papildomos pareigos, data ir mėnesinis darbo užmokestis.

Su įsakymu darbuotojas supažindinamas pasirašytinai.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 


ĮSAKYMAS DĖL DARBO SUTARTIES SĄLYGŲ PAKEITIMO

isakymas-del-ds-pakeitimoAtsisiųsti įsakymo dėl darbo sutarties sąlygų pakeitimo pavyzdį:

Įsakymas dėl darbo sutarties sąlygų pakeitimo (.doc).

 

Darbo sutarties sąlygų keitimas įforminamas darbdavio įsakymu, kai yra darbuotojo rašytinis sutikimas. Pakeitimai įrašomi į Darbo sutartį, kur nurodomas ir pakeitimo pagrindas. Pakeitimai tvirtinami darbuotojo ir darbdavio parašais ir įmonės antspaudu.

DK 120 str. 1 d. suteikia darbdaviams teisę keisti darbuotojų darbo sutarčių sąlygas, kai keičiama gamyba, jos mastas, technologija arba darbo organizavimas, taip pat kitais gamybinio būtinumo atvejais.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 


ĮSAKYMAS DĖL PAVADAVIMO

isakymas-del-pavadavimo

Atsisiųsti įsakymo dėl pavadavimo pavyzdį:

Įsakymas dėl pavadavimo (.doc).

 

Pavadavimas įforminamas direktoriaus įsakymu dėl darbuotojo ar savo pavadavimo ir pasirašytinai supažindina pavaduojantį asmenį. Įsakyme dėl pavadavimo nurodoma pavadavimo trukmė, pareigos, pavadavimo priežastis.

Jei reikalinga - pavadavimo metu pavaduojančiam asmeniui išduodamas paprastos rašytinės formos įgaliojimą ar prokūrą jį pakeičiančiam direktoriui.


 

 

 

 

 

 

 

 

 

 


ĮSAKYMAS DĖL NUOBAUDOS SKYRIMO

isakymas-del-nuobaudos

Atsisiųsti įsakymo dėl nuobaudos skyrimo pavyzdį:

Įsakymas dėl nuobaudos skyrimo (.doc).

 

Darbo drausmės pažeidimas yra darbo pareigų nevykdymas arba netinkamas jų vykdymas dėl darbuotojo kaltės. Dokumentuodamas darbo pažeidimą, darbuotojas turi nustatyti darbo drausmės pažeidimo faktą.

Drausminės nuobaudos gali būti: pastaba, papeikimas, atleidimas iš darbo.

Prieš skirdamas drausminę nuobaudą, darbdavys turi raštu pareikalauti, kad darbuotojas raštu pasiaiškintu dėl darbo drausmės pažeidimo.

Drausminė nuobauda skiriama įsakymu, kuriame nurodoma drausminės nuobaudos rūšis ir jos taikymo motyvai. Darbuotojui apie įsakymą pranešama pasirašytinai.

 

 

 

 

 

 

 

 


PASIAIŠKINIMAS DĖL DRAUSMĖS PAŽEIDIMO

pasiaiskinimas-del-drausmesAtsisiųsti pasiaiškinimo dėl drausmės pažeidimo pavyzdį:

Pasiaiškinimas dėl drausmės pažeidimo (.doc).

 

Prieš skirdamas drausminę nuobaudą, darbdavys turi raštu pareikalauti, kad darbuotojas raštu pasiaiškintu dėl darbo drausmės pažeidimo.

Dokumentas reikalingas aplinkybių dėl drausmės pažeidimų išaiškinimui ir įvertinimui. Jei per nustatytą laikotarpį darbuotojas nepateikia pasiaiškinimo dėl darbo drausmės pažeidimo, drausminė nuobauda gali būti skiriama ir be pasiaiškinimo - tokiu atveju surašomas aktas, kuriame užfiksuojamas šis faktas.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 


NUŠALINIMO NUO DARBO AKTAS

nusalinimo-aktasAtsisiųsti nušalinimo nuo darbo akto pavyzdį:

Nušalinimo nuo darbo aktas (.doc).

