ltzh-CNenfrdeplrues

visainfo.lt – visa informacija vienoje vietoje! Įmonių ir verslo info gidas kompiuteryje ir telefone

Vandens filtrai: Kam jie reikalingi ir kaip išsirinkti tinkamiausią?

Vandens filtrai: Kam jie reikalingi ir kaip išsirinkti tinkamiausią? Vandens filtrai: Kam jie reikalingi ir kaip išsirinkti tinkamiausią?

Požeminis vanduo – žemės gelmėse natūraliai susikaupęs vanduo. Jo kokybė priklauso nuo cheminės sudėties ir fizinių savybių. Kaip teigia UAB "Artva" Direktorius, Lietuvoje nedažnai pasitaiko požeminio vandens, kuris atitinka higienos normų reikalavimus ir iš karto gali būti naudojamas, kaip geriamasis. Pagrinde beveik visi požeminiai vandenys turi padidintą ištirpusios geležies kiekį.

Atskirose Lietuvos vietovėse, natūraliai susikaupęs požeminis vanduo gali turėti nemalonų kvapą, padidintą ištirpusio mangano, sulfatų, chloridų kiekį, padidintą kietumą ir t.t. Padidintas nitratų ir nitritų kiekis vandenyje rodo, kad požeminiai vandenys, išskyrus retus atvejus, yra užteršti žmogaus ūkinės veiklos. Gręžimo įmonės už “žalio” vandens kokybės rodiklius neatsako, išskyrus tuos atvejus, kai nesilaikoma techninių reikalavimų tinkamai izoliuojant eksploatuojamą vandeningą sluoksnį nuo pritekėjimo iš užterštų sluoksnių. Bendrovė UAB "Artva" įrengę gręžinį, klientams padaro vandens cheminės sudėties laboratorinius tyrimus ir patariame, kokius filtrus jiems reikia montuoti.

vandens-filtrai1

Jei vis dėl to pastebėjote, kad Jūsų naudojamas vanduo yra su priemaišomis, neskaidrus ar nemalonaus kvapo, o prietaisai, kuriuose šis vanduo yra naudojamas pradėjo gesti ar "keistai" dirbti, greičiausiai Jums reikia įsigyti vandens filtrus. Taigi, kaip žinoti kokio filtro reikia būtent Jums?

Mechaninio valymo filtrai: Skirti sulaikyti įvairias kietąsias daleles

Nugeležinimo filtrai: Naudojami ištirpusio vandenyje geležies ir mangano pašalinimui. Pagerina vandens skonį, spalvą, padeda išvengti rudų (Fe) ir juodų (Mn) dėmių, atsirandančių ant santechninių įrenginių.

Minkštinimo filtrai: Naudojami vandens kietumui, kurį sukelia kalcis ir magnis, sumažinti. Tai ypač aktualu, norint sumažinti kaitinimo elementų (boileriai, indų plovimo, skalbimo mašinos ir kt.) kalkėjimą ir koroziją.

Cheminiai filtrai: Naudojami vandens blogo kvapo ir skonio, kuriuos sukelia organinės medžiagos, chloras ir kt., pašalinimui.

Vandens filtrai yra kasetiniai ir automatiniai. Kasetiniai filtrai dažniausiai montuojami prie atskirų taškų (virtuvėje prie kriauklės, boilerio, indų plovimo, skalbimo mašinų ir pan.), o automatiniai – ant pagrindinės vandens tiekimo linijos.

vandens-filtrai2

Parinkdami filtrus būtina atsižvelgiame į daugelį faktorių: gręžinio našumą, būtiną vandens tiekimo sistemos našumą ir slėgį, slėgio nuostolius, filtrų pralaidumą, išvalomo vandens kiekį, filtrų prasiplovimui reikalingą vandens kiekį ir t.t.

Tik gręžinius, vandens tiekimo sistemas ir filtrus įrenginėjančios firmos specialistas gali parinkti ir sukomplektuoti tinkamiausius vandens filtrus!

vandens-filtrai3

Vienas filtras atliks kelias funkcijas

Individualiam namui, UAB "Artva" gali pasiūlyti vandens filtrą "WATER BOSS", atliekantį kelias vandens valymo operacijas. Šis filtras suminkština vandenį, pašalina geležį (net kai jo vandenyje yra iki 10 mg/l), sulaiko mechanines daleles (iki 20 mikronų). Filtro pralaidumas 2,5 m³/h, o prasiplovimui reikia tik 60 l vandens. Filtras kompaktiškas (60x40x50 cm), užima nedaug vietos, nedidelio svorio (40 kg), šiuolaikinio dizaino.

ARTVA, UAB

Daugiau informacijos: www.artva.lt

ARTVA, UAB infopuslapis

Pasidalink:

Įmonių straipsniai, naujienos, akcijos ir specialistų patarimai

  • Numatytas
  • Antraštė
  • Data
  • Atsitiktiniai
įkelti daugiau visų įkėlimui laikykite nuspaustą SHIFT klavišą įkelti visus