Visos reklamos paslaugos, interneto svetainių kūrimas, SEO optimizavimas: info@visainfo.lt

Sunki gyvūnų akių liga – glaukoma: kaip to išvengti?

Sunki gyvūnų akių liga – glaukoma: kaip to išvengti? Sunki gyvūnų akių liga – glaukoma: kaip to išvengti?

Gyvūnų akispūdžio padidėjimas dažnai yra sunkios akių ligos – glaukomos požymis. Tai labai klastinga liga, kuria susirgus pradžioje gyvūnas nejaučia jokio skausmo, akis neparausta, neašaroja, nėra ir kitų požymių, kurie verstų sunerimti ir kreiptis pas veterinarijos gydytoją. Tik vėliau ligai progresuojant atsiranda klinikiniai požymiai – pažeista akis padidėja, gali pakisti jos spalva, gyvūnas tampa apatiškas.

Ne laiku diagnozuota glaukoma turi didelių pasekmių mylimam gyvūnui, liga sukelia eilę skausmingų oftalmologinių susirgimų ir  yra dažna aklumo priežastis gyvūnams. Net po glaukomos sukelto aklumo, gyvūno gyvenimo kokybė labai kenčia – jis tampa apatiškas dėl stipraus ir nuolatinio skausmo, ko pasekoje pažeistą akį tenka visai pašalinti. Remiantis tik klinikiniais simptomais susirgimas diagnozuojamas dažniausiai tik vėlyvoje stadijoje, kai padėti gyvūnui gali būti per vėlu.

Todėl reguliariai tikrinti gyvūno akispūdį yra svarbi glaukomos prevencinė priemonė. UAB „Žvėryno veterinarijos gydykla“ įsigijo naują, modernų veterinarinį tonometrą, kuris leidžia greitai, tiksliai ir neskausmingai išmatuoti gyvūno akispūdį. Gyvūnas dažnai net nereaguoja į matavimo aparatą, nereikia naudoti jokių nuskausminamųjų ar raminamųjų medikamentų.

Taigi užkirskite šiai klastingai ligai kelią iš anksto atlikdami glaukomos profilaktikai reikalingus tyrimus. „Žvėryno veterinarijos gydykla“ akispūdžio matuoklio pagalba gydytojai šią ligą aptinka pradinėje stadijoje ir paskiria gydymą, kuris neleidžia ligai progresuoti.

Be glaukomos prevencijos ir gydymo, „Žvėryno veterinarijos gydyklos“ klinikoje gydomos ir kitos įvairios gyvūnų akių ligos: vokų ligos (vokų uždegimas, traumos), vokų išvirtimas ir įvirtimas, vokų folikulitas, voko liaukos iškritimas, konjuktyvitai, keratitas, ragenos žaizdos, opos, edema, rainelės patologija, katarakta ir kitos akių ligos.

Sunki gyvūnų akių liga - glaukoma: Kaip to išvengti?„Žvėryno veterinarijos gydykloje“ augintinių akių tyrimas, ligų profilaktika ir gydymas, atliekamas naudojant modernią specializuotą įrangą:

Akispūdžio matavimas reikalingas glaukomos profilaktikai.

Forescuojantis testas naudojamas ragenos mikrožaizdoms nustatyti. Jeigu Jūsų augintinio akys dažnai ašaroja, jis stengiasi prisimerkti arba trina akį į grindis - tikriausiai, jo akys yra pažeistos. Mikrožaizdas, kurias gali turėti kiekvienas gyvūnas, mes galime pamatyti tik šio testo pagalba.

Širmerio testas – sausam keratitui nustatyti. Keratitas gali turėti skirtingas priežastis: akių sausumas, junginės, vokų krašto uždegimas, ultravioletinių spindulių poveikis, nudegimas cheminėmis medžiagomis, svetimkūnis po viršutiniu voku, ragenos nubrozdinimas lapais, medžių šakelėmis, spygliais ir pan., vitamino A trūkumas. Į pažeistą rageną iš išorės arba organizme esančių infekcijos židinių patenka įvairių mikroorganizmų. Pažeidimo vietoje ragena neblizga, jos paviršiuje gali atsirasti epitelio defektų – erozijų. Kaip rezultatas – silpnėja gyvūno regėjimas.

Finoff transilluminator – optinis šviesos instrumentas skirtas oftalmologinių ligų diagnostikai (ragenos, rainelės pakitimams, akies vyzdžio refleksui nustatyti).

Oftalmoskopas – padeda nustatyti regos nervo bei tinklainės ir gyslainės ligas, kraujotakos sutrikimus, auglius, kurie galėjo pabloginti regėjimą. Labai svarbus yra profilaktinis akies dugno tyrimas, kadangi iš akies dugno vaizdo galima nustatyti ne tik akių, bet ir sistemines ligas (kaip tai dažnai pasitaiko sergant cukriniu diabetu). Tiriant akių dugną vertinamas regos nervo diskas, geltonoji dėmė, kraujagyslės bei tinklainė. Akies dugno tyrimas gali suteikti labai daug informacijos ne vien tik apie akies būklę, bet ir apie bendrą gyvūno būklę.

Diagnostinis lęšis naudojamas netiesioginei oftalmoskopijai, nustatyti akies tinklainės ligas.

ŽVĖRYNO VETERINARIJOS GYDYKLA, UAB

Daugiau informacijos: www.veterinaras.com

ŽVĖRYNO VETERINARIJOS GYDYKLA, UAB infopuslapis

Pasidalink:

Įmonių straipsniai, naujienos, akcijos ir specialistų patarimai

  • Numatytas
  • Antraštė
  • Data
  • Atsitiktiniai
įkelti daugiau visų įkėlimui laikykite nuspaustą SHIFT klavišą įkelti visus