visainfo.lt – visa informacija vienoje vietoje!

Stogo ir fasado dangos šimtmečiui - misija įmanoma

Stogo ir fasado dangos šimtmečiui - misija įmanoma Stogo ir fasado dangos šimtmečiui - misija įmanoma

INFANTAS, UAB

www.infantas.lt

Remontuojantiems, restauruojantiems ar dengiantiems stogą, įrenginėjantiems namo fasadą naujai, UAB „Infantas“ siūlo aukštos kokybės, ilgaamžes, itin patvarias bei nepaveikias korozijai plokštes. Jos pagamintas iš „Cor-Ten“ plieno arba „Rheinzink“ cinko lydinio. Svarbu ir tai, kad plokštės, pagamintos iš šių medžiagų, yra lengvai prižiūrimos ir ilgiau atrodo kaip naujos.

UAB „Infantas“ jau daugiau kaip 20 metų specializuojasi plieninių stogų ir sienų dangų rinkoje, todėl gali pasiūlyti laiko patikrintas ir išbandytas aukštos kokybės medžiagas.

Stogo ir fasado dangos šimtmečiui - misija įmanoma

„Cor-Ten“ – nepaveikus korozijai

Kaip teigė UAB „Infantas“ direktorius Viktoras Citvaras, plienas „Cor-Ten“, iš kurio gaminamos stogo bei fasadinės plokštės, – atsparus gamtos veiksniams. „Šiam plienui būdingas didelis atsparumas klimatinei korozijai bei atmosferos poveikiui. Jei atmosferos sąlygoms atsparus plienas dažnai sušlampa, o paskui
išdžiūsta, jo naudojimo laikas tik pailgėja. Ant paviršiaus susidaręs oksido sluoksnis – patina – yra tanki ir beveik nelaidi deguoniui. Tai padidina atsparumą korozijai ir veiksmingai lėtina rūdijimo procesą. Atsparių atmosferos veiksniams plienų mechaninės savybės atitinka universalių konstrukcinių plienų savybes“, – sakė direktorius

Produktas itin mėgstamas architektų

„Cor-Ten“ plienai labai vertinami architektų tiek dėl techninių, tiek ir dėl savo vizualinių savybių. „Architektai noriai naudoja „Cor-Ten“ plieną, kadangi šis produktas nereikalauja papildomo apdirbimo, tinka naudoti su natūraliomis medžiagomis – mediena, taip pat su betonu, metalu ar stiklu. Natūrali patina,
kuri turi tarsi „surūdijusio“ plieno išvaizdą, labai dera su gamta, – vardina V. Citvaras. – Skirtingomis oro sąlygomis šis produktas keičia spalvą. Pavyzdžiui, po
lietaus, būdamas šlapias, jis įgauna vienokią spalvą, saulei šviečiant ir išdžiūvęs – dar kitokią. Tai leidžia sukomponuoti išraiškingus fasadus, kurie sudaro harmoniją tarp architektūros ir gamtos.“

Stogo ir fasado dangos šimtmečiui - misija įmanoma

„Rheinzink“ suteikia pastatams elegancijos

Kita medžiaga, iš kurios gaminamos plokštės bei kuri plačiai naudojama architektūroje, – cinko lydinys „Rheinzink“. Tai visame pasaulyje žinomas aukštos kokybės cinko lydinys, kuriame metalo grynumas siekia 99,999 proc. – su atitinkamais vario ir titano priedais.

UAB „Infantas“ vadovas minėjo, jog cinko dangų naudojimas architektūroje turi gilias tradicijas. „Rheinzink“ puikiai tinka tiek dengti stogus, tiek įrengti fasadus bei vandens nutekėjimo sistemas. „Cinkas yra tradicinė statybinė medžiaga, aktyviai naudota architektūroje XVIII – XX a. pradžioje. Jo lakštai buvo naudojami dengti stogus, parapetus, karnizus, bokštelius, architektūrinės puošybos elementus. Cinko plastiškumas leidžia išlankstyti pačias sudėtingiausias formas, o atlikimo technologija garantuoja kokybę šimtmečiui. Taigi šie gaminiai yra ilgaamžiai“, – sakė V. Citvaras.

Stogo ir fasado dangos šimtmečiui - misija įmanoma

Tinka tiek renovacijai, tiek ir naujai statybai

Yra dangų, kurios „gyvena“ trumpai, – pakyla ir nusileidžia sykiu su mada. Kalbėdamas apie „Rheinzink“ dangą, įmonės vadovas akcentuoja, kad šios dangos
estetika – architektūriniame kontekste, jos funkcionalumas ir tvarumas tinka tiek šiandienos, tiek ir ateities projektams. Ši medžiaga tinka ir naujiems pastatų fasadams bei stogams padengti, ir senų paveldo pastatų atnaujinimui.

„Daugelyje miestų šia medžiaga dengiami bažnyčių kupolų, teatrų, muziejų, administracinių pastatų ir kitų architektūriniu bei funkciniu požiūriu reikšmingų statinių stogai bei fasadai“, – teigė V. Citvaras. Statinių fasadų apdailai naudojamos lakšto profiliavimas, falco technika bei kasečių sistemos, padedančios kurti individualų pastatų įvaizdį. Dangos spalvos, kartu su kitomis medžiagomis, suteikia daugiau elegancijos pastatams ir jų puošybos elementams. „Rheinzink“
lydinys gali būti trijų atspalvių: klasikinio – blizgaus, pilkšvai melsvo ir skalūnų atspalvio. Skirtingai nuo daugelio kitų medžiagų, cinkui nereikia papildomo padengimo – jį apsaugo natūrali patina arba paviršiaus oksidacija.

Skarda taupo laiką ir pinigus

Tokios medžiagos savybės taupo lėšų ne tik stogų įrengimui, bet ir jų priežiūrai. Cinko paviršius nėra paveikus įbrėžimams, nes patinos sluoksnis atsistato savaime. Ši medžiaga yra nekenksminga aplinkai. Cinko lydinys nereikalauja jokio papildomo padengimo ir yra lengvai perdirbamas. Tai leidžia naudoti juos kartu su kitomis patvariomis statybinėmis medžiagomis – medžiu, akmeniu, plytomis, sukuriant natūralią architektūros įvaizdžio harmoniją.

Stogo ir fasado dangos šimtmečiui - misija įmanoma

Naudojamas ir Lietuvoje

Kaip minėjo UAB „Infantas“ vadovas V .Citvaras naudojant „Reihnzink“ cinko lydinį, buvo pastatyta bei renovuota nemažai objektų ir Lietuvoje. Ši medžiagą buvo naudojama statant Kauno „Akropolį“, tai pat renovuojant Kalvarijų bažnyčios bokštus, Kauno M.K. Čiurlionio muziejaus stogą, buvo įvykdyti Elektrėnų profesinio mokymo centro fasado apdailos darbai ir dar daugelis visuomeninių bei individualių pastatų projektų. Šiuo metu taip pat vykdoma keletas projektų, kuriuose bus panaudotas „Reihnzink“ cinko lydinys.

Parengta pagal: Resta 2015 leidinį

Pasidalink:

Įmonių straipsniai, naujienos, akcijos ir specialistų patarimai

  • Numatytas
  • Antraštė
  • Data
  • Atsitiktiniai
įkelti daugiau visų įkėlimui laikykite nuspaustą SHIFT klavišą įkelti visus