visainfo.lt – visa informacija vienoje vietoje!

Žaibosauga. Kaip apsisaugoti nuo žaibo - EŽIUKAI

Žaibosauga. Kaip apsisaugoti nuo žaibo - EŽIUKAI Žaibosauga. Kaip apsisaugoti nuo žaibo - EŽIUKAI

EŽIUKAI, UAB

Žaibosauga. Kaip apsisaugoti nuo žaibo? Priešgaisrinės apsaugos ir gelbėjimo departamentas prie VRM pateikia pagrindines taisykles kaip elgtis perkūnijos metu. Kol neįvyko nelaimė, geriausia ant pastatų įsirengti žaibolaidžius, o jeigu jie jau yra, patartina patikrinti, ar jie gerai įžeminti, tvarkingi.

Žaibuojant ir griaudžiant patartina pasilikti namuose, uždaryti langus, duris, dūmtraukių sklendes, ventiliacines angas, kad nebūtų skersvėjų, galinčių pritraukti kamuolinį žaibą.

Būtina išjungti visus elektros prietaisus, atjungti antenas.

Perkūnijos metu pavojinga liesti metalines pastato konstrukcijas, vamzdynus, būti arti elektros laidų, antenų, langų, durų, namo lauko sienų, už kurių auga dideli medžiai.

Nuo žaibo patikimai apsaugo ir automobilis, tik reikia įtraukti anteną, užsidaryti langus ir nesiliesti prie jo metalinių konstrukcijų.

Jeigu audra užklupo lauke, nesislėpkite po aukštais pavieniais medžiais, prie stulpų ar pastatų sienų, neieškokite prieglobsčio šalia žaibolaidžių, metalinių bokštų ar aukštų kaminų, venkite aukštesnių atvirų vietų. Geriausia pasislėpti krūmuose arba atsitūpti nuokalnėje, apėmus rankomis kelius. Žaibuojant ypač pavojinga būti šalia vandens telkinių. Perkūnijai užklupus maudantis, žvejojant ar besiirstant valtimi, nedelsiant skubėkite į krantą.

Griaudžiant nebėgiokite, nevažiuokite motociklu ar dviračiu, nelaikykite rankose metalinių daiktų. Palikite juos atokiau nuo savęs ir pralaukite perkūniją.

Pamačius kamuolinį žaibą, elkitės ramiai, nejudėkite ir prie jo nesiartinkite, nebandykite paliesti jo kokiu nors daiktu, nes gali įvykti sprogimas. Taip pat nebandykite nuo jo bėgti, nes oro srovė gali jį pritraukti prie jūsų. Daugiau informacijos: www.vpgt.lt

Kaip teigia UAB ,,Ežiukai", įmonė dirbanti žaibosaugos ir elektros instaliacijos srityje, tik tinkamai įrengtas žaibolaidis padės apssaugoti nuo grėsmės prarasti namus. Pateikiame patarimus į ką atkreipti dėmesį pasirinktus tinkamą sprendimą įsirengti žaibolaidį: ,,Žaibolaidį reikia įrengti ant namo, o tai - labai rimtas ir atsakingas darbas. Visų pirma reikėtų įvertinti realią žaibo grėsmę ir suprojektuoti tinkamą žaibolaidžių sistemą. Darbų metu naudoti tik patikrintas ir sertifikuotas medžiagas. Darbus turi atlikti atestuoti specialistai (juk rimtai sutrikus sveikatai nebandote gydytis pas veterinarą).

Įmonė, atliekanti tokius darbus turi būti pajėgi panešti visą atsakomybę, kylančią klaidos atveju. Minimaliai (nekalbant apie įmonės finansinę padėtį) įmonė turi būti apdraudusi civiline atsakomybe savo darbus bei iš to kylančias rizikas. Garantijos (60 mėn. darbams ir 10 metų paslėptiems darbams) turi būti suteikiama ne pažadu, o raštu, su įmonės antspaudu ir direktoriaus parašu.

Svarbu: Įmonė, įrengusi žaibolaidžius, privalo paruošti techninę dokumentaciją, kurią sudaro:

1. techninis žaibolaidžio pasas (pasirašo vyr. inžinierius),

2. paslėptų darbų aktas (pasirašo darbų vadovas),

3. žaibolaidžių apsaugos zonų schemos (pasirašo darbų vadovas),

4. žaibolaidžių konstrukcijos darbo brėžiniai (statybinė dalis),

5. žaibolaidžio jungčių pereinamųjų ir įžeminimo varžų matavimo protokolai (pasirašo atestuotas izoliacijos ir įžeminimo varžų matuotojas).

Įmonė, atliekanti darbus privalo turėti bei pateikti Aplinkos Ministerijos bei Energetikos Inspekcijos suteiktus atestatus, reikalingus šiems darbams atlikti.

Daugiau informacijos: www.eziukai.lt

 

Pasidalink:

Įmonių straipsniai, naujienos, akcijos ir specialistų patarimai

  • Numatytas
  • Antraštė
  • Data
  • Atsitiktiniai
įkelti daugiau visų įkėlimui laikykite nuspaustą SHIFT klavišą įkelti visus