ltzh-CNenfrdeplrues

visainfo.lt – visa informacija vienoje vietoje!

Kokybiška patalynė – kaip išsirinkti pačią tinkamiausią?

Kokybiška patalynė – kaip išsirinkti pačią tinkamiausią? Kokybiška patalynė – kaip išsirinkti pačią tinkamiausią?

Miego kokybė priklauso ne tik nuo tinkamos lovos bei čiužinio, tačiau ir nuo geros patalynės. Kokybiško audinio pataluose yra lengva užmigti, o miegas būna saldus ir pilnavertis. Tačiau kaip iš siūlomo gausaus patalynės asortimento, išsirinkti patalynę, kuri ne tik pagerins miego kokybę, tačiau ir puikiai papildys miegamojo interjerą?  Į šį klausimą mums padeda atsakyti „Namų tekstilė“ – įmonė daugelį metų gaminanti kokybišką patalynę, rankšluosčius, pledus ir kitus namų tekstilės gaminius, pamėgtus ir įvertintus tiek Lietuvoje, tiek užsienio šalyse. Vadovaujantis šiais patarimais, tikrai išsirinksite pačią tinkamiausią patalynę.

  • Lovos bei patalų matmenys

Pirmiausia, reikia išmatuoti savo lovą bei patalus. Pagal gautus matmenis parinkta patalynė kuo puikiausiai tiks Jūsų pagalvėms, čiužiniams bei antklodėms, nes neliks tuščių tarpų. Pagal matmenis galima išsirinkti dvigulės arba viengulės patalynės komplektus. „Namų tekstilė“ klientams, kurių patalai turi nestandartinius išmatavimus, patalynę siuva individualiai. Pastaruoju metu daugelis renkasi nestandartines pagalves (pavyzdžiui, nedideles ir plokščias viskozės pagalves), todėl susiduria su sunkumais ieškodami reikiamų matmenų užvalkalų. Nepamirškite, kad po pirmo skalbimo patalynė gali susitraukti net iki 7%, todėl visada pravartu pirkti šiek tiek didesnių išmatavimų užvalkalus.

Kaip išsirinkti kokybišką patalynę

  • Kambario ir lovos ir dizainas

Renkantis patalynę, reikia atkreipti dėmesį ne tik į kambario, bet ir į lovos dizainą. Jeigu lova yra klasikinio stiliaus, tiks vienspalvė, sodri, šviesi ir neiššaukiančio dizaino patalynė. Turint modernaus stiliaus lovą – dizaino fantazijos yra beveik neribojamos. Spalva – pagrindinis akcentas, nuo kurio priklausys, ar išsirinkta patalynė derės prie esamo kambario interjero, ar ne.

Kaip išsirinkti kokybišką patalynę

  • Patalynės audinys

Kitas svarbus žