visainfo.lt – visa informacija vienoje vietoje!

Vandens minkštinimo filtrai ir geriamojo vandens filtrai – kada kokius pasirinkti?

Vandens minkštinimo filtrai ir geriamojo vandens filtrai – kada kokius pasirinkti? Vandens minkštinimo filtrai ir geriamojo vandens filtrai – kada kokius pasirinkti?

Kokybiškas vanduo – neatsiejama mūsų gyvenimo dalis. Tačiau dažnai susiduriame su problemomis, kurios lemia prastą vandens kokybę. Kietas, su kalkių nuosėdomis, drumstas, skleidžiantis nemalonų kvapą vanduo gali būti tiek vandentiekio, tiek senų santechnikos vamzdžių, kurie užteršia į namus patenkantį geriamąjį vandenį priežastis. Laimei, yra vandens minkštinimo filtrai ir geriamojo vandens filtrai, kurie gali padėti nesunkiai išspręsti šias problemas. Kaip šie prietaisai veikia ir kada jie tampa tiesiog būtini?

Kuo skiriasi kietas ir minkštas vanduo?

Kietas vanduo – tai vanduo, kuriame yra akivaizdžiai juntamas didelis ištirpusių mineralų (tokių kaip kalcis ir magnis) kiekis. Statistika rodo, kad mūsų šalyje maždaug 90 % vandens yra kietas arba labai kietas. Dėl kietame vandenyje esančios didelės kalcio ir magnio jonų koncentracijos jis gali būti netinkamas vartoti kasdienėje buityje ir prausimuisi. Dėl kieto vandens greičiau kalkėja buitiniai prietaisai, todėl padidėja elektros ir vandens sąnaudos, gali padažnėti techniniai gedimai. Kietas vanduo taip pat sausina mūsų odą, o skalbiant tenka naudoti daugiau buitinės chemijos priemonių.

Tuo tarpu minkštame vandenyje yra tik natrio jonų. Todėl minkštas vanduo nesukelia mums tokių nepatogumų kaip kietas vanduo. Naudojant minkštą vandenį reikšmingai pasikeičia ir kasdienio gyvenimo kokybė – vandenį naudojantys buitinės technikos prietaisai rečiau genda ir geriau veikia, galima drąsiai ruošti maistą, praustis ir skalbti.

Kaip veikia vandens minkštinimo filtrai?

Vandens minkštinimo filtrai veikia jonų kaitos vandenyje principu, iš šalto vandens pašalinant kalcį ir magnį bei pakeičiant juos natrio jonais ir tokiu būdu apsaugant nuo kalkių susidarymo. Dažniausiai vandens minkštinimo filtras įrengiamas toje vietoje, kurioje vanduo patenka į būstą (paprastai tai būna šalto vandens įvadas). Kai vanduo suminkštinamas, jis tiekiamas visuose namuose ir mes galime naudotis labai kokybišku vandeniu, kuriame nėra jokių kalkių. Kalkių šalinimui naudojami vandens minkštinimo filtrai gali būti kasetiniai arba automatiniai. Pastarieji plačiai naudojami dėl savo praktiškumo. Taigi, vandens minkštinimo procesas yra pilnai automatizuotas, filtro regeneracija vyksta pagal nustatytą programą, kuri nustatoma pagal vandens suvartojamą kiekį ir kietumą.

Kaip veikia geriamojo vandens filtrai?

Geriamojo vandens filtrų veikimas gali būti grindžiamas įvairiomis vandens valymo technologijomis, sprendžiant užteršto vandens problemas ir iš geriamojo vandens pašalinant įvairias priemaišas, tokias kaip švinas ar pesticidai. Dažniausiai naudojami kenksmingų medžiagų pašalinimo metodai yra aktyvintos anglys, atvirkštinis osmosas ir nuosėdų filtravimas. Paprastai geriamojo vandens filtrai montuojami po virtuvės kriaukle. Jie valo vandenį, kuris atkeliauja iš virtuvinio čiaupo.

Priklausomai nuo naudojamos geriamo vandens sistemos, kenksmingos medžiagos ir nešvarumai sulaikomi ir paskui pašalinami sistemai išsivalant arba laikomi filtro membranoje, todėl po kurio laiko filtravimo elementą reikia pakeisti. Taigi, jei norima pagerinti geriamojo vandens kokybę – spalvą, skonį, kvapą, pašalinti teršalus, kaip antai bakterijos, švinas, pesticidai ir chloras, rekomenduojama įsigyti geriamojo vandens filtrą.

Kada rinktis vandens minkštinimo, o kada geriamojo vandens filtrus?

Sprendimas, ar turėtumėte pasirinkti vandens minkštinimo filtrą, ar geriamojo vandens filtrą, priklauso nuo problemų, kurias reikia išspręsti.

Jei iki šiol jus kankino nuolatos susikaupiančios kalkės ir jų neigiamas poveikis kasdienei buičiai bei gyvenimo kokybei, vandens minkštinimo filtras galėtų tapti veiksmingiausia išeitimi. Jis užtikrintų, kad jūsų virtuvės ir vonios kambario vandenyje nebūtų nuosėdų ir kalkių, padidintų įvairių vandenį naudojančių buitinės technikos prietaisų veikimo našumą, apsaugotų juos nuo techninių gedimų, o tuo pačiu ir nuo papildomų išlaidų.

Tuo tarpu, jei geriamasis vanduo įgauna nemalonų kvapą ar skonį, nerimaujate dėl vandenyje galinčių būti teršalų, tokių kaip švinas ar pesticidai, jums rekomenduojama pasirinkti geriamojo vandens filtrą. Šis filtras užtikrins aukščiausią geriamojo vandens kokybę ir galėsite būti tikri, kad jį vartoti saugu.

Tačiau jei susiduriate su kompleksinėmis problemomis, verta pasirinkti tiek vandens minkštinimo filtrą, tiek ir geriamojo vandens filtrą. Tokiu būdu pasieksite optimalų rezultatą – minkštą, švarų, nekalkėtą ir skanų vandenį.

Norint tiksliai pasakyti kokio galingumo yra reikalingas vandens filtras, būtina atlikti tikslius vandens tyrimus laboratorijoje. UAB „LT Aqua“ įmonė dirba visoje Lietuvoje, todėl mėginį, reikalingą vandens tyrimams atlikti, gali atvykti ir paimti net pas Jus į namus. Tuo pat metu įmonės specialistai galės pakonsultuoti dėl vietos, reikalingos vandens minkštinimo filtrui, o vandens tyrimus atliks pristatę vandens mėginį į laboratoriją. Tai leis Jums sutaupyti ir laiką, ir pinigus, ieškant ir galvojant kokį vandens filtrą pasirinkti.

 

Pasidalink:

Įmonių straipsniai, naujienos, akcijos ir specialistų patarimai

  • Numatytas
  • Antraštė
  • Data
  • Atsitiktiniai
įkelti daugiau visų įkėlimui laikykite nuspaustą SHIFT klavišą įkelti visus