ltzh-CNenfrdeplrues

visainfo.lt – visa informacija vienoje vietoje!

Gera šiluminė izoliacija ir efektyviai energiją naudojanti vėdinimo sistema - ROCKWOOL

Gera šiluminė izoliacija ir efektyviai energiją naudojanti vėdinimo sistema - ROCKWOOL Gera šiluminė izoliacija ir efektyviai energiją naudojanti vėdinimo sistema - ROCKWOOL

Gera šiluminė izoliacija ir efektyviai energiją naudojanti vėdinimo sistema. Mažų energijos sąnaudų namas. Kiek galima sutaupyti mažų energijos sąnaudų namų statybos atveju? Sutaupykite 70-90% savo išlaidų už šildymą ir pagerinkite patalpų mikroklimatą. Mažų energijos sąnaudų namas yra puikiai patikrintas ateities namas. Gera šiluminė izoliacija, siekianti 50 cm, ir efektyviai energiją naudojanti vėdinimo sistema padeda išvengti bemiegių naktų, kylant energijos kainoms. Minimalūs energijos nuostoliai, nemokama pasyvi saulės energija, kūno šiluma ir prietaisų skleidžiama šilumą leidžia suformuoti svarbų nieko nekainuojantį „radiatorių“.

sunauToks energijos taupymo būdas ne tik kompensuoja maždaug 5-15 % papildomas investicijas. Lyginant su standartiniu nauju namu Vokietijoje, 120 m² mažų energijos sąnaudų namas gali per visą savo gyvavimo laikotarpį - 100 metų – padėti sutaupyti maždaug 660 000 kWh vien už šildymą.

Jau pastatyti 5000 mažų energijos sąnaudų namai Iki šiol yra pastatyti daugiau nei 5000 mažų energijos sąnaudų namai. Mažų energijos sąnaudų namui energijos sąnaudos neviršija 15 kWh/m² šildomo grindų ploto per metus. Jo metinis pirminės energijos suvartojimas visiems reikalams pastate (įskaitant prietaisus) neturėtų viršyti 120 kWh/m².

Šiuolaikinis namas praranda šilumą trimis būdais – per pastato konstrukcijas (jo sienas, stogą ir pamatus), per langus ir per ventiliacijos sistemas – ypač per plyšius ir įtrūkimus. Mažai energijos reikalaujančiuose pastatuose yra pašalinamos visos trys silpnosios vietos. Tinkamos ir efektyvios šilumos izoliacijos, gerų langų ir užsandarintų tarpų ir plyšių atveju, realizuojama visa ventiliacijos sistemos su antrinės šilumos panaudojimu nauda. Panašiai kaip „plaučiai“, ventiliacija turi būti kontroliuojama ir tiksli, o ne vykti per plyšius.

Rockwool projektas

„Rockwool Group“ aktyviai dalyvauja daugelyje projektų, siekiančių pagerinti energijos vartojimo efektyvumą. 2005 m. Danijoje buvo pradėta energiją tausojančio aukštos architektūrinės kokybės namo už konkurencingą kainą statyba. Italijoje taip pat buvo pastatytas mažų energijos sąnaudų namas, pritaikytas karštam klimatui. O įvairiose šalyse vykdomi studentų architektų konkursai tokio tipo namų statybai.

energijanamas

Šaltiniai: LCA duomenys iš Sverre Fossdahl, NBI, Energi og miljø regnskap for bygg Prosjektrapport 173 - 1995; ES, KOM(2001) 226 final 2001/0098 (COD), Bruxelles, 2001 m. gegužės 11 d.; Danijos energijos administracija, Danmarks Energifremtider, 1995; Danijos statybos reglamentas (Bygningsreglement 1995); Passivhausinstitut, Darmstadt, Vokietija; ir Cepheus darbo grupė.

energy

Šis pastatas, pastatytas 1929 m. Niurnberge (Vokietijoje), buvo modernizuotas ir apšiltintas pagal mažų energijos sąnaudų namų metodus. Energijos sąnaudos šildymui sumažėjo 88% iki vos 25 kWh/m². Jis leidžia vartoti energiją 3 kartus efektyviau nei daugelis naujų pastatų Vokietijoje!

Mažai energijos sunaudojantis namas Seeste miestelyje, 2005 m. Visoje Europoje energijos taupymo reikalavimai pastatams išaugo 30%. Nuo 2006 m. sausio mėnesio Europos Sąjungoje įsigalėjus naujoms taisyklėms, yra reikalingi novatoriški ir itin geri sprendimai. Atsižvelgdama į būtinus aplinkosaugos reikalavimus „Rockwool International A/S“ bendradarbiaudama su Danijos Technikos Universitetu parengė ir įgyvendino patrauklios architektūros ir puikaus vidaus mikroklimato, mažų energijos sąnaudų namo vienai šeimai standartinį projektą. 2005 metais Seeste miestelyje, Danijoje buvo pastatytas „Mažų energijos sąnaudų namas 2005“. Jo bendras plotas - 223 m², o mėnesinis mokestis už šildymą nesiekia 25 €. Name nenaudojama tradicinė šildymo įranga – jame įrengta geoterminio šildymo sistema, o šilumos suvartojimas prilygtų 2,5 litro/skysto kuro/m²/per metus (nors skaičiuojant pagal statybos taisykles, šis Seest namas sunaudos tik 1 litrą skysto kuro vienam m² per metus). Pagal šiuos duomenis namas yra du kartus efektyvesnis energijos sąnaudų atžvilgiu lyginant su dabartiniais naujais namais.

Itin mažai energijos namui šildyti suvartojama dėl išskirtinio jo konstrukcinio sprendimo: skirtingose namo atitvarinėse konstrukcijose naudojamas labai storas: nuo 200 iki 550 mm – Rockwool izoliacijos sluoksnis, o be to, pavyko pašalinti didžiąją dalį šilumos tiltelių. Daugiau apie konstrukcijas

Suprojektuotas mažai energijos naudojantis namas yra pribloškiantis techninis ir architektūrinis pavyzdys, rodantis kaip galima taupyti energiją paprastame, vienai šeimai gyventi skirtame name. Dėl konkurencingos kainos (11 000 Danijos kronų už vieną m² - apie 1474 €/m²) šis energiją taupantis puikaus vidaus klimato architektūrinis sprendimas yra prieinamas daugeliui eilinių piliečių, norinčių turėti nuosavą būstą.

Daugiau apie „Mažai energijos naudojantį namą 2005“ sužinosite interneto svetainėje http://www.rockwool.dk (danų kalba)

ROCKWOOL, UAB

Daugiau informacijos:

www.rockwool.lt

ROCKWOOL, UAB infopuslapis

Pasidalink:

Įmonių straipsniai, naujienos, akcijos ir specialistų patarimai

  • Numatytas
  • Antraštė
  • Data
  • Atsitiktiniai
įkelti daugiau visų įkėlimui laikykite nuspaustą SHIFT klavišą įkelti visus