 

Nušalinimas nuo darbo - padėtis, kai darbo santykiai tarp darbo sutarties šalių išlieka, tačiau įstatymų nustatytais atvejais darbdavys savo iniciatyva arba valstybės įgaliotų institucijų nurodymu kurį laiką neleidžia darbuotojui dirbti bei, kaip įprasta, būti darbo vietoje ir nemoka darbo užmokesčio.

Nušalinimo nuo darbo akte konstatuojamas nušalinimo pagrindas, įvertinami pažeidimo požymiai

Aktą pasirašo įmonės vadovas  arba jo įgaliotas asmuo, dalyvaujant ne mažiau kaip dviem įmonės darbuotojams (komisija). Nušalintas darbuotojas supažindinamas su aktu pasirašytinai. Jis turi nurodyti, ar sutinka (nesutinka) su nušalinimu nuo darbo.


 

 

 

 

 

 

 


PRAŠYMAS ATLEISTI IŠ DARBO SAVO NORU (pagal LR DK 127 str. 1 d.)

Prasymas-atleisti-is-darboAtsisiųsti atleisti iš darbo prašymo pavyzdį:

Prašymas atleisti iš darbo (.doc).

 

Darbuotojas, norėdamas savo iniciatyva nutraukti darbo sutartį, darbdaviui turi pateikti rašytinį prašymą dėl atleidimo iš darbo savo noru. Nesant darbuotojo rašytinio pareiškimo su prašymu atleisti jį iš darbo, sutarties nutraukimas darbuotojo iniciatyva yra neteisėtas.

Darbuotojui, nutraukusiam darbo sutartį pagal LR DK 127 str. 1 d., nepriklauso išeitinė išmoka, išskyrus kompensaciją už nepanaudotas kasmetines atostogas.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 


ĮSAKYMAS ATLEISTI IŠ DARBO  (pagal LR DK 127 str. 1 d.)

isakymas-del-atleidimo-savo-noru

 

Atsisiųsti įsakymo dėl atleidimo iš darbo pavyzdį:

Įsakymas atleisti iš darbo (.doc).

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 


 

ĮSAKYMAS ATLEISTI IŠ DARBO PAGAL

isakymas-del-atleidimo

Atsisiųsti įsakymo dėl atleidimo iš darbo pavyzdį:

Įsakymas atleisti iš darbo (.doc).

 

 

Darbo sutartis gali būti nutraukta šalių susitarimu, suėjus terminui, darbuotojo prašymu, dėl nepriklausančių nuo darbuotojo aplinkybių, darbo sutarties nutraukimas darbdavio iniciatyva, kai nėra darbuotojo kaltės.

DK 125 str. - numato darbo sutarties nutraukimą šalių susitarimu.

DK 126 str. - numato darbo sutarties nutraukimą suėjus terminui.

DK 127 str. - numato darbo sutarties nutraukimą darbuotojo pareiškimu.

DK 129 str. - numato darbo sutarties nutraukimą darbdavio iniciatyva, kai nėra darbuotojo kaltės.

DK 136 str. - numato darbo sutarties nutraukimą atleidžiant darbuotoją be išankstinio įspėjimo.

Darbo sutartis gali būti nutraukta tik įstatymų nustatytu pagrindu ir tvarka. Darbdavys darbo sutarties pasibaigimą įformina įsakymu, kuris turi atitikti sutarties pasibaigimo aplinkybes. Su įsakymu darbuotojas supažindinamas pasirašytinai.

Pasidalink:

Įmonių straipsniai, naujienos, akcijos ir specialistų patarimai

  • Numatytas
  • Antraštė
  • Data
  • Atsitiktiniai
įkelti daugiau visų įkėlimui laikykite nuspaustą SHIFT klavišą įkelti visus