ltzh-CNenfrdeplrues

visainfo.lt – visa informacija vienoje vietoje! Įmonių ir verslo info gidas kompiuteryje ir telefone

Putų poliuretanas (PPU) - geriausiomis termoizoliacinėmis savybėmis pasižyminti apšiltinimo medžiaga

Putų poliuretanas (PPU) - geriausiomis termoizoliacinėmis savybėmis pasižyminti apšiltinimo medžiaga Putų poliuretanas (PPU) - geriausiomis termoizoliacinėmis savybėmis pasižyminti apšiltinimo medžiaga

Putų poliuretanas - geriausiomis termoizoliacinėmis savybėmis pasižyminti medžiaga. Pagal kai kuriuos žinynus putų poliuretano šilumos laidumo koeficientas λ siekia 0,019W/mK. Dėl šios savybės PPU yra naudojamas įvairiose sferose: buitinės technikos (šaldytuvai, boileriai), autotransporto (autošaldytuvai) gamyboje, maisto pramonėje (įvairioms pieno, alaus ir kitoms terminėms talpykloms izoliuoti), laivų statyboje, net kosmose. Be to, jis tinka ir kitur. Turbūt tik nedaugelis žino, kad iš putų poliuretano yra gaminami automobilių vairai, priekiniai paneliai.

Kas yra putų poliuretanas (PPU)?

Dažniausiai tai dviejų žaliavų - izocionato ir poliolio - polimerizacijos reakcijos metu iškilęs ir sustingęs putplastis. Kokybišką putų poliuretaną galima gaminti tik turint gerą įrangą, nes paprastai putų kokybė tuo geresnė, kuo didesnis slėgis maišant žaliavas. Šiuolaikinė įranga šį darbą atlieka esant net 100-150 atmosferų slėgiui.

Statyboje naudojamas putų poliuretanas turi pasižymėti visomis geriausiomis savybėmis. Lietuvoje jie naudojami „Sandwich“ tipo izoliacinių skydų ir termoizoliacinių apdailos plokščių, skirtų pastatams renovuoti iš išorės, gamyboje, sekcinių vartų gamyboje, vamzdynams, pastatytų namų tarpsieniams, stogams izoliuoti ir kt.

Putų poliuretano privalumai

Putų poliuretanas pasižymi puikiomis termoizoliacinėmis savybėmis.

Putų poliuretanas maksimaliai užpildo ertmes, atsiradusius plyšius, nes išsiplečia iki 50 kartų.

Putų poliuretanas gerai sukimba su mediena, betonu, plastiku, metalu.

Putų poliuretaną galima daug kur naudoti, nes yra minkštas ir kietas, tankus ir retas.

Putų poliuretanas - ilgaamžė, stabili, atspari cheminiam poveikiui medžiaga.

Geras kainos ir šiluminių savybių santykis.

Iš trūkumų paminėta tai, kad tiesioginiai ultravioletiniai saulės spinduliai ardo PPU struktūrą, jis pagelsta ir pradeda dūlėti. Paliekant lauke būtina pridengti kokia nors danga arba nudažyti specialiais dažais.

Bandymai, atlikti naudojant vienpusio šaldymo metodą, parodė, kad į medžiagą, pavyzdžiui, sieninėse plokštėse atlaiko daugiau kaip 100 ciklų.

Putų poliuretanas pastatų apšiltinimui

Putų poliuretanas - gera medžiaga tarpsienių izoliacijai

Lietuvoje šiuo metu siūloma gan daug įvairių medžiagų pastatų sienų oro tarpams izoliuoti. Pavyzdžiui, daugumos individualių mūrinių namų su 57 cm oro tarpais šiluminė varža sudaro apie 1,5 m2K/W vietoj reikalaujamos 3,8 m2K/W. Vadinasi, papildomos termoizoliacijos šiluminė varža turi sudaryti: 3,8 - 1,5 = 2,3 m2K/W.

Efektyviausias ir pigiausias būdas yra užpildyti oro tarpus termoizoliacine medžiaga. 6 cm poliuretano šiluminė varža yra apie 2,3 m2K/W, t. y. būtent tokia, kokios reikia minėtu atveju. Oro tarpams izoliuoti naudojamas pusiau kietas, apie 20 kg/m3 tankio (kad reaguodamas neišverstų sienų), elastingas (kad kompensuotų sienų judėjimą) PPU.

Daugelis paklaus: o kaip su garo izoliacija, drėgme? Tarpsieniai užpildomi pusiau atvirų porų sistemos PPU. Taip problema ir išsprendžiama.

Darbo technologija panaši į kitų sistemų: sienose išgręžiamos skylės, įpurškiama skysto PPU, užtaisomos skylės. Medžiaga išsiplečia iki 50 kartų, todėl ertmės užpildomos maksimaliai, nelieka oro tarpų.

Vis labiau brangstantis kuras verčia ieškoti efektyvių termoizoliacinių medžiagų, todėl pastaruoju metu ypač išsiplėtė putų poliuretano panaudojimas
statyboje. Ateityje, matyt, jo bus naudojama vis daugiau.

Putų poliuretanas pastatų apšiltinimui


UAB „Termosnaigė ir Ko“ gamybos direktorius Gintaras PALUBINSKAS

TERMOSNAIGĖ ir Ko, UAB

Daugiau informacijos: www.termosnaige.lt

TERMOSNAIGĖ ir Ko, UAB infopuslapis

Pasidalink:

Įmonių straipsniai, naujienos, akcijos ir specialistų patarimai

  • Numatytas
  • Antraštė
  • Data
  • Atsitiktiniai
įkelti daugiau visų įkėlimui laikykite nuspaustą SHIFT klavišą įkelti visus