visainfo.lt – visos reklamos paslaugos, interneto svetainių kūrimas, SEO optimizavimas.

Santechniko profesija Vilniaus Jeruzalės darbo rinkos mokymo centre

Santechniko profesija Vilniaus Jeruzalės darbo rinkos mokymo centre Santechniko profesija Vilniaus Jeruzalės darbo rinkos mokymo centre

Viena populiariausių mokymo programų Vilniaus Jeruzalės darbo rinkos mokymo centre – santechniko – ne veltui. Santechnikas – reikalinga, rinkoje paklausi, įvairiakryptė ir perspektyvi profesija, suteikianti specialistui lanksčias darbo galimybes. Kviečiame susipažinti su buvusiu mokymo centro mokiniu, dabar tikru santechnikos specialistu, Aleksandru, kurio pasakojimas, tikime, paneigs neteisingus stereotipus apie santechniko profesiją.

Aleksandras Čulanov ilgą laiką dirbo statybos įmonėse, išbandė save įvairiuose statybos darbuose. Supratęs, kad artimiausi jam santechnikos darbai, nusprendė šioje srityje pagilinti žinias, tapti profesionalu. Kadangi aukštąjį išsilavinimą buvo įgijęs užsienyje, manė, kad Lietuvoje jam priklauso bent vieni valstybės finansuojami mokymai. Todėl metė darbus, užsiregistravo Darbo biržoje ir tikėjosi gauti finansuojamus santechniko mokymus, tačiau neatitiko tuometinių Darbo biržos įgyvendinamų projektų kriterijų, todėl finansuojamo siuntimo į mokymus negavo.

Negavęs Darbo biržos finansavimo, nusprendė profesijos mokytis savo lėšomis. Internete susirado suaugusiųjų mokymo įstaigas Vilniuje, ruošiančias santechnikus – susidomėjo dvejomis, viena jų buvo VšĮ Vilniaus Jeruzalės darbo rinkos mokymo centras. Pirmiau, tiesa, nuvyko ne į Vilniaus Jeruzalės darbo rinkos mokymo centrą, tačiau reprezentacinė santechnikų mokymo aplinka nulėmė šio mokymo centro pasirinkimą.

Santechniko profesija

Taip 2015 m. gruodį Aleksandras pradėjo mokytis 29 savaičių trukmės santechniko mokymo programos Vilniaus Jeruzalės darbo rinkos mokymo centre. Mokytis, Aleksandro teigimu, sekėsi labai gerai – „tam buvo suteiktos visos sąlygos, mokymo kokybę, apskritai, vertinu 100 procentų, profesijos mokytojo Artūro Labakojo darbą – 300 procentų, jei taip galima pasakyti“. Nuoseklus dėstymas, kantrybė, metodiškas medžiagos pateikimas, įvairios užduotys, dinamiškas mokymo proceso organizavimas, diskusijos, betarpiškas bendravimas – savybės, kuriomis A. Labakojis pasižymėjo dėstydamas santechnikos dalykus – teigia Aleksandras. „Nebuvo nei vieno klausimo, kurio dėstytojas negalėtų atsakyti, nei vienos užduoties, kurios nesutiktų kartu išbandyti. Nors grupė buvo nemaža ir labai įvairi – nei vienas nesijautė dirbantis pagal ne savo tempą – dėstytojas užduotis ir dėstomą medžiagą gebėjo diferencijuoti. Jau vėliau, dirbant santechniku, teko lankytis dar daugelyje įvairių profesinių seminarų, tačiau nei vieno seminaro lektorius savo kvalifikacija neprilygo A. Labakojui.“

Santechniko profesija

Aleksandras prisipažino praktikos metu pakeitęs ne vieną įmonę, paskui ir dirbdamas pakeitė porą. Į vienas nukreipė mokymo centras, kitas susirado pats. Keitė ir dėl geresnių sąlygų, ir norėdamas išbandyti bei įgyti patirties įvairesniuose santechnikos darbuose (vandentiekio, šildymo sistemos ir kt.). Šiuo metu dirba AB „Vilniaus šilumos tinklai“ vadybininku – šilumininku.

