visainfo.lt – visos reklamos paslaugos, interneto svetainių kūrimas, SEO optimizavimas.

Plytelių klijai: kokius rinktis interjero ir eksterjero plytelėms klijuoti?

Plytelių klijai: kokius rinktis interjero ir eksterjero plytelėms klijuoti? Plytelių klijai: kokius rinktis interjero ir eksterjero plytelėms klijuoti?

Šiandieninės rinkos pirkėjams siūlomų statybinės chemijos pramonės gaminių, taip pat ir klijų, pasirinkimas didelis. Gamintojai plečia savo siūlomą asortimentą į jį įtraukdami plataus panaudojimo sričių spektro klijų mišinius.

Jie nebūtų universalūs ir visapusiški nenaudojant specialių priedų ir mišinių, kurie ir pagerina gamino kokybę. UAB „Aruodas“ interjero apdailos specialistai atkreipia dėmesį – tam, kad be problemų klijuotumėte plyteles, būtina pasirinkti tinkamo tipo klijus. Renkantis klijus, pasak jų, būtina atsižvelgti į daugelį veiksnių: į pagrindą, prie kurio bus tvirtinamos plytelės, klijuojamų plytelių rūšį, jų dydį, naudojimo vietą ir darbo sąlygas. 

Platus „ALPOL“ klijų asortimentas

„ALPOL“ grupės produktai pasižymi aukšta kokybe. „ALPOL“ – statybos chemijos gaminių ir sistemų gamintoja, savo asortimente turinti paprastus C1* klasės cementinius klijus, kurių sukibimas su pagrindu yra ≥0,5 MPa (glazūruotų plytelių klijai „ALPOL AK 509“ – elastingi įvairių plytelių klijai šildomoms grindims „ALPOLAK 511“), taip pat elastinius / deformuojamus, C2* klasės klijus, kurių sukibimas su pagrindu yra ≥1 MPa (elastingieji, greito stingimo, įvairių plytelių klijai „ALPOLAK 512“ (balti) - elastingi NANO-klijai klinkeriui ALPOL AK 518“). „ALPOL“ klijus pagal poreikį galima naudoti ant nedeformuojamų arba deformuojamų (pvz., šildomų grindų, terasose ir balkonuose), nereiklių (betono, cemento) arba sudėtingų (asfaltas, senos plytelės, gipso kartono plokštės) paviršių. Tarp jų siūlomi ir greit sukimbantys klijai didelių išmatavimų glazūruotoms, terakotinėms plytelėms, taip pat specialūs klijai klinkeriui (patentuoti elastingi NANO-klijai klinkeriui „ALPOL AK 518“), akmeniui (taip pat ir marmurui), skysti klijai. Platus asortimentas užtikrina galimybę išsirinkti tinkamą, specifinius poreikius atitinkantį mišinį.

Pagrindinės savybės, lemiančios šių klijų patikimumą

Vienas iš dėmesio vertų, plačiau naudojamų gaminių – elastingi klijai plytelėms „ALPOL AK 511“ (klasė C1TE). Jie – surengtos apklausos „Geriausi 2014 metų C1 kategorijos klijai“ nugalėtojai. Svarbiausios gaminio savybės, lėmusios tokį pripažinimą – aukšta kokybė, gaminio patikimumas ir palanki jo kaina. Elastingi klijai plytelėms „ALPOL AK 511“ skirti įvairių rūšių didelių išmatavimų glazūruotų keraminių ir akmeninių (išskyrus marmurines) plytelių klijavimui pastatų viduje ir išorėje. Dėl specialios savo formulės šie klijai idealiai tinka naudoti ant šildomų grindų. Gaminys taip pat turi kitas svarbias savybes:

  • nežymus nutekėjimas. Plyteles galima pradėti klijuoti nuo bet kurios sienos vietos (nebūtina pradėti klijuoti nuo fiksuotos juostos sienos apačioje ir naudoti tarpiklius);
  • klijus ilgiau galima laikyti atvirus;  Laikotarpis, kai klijų mišinys tinkamai su sukibs su plytelėmis – yra 30 minučių. Laikas skaičiuojamas nuo  momento, kai jie užtepami ant pagrindo;
  • klijus sumaišius su vandeniu, jie tinkami naudoti dvi valandas.

Svarbu ir tai, jog paviršiai,  ant kurių gali būti atliekami darbai, naudojant klijus „ALPOL AK 511“, labai įvairūs. Klijai tinkami naudoti ant cementinio ir cementinio-kalkinio tinko, betoninio pagrindo, cementinių perdengimų, plytų mūro, tuščiavidurių keraminių, silikatinių ir cementinių blokelių mūro, taip pat ir ant sudėtingų paviršių: gipso kartono plokščių, ant paviršių esančių drėgnose patalpose, ant hidroizoliacinio sluoksnio (sandarinimo plėvelė pvz., „ALPOL AH 751“, vandeniui atspari hidroizoliacija pvz., „ALPOL AH 752“, „ALPOL AH 753“).

Plytelių klijai: kokius rinktis interjero ir eksterjero plytelėms klijuoti?

UAB „Aruodas“ užsiima didmenine ir mažmenine prekyba statybinėmis, apdailos ir namų apšiltinimo medžiagomis. Įmonės specialistus rasite Kaune, Šiauliuose. Jie ne tik suteiks išsamias konsultacijas, pasidalins patarimais, bet ir atliks detalius medžiagų ir kainų paskaičiavimus. Statybinės medžiagos bus operatyviai pristatytos į objektą visoje Lietuvoje.

*reikšmės pagal PN-EN 12004

C – cementiniai klijai,

1 – normalaus rišimo plytelių klijai – lipnumas po 28 dienų ≥0,5 N/mm2,

2 – pagerintų parametrų plytelių klijai – padidėjęs lipnumas, po 28 dienų ≥1,0 N/mm2,

F – greitojo rišimo plytelių klijai – lipnumas ≥0,5 N/mm2, matuojamas ne vėliau nei po 6 valandų,

T – mažesnio slysmo plytelių klijai – slysmas iki 0,5 mm,

E – ilgesnės tinkamumo trukmės plytelių klijai – lipnumas po 28 dienų ≥0,5 N/mm2, nepaisant, kad trukmė nuo klijų užtepimo iki plytelės pridėjimo yra bent 30 minučių,

S1 – klijų parametras, nusakantis, kad paviršius su sustingusiais klijais lieka nepažeistas jam įlinkus 2,5–5 mm.

Daugiau informacijos:

infopuslapis

Pasidalink:

Įmonių straipsniai, naujienos, akcijos ir specialistų patarimai

  • Numatytas
  • Antraštė
  • Data
  • Atsitiktiniai
įkelti daugiau visų įkėlimui laikykite nuspaustą SHIFT klavišą įkelti visus