ltzh-CNenfrdeplrues

visainfo.lt – visa informacija vienoje vietoje!

Statybiniai blokeliai FIBO – kokybė ir pranašumas

Statybiniai blokeliai FIBO – kokybė ir pranašumas Statybiniai blokeliai FIBO – kokybė ir pranašumas

Atslūgus „statybų bumui“ žmonės tapo žymiai reiklesni statybų kokybei. Jei netolima praeitis rodė, kad buvo perkamos bet kokios prieinamos rinkoje medžiagos ir bet kaip pastatytas būstas, tai šiandienos faktai byloja ką kita. Šiandien kiekvienas žmogus, pasiryžęs kurti savo būstą, daug labiau įsigilina į visus niuansus ir neskubėdamas apsvarsto visas galimybes. Galime drąsiai teigti, kad šiandien yra renkamasi kokybė, tačiau esant tokiam plačiam pasirinkimui net ir statybų srityje dirbančiam specialistui, ką jau kalbėti apie atitrūkusį nuo šio amato žmogų, kyla grėsmė pasiklysti  gamintojų pasiūlos labirintuose.

Kokią medžiagą pasirinkti, kad mintyse ilgai puoselėto namo mūras iškiltų greitai, būtų kokybiškas, ilgaamžis, atitinkantis šiuolaikines statybos normas ir, žinoma, tenkintų mūsų ekonominius lūkesčius? Klausimas, matyt, kankina ne vieną, susiruošusį pabėgti nuo triukšmingų daugiabučio kaimynų ir šiukšlių mašinos garsų paryčiais.

Kainos ir kokybės santykis

Dažniausiai projektuotojų ir statytojų sprendimams turi įtakos ne vien atskiro produkto kaina, bet visos sistemos funkcionalumas ir bendri ekonominiai rodikliai. Bandantiems taupyti kokybės sąskaita, ateityje gali būti sunku išsaugoti ankstesnes pozicijas rinkoje.

Pasirinkus prastą sienos konstrukciją, gali smarkiai nukentėti viso pastato vertė, o tie keli šimtai sutaupytų litų šiandien taps milžinišku nuostoliu rytoj. Kaip vieną iš optimaliausių sprendimų reikėtų paminėti „Fibo“ blokelius. Skandinavijos šalyse jau virš 40 metų šie blokai naudojami mažaaukščių pastatų pamatams, išorės nešančioms sienoms ir pertvaroms. 2003 metais, Lietuvoje (Šiaulių mieste), pastačius gamyklą, Fibo blokeliai tapo itin populiarūs ir tarp mūsų statytojų, projektuotojų ir užsakovų.

Keramzito blokeliai

„Fibo“ statybinis blokelis sudarytas iš keramzito – aukštoje temperatūroje pūsto molio, surišto cementu. Sausai sumaišytas įvairių frakcijų keramzitas ir rišiklis yra drėkinami, vėliau ši masė formuojama aukšto slėgio vibropresuose. Gautas tikslių matmenų pilnaviduris blokelis turi apjungtą stambių išorinių porų sistemą, (tai poros tarp keramzito granulių), kuri gerai drenuoja vandenį ir neleidžia jam kauptis. Mūras puikiai „kvėpuoja“ (µ= 10). O smulkiosios vidinės keramzito grūdelių poros yra uždaros ir skysčių beveik neabsorbuoja. Dėl to vidinis patalpos klimatas visuomet yra sausas ir sveikas, sienose nesikondensuoja drėgmė, nors pats keramzitbetonis vandens nebijo. Praėjus tik porai savaičių nuo statybų pabaigos, išorinė blokelių siena išdžiūna net iki 4 proc. likutinio drėgnumo.

„Fibo“  mūrą siūloma kloti paprastu cemento – smėlio mišiniu arba Weber M75/7 mūro mišiniu, kuris dabar yra parduodamas itin palankiomis kainomis.
Kadangi „Fibo“ blokelis yra atsparus gniuždymui (3 arba 5 MPa), daugeliu atvejų g/b perdangos plokštės gali būti remiamos tiesiai ant 20 cm pločio sienos, papildomai neįrengiant betoninio pado. Taip sutaupoma darbo ir medžiagų, palyginti su minkštesnėmis alternatyvomis.

Kalbant apie „Fibo“, klaida būtų apsiriboti vien tik konstruktyvinių sienų elementais. Be 20, 25 ir 30 cm pločio „nešančiųjų“ blokelių taip pat yra gaminama ir pertvarinė 10 ir 15 cm pločio produkcija, birus keramzitas, naujos kartos kaminų sistemos, įvairiausios sąramos. Pastarosios taip pat gerokai paspartina statybų eigą – jų geometriniai moduliai sutampa su blokeliais, jos gali perdengti iki  2,5 m angą, yra lengvos, montuojant nereikalingas kranas.

FIBO blokeliai

Atsparūs šalčiui

Dėl stambiaporės blokų struktūros jie turi ir kitą didelį privalumą – yra atsparūs šalčiui. Šią medžiagą įmirkius, jos išorinės poros niekad visiškai vandeniu neužsipildo, o užšalus susidaręs ledas turi vietos kur plėstis ir neardo blokelio struktūros, todėl „Fibo“ blokeliai yra puiki statybinė medžiaga atšiauraus klimato sąlygomis.

Lietuvoje atlikta net 50 šalčio ciklų, kuriuos jie sėkmingai įveikė. Netgi tuo atveju, jei iki pirmųjų speigų nespėjama užbaigti namo konstruktyvo, statybą galima ramiai palikti žiemai.

Šilta siena

Kalbant apie šiltą namo sieną visuomet reikėtų prisiminti, kad jos šiluminis laidumas priklauso ne vien nuo pačios medžiagos terminių savybių, tačiau ir nuo drėgmės kiekio joje. Todėl skaičiuojant bendrą atitvaros šiluminę varžą nereikėtų apsiriboti laboratorinėmis šilumos laidumo koeficiento λ reikšmėmis, tačiau įvertinti ir sienos ekspluatacinį drėgnumą, patalpų paskirtį, galimus šilumos nuostolius per susidariusius „šalčio tiltelius“ ir langus. 20 cm pločio „Fibo“ blokelių nešančių sienų mūrą apšiltinus 15 cm mineralinės vatos ar putų polistireno sluoksniu, tokios konstrukcijos šiluminė varža siektų R=5 m²K/W. Beje, apšiltinimo medžiagą visuomet rekomenduojama montuoti išorinėje sienos pusėje – taip daugeliu atvejų išvengsime „rasos taško“ susidarymo pačiame blokelyje, namas tarnaus daug ilgiau, nei šiltinant iš vidaus ar naudojant vienasluoksnę sieną.

Ekologiškai švarūs komponentai

Kai kurių konstruktyvinių medžiagų  gamybos technologija lemia įvairių cheminių priedų panaudojimo būtinybę. O „Fibo“ blokelis gaminamas  iš ekologiškai švarių komponentų – cemento ir kepto molio, vengiant dirbtinių papildų. Be to, tokia gaminio žaliava jam suteikia ir atsparumo ugniai bei garso absorbcinių savybių. „Fibo“ produkcijai yra išduotas higieninis sertifikatas ir radiologinių tyrimų protokolai. Todėl tiems, kurie rūpinasi savo ir aplinkinių sveikata, šis „Fibo“ gaminys turėtų tapti priimtiniausiu pasirinkimu.

FIBO blokeliai

Terpė kūrybai

Nusprendus ilgai puoselėtą svajonę įgyvendinti savomis rankomis, didelių kliūčių tam neiškiltų. „Fibo“ produkcija lengva – 20 cm pločio blokelis, tinkantis išorinei nešančiai sienai, sveria tik 12 kg, nors  jį sudaro 7,5 standartinės plytos. O iš 10 blokelių galima suręsti 1m² sienos. Šis puikiai parinktas geometrinių proporcijų ir svorio santykis leidžia užtikrinti sklandų ir efektyvų darbą.

Dėl tikslių „Fibo“ blokelių parametrų ir puikaus sukibimo su apdailos sluoksniu, gerai išmūrytai sienai užteka tik 7-8 mm storio tinko, nereikalingas papildomas gruntavimas ar kitoks išankstinis paruošimas. Nestandartinio dizaino mėgėjams netgi pats blokelis galėtų būti galutinė apdaila. „Fibo“ sienoje nesunkiai galima išpjaustyti ovalius langus, blokelius nesunku skaptuoti kirviu ar netgi pjaustyti kietadančiu pjūklu. Pajutus gerą dirvą meninių minčių įgyvendinimui, šis keramzitbetonio gaminys tapo net kelių skulptorių kūrybine medžiaga.

„Fibo“ keramzitinės produkcijos gama – tik nedidelė dalis to, ką siūlo „Saint-Gobain“ koncernas. Kartu su konstruktyviniais elementais „iš vienų rankų“ galima sukomplektuoti ir daugybę įvairiausių „Weber“ tinkų, glaistų, klijų, liejamos grindų dangos ar netgi spalvotų mūro mišinių. „Weber“ specialistų sukurtoms statybinėms sistemoms yra teikiamos garantijos, architektai ir konstruktoriai aprūpinami sienų mazgų brėžiniais, konstruktyvų skaičiavimo programomis ir visa kita informacija. Užsisakius „Weber“ gaminius pilnais autotreileriais, jie atgabenami tiesiai į statybų aikštelę, o už transportą netaikomi jokie papildomi mokesčiai.

SAINT-GOBAIN STATYBOS GAMINIAI, UAB

Daugiau informacijos:

SAINT-GOBAIN STATYBOS GAMINIAI, UAB infopuslapis

Pasidalink:

Įmonių straipsniai, naujienos, akcijos ir specialistų patarimai

  • Numatytas
  • Antraštė
  • Data
  • Atsitiktiniai
įkelti daugiau visų įkėlimui laikykite nuspaustą SHIFT klavišą įkelti visus