ltzh-CNenfrdeplrues

visainfo.lt – visa informacija vienoje vietoje!

Statybų paslaugų tendencijos Kaune

Statybų paslaugų tendencijos Kaune Statybų paslaugų tendencijos Kaune

Biltekana, UAB

Dar visai neseniai vidutinio individualaus gyvenamojo namo plotas Kaune buvo nuo 130 iki 170 kv. m. Ekonominė krizė pakoregavo net tik žmonių įpročius, bet ir lėmė individualių namų statybos tendencijų permainas.

Kauniečiai sumažino savo užsakomų namų projektų plotus beveik dvigubai. Tad galima drąsiai teigti, kad šiuo metu populiariausi 80 – 100 kv. m. individualių namų projektai, o ypač paklausūs yra 80 kv. m. namai. Statyti nedidelius, iki 80 kv. m. namus skatina ir neseniai priimta supaprastinta statybų dokumentų parengimo tvarka, pagal kurią tokiems pastatams nebereikia statybos leidimo, todėl sutaupomos išlaidos inžinerinių dalių projektui.

Statybų paslaugų tendencijos Kaune

Užsakovams labai svarbus namo išlaikymo kaštų sumažinimas. Todėl dažniau naudojamos brangesnės, šiuolaikiškos ir efektyvios termoizoliacinės bei apdailos medžiagos, leidžiančios sumažinti namo priežiūrai skiriamą laiką ir išlaidas. Dažniausiai individualaus namo statybai klientai renkasi akytbetonio, dujų silikato, polistirolo („Argisol“) blokelius, stogui – plieninę dangą. Prieš dešimtmetį individualių namų fasadų apdailai užsakovai dažniausiai dėl estetikos bei lietuviškų tradicijų rinkdavosi medieną. Tačiau dabar klientus gerokai labiau domina priežiūros mažai reikalaujančios, nors ir brangesnės apdailos medžiagos. Jei dar prieš trejus metus kauniečiai namo fasadui mielai rinkdavosi persikinius atspalvius, šiuo metu dominuoja balta ir pilka spalva.

Šiuolaikinių namų architektūroje dominuoja funkcionalumas ir racionalumas. Pasirenkamas minimalus langų skaičius šiaurinėje namo pusėje, dideli langai – tik svetainėje, o miegamuosiuose ir pagalbinėse patalpose pasitenkinama mažesniais, taip išvengiant didelių pastato šilumos nuostolių. Be to, visi minėti sprendimai sumažina namo statybos ir išlaikymo kaštus. Kauno gyventojai dažniausiai statosi dviejų aukštų namus. Šildyti dviejų aukštų namą ekonomiškiau, nes šiluma natūraliai kyla aukštyn ir šildo antrąjį aukštą. Be to, dviaukštis namas užima mažiau vietos sklype. Kitas dviaukščio namo privalumas – du sanitariniai mazgai.

Statybų paslaugų tendencijos Kaune

Dar viena pastebima tendencija – individualūs namai statomi taip, kad namo vidinės erdvės ryšys su gamta būtų kuo glaudesnis. Svetainės vitrininiame lange įrengiamos stiklo durys, kurios veda į terasą tam, kad būdami svetainėje šiltuoju metų laiku, žmonės galėtų laisvai migruoti iš kiemo į pastatą, o žiemą matytų vaizdą į kiemą ar mišką. Toks sprendimas išplečia nedidelės svetainės erdvės pojūtį. Interjere, kaip ir anksčiau, vyrauja balta ir pastelinės spalvos.

Pasidalink:

Įmonių straipsniai, naujienos, akcijos ir specialistų patarimai

  • Numatytas
  • Antraštė
  • Data
  • Atsitiktiniai
įkelti daugiau visų įkėlimui laikykite nuspaustą SHIFT klavišą įkelti visus