Aleksandras įsitikinęs, kad santechnikas buvo, yra ir bus reikalinga profesija visur ir visiems (įmonėms, namų ūkiams, paprastiems ir ištaigingiems, Lietuvoje ir užsienyje). Be to, santechnika susideda iš kelių krypčių – yra vidaus arba lauko santechnikos darbai, darbai statyboje, gamyboje, aptarnavime, šilumos sistemos, vandentiekio, nuotekų sistemos ir pan. Gali gilintis į pasirinktą kryptį, gali aprėpti viską. Taip pat gali rinktis darbą pagal darbo sutartį įmonėje, gali dirbti komandoje (brigadoje), gali užsiimti individualia veikla. Be to, tai nuolat atsinaujinanti, tobulėjanti sritis, todėl nenuobodu, kvalifikaciją kelti, jei domiesi, gali visą gyvenimą.

Santechniko profesija

Mokymo centre siūlomos programos, besidomintiems santechnika:

  • Santechnikas. Trukmė – 29 sav. Baigęs programą, asmuo gebės gaminti vamzdynų mazgus; montuoti vandentiekio ir nuotekų sistemas; pastatų šildymo sistemas. Į programą patenka visos vidaus santechnikos temos – darbo brėžiniai, santechnikos darbai, įrankiai, įranga, vamzdynai, mazgai, nuotekų sistemos, šildymo sistemos ir lauko santechnikos darbai. Tinka darbui įmonėje ir individualiai veiklai.
  • Santechnikas. Trukmė – 7 sav. Baigęs programą, asmuo gebės montuoti šalto ir karšto vandentiekio sistemas; sanitarinius prietaisus; pastato nuotakyno vamzdynus ir pastatų šildymo sistemas. Į programą patenka visos vidaus santechnikos temos – darbo brėžiniai, santechnikos darbai, įrankiai, įranga, vamzdynai, mazgai, nuotekų sistemos, šildymo sistemos. Nepatenka tik lauko santechnikos darbai ir vamzdynai. Tinka darbui įmonėje.
  • Pastato šildymo sistemų įrengimas. Trukmė – 5 sav. Baigęs programą, asmuo gebės montuoti mažo galingumo (iki 100 kW) katilines; pastatų šildymo sistemas. Į programą patenka vidaus santechnikos temos – šildymo sistemos (katilinės, boileriai, rekuperatoriai – montuoja, šalina gedimus, bet neatlieka priežiūros). Nepatenka nuotekų ir vandentiekio sistemos. Tinka darbui įmonėje.
  • Pastato vandentiekio ir nuotekų sistemų įdiegimas. Trukmė – 5 sav. Baigęs programą, asmuo gebės montuoti šalto ir karšto vandentiekio sistemas; sanitarinius prietaisus ir pastato nuotakyno vamzdynus. Į programą patenka vidaus santechnikos temos – vandentiekio, nuotekų sistemos. Nepatenka šildymo sistemos. Tinka darbui įmonėje.

Dėl šių ir kitų mokymo programų kreiptis: Tel. (8 5) 269 7369, Mob.: 8 646 20 976, El. p. Šis el.pašto adresas yra apsaugotas nuo šiukšlių. Jums reikia įgalinti JavaScript, kad peržiūrėti jį.

VILNIAUS JERUZALĖS DARBO RINKOS MOKYMO CENTRAS, VŠĮ

Daugiau informacijos: www.mokymas.eu

VILNIAUS JERUZALĖS DARBO RINKOS MOKYMO CENTRAS, VŠĮ infopuslapis

Pasidalink:

Įmonių straipsniai, naujienos, akcijos ir specialistų patarimai

  • Numatytas
  • Antraštė
  • Data
  • Atsitiktiniai
įkelti daugiau visų įkėlimui laikykite nuspaustą SHIFT klavišą įkelti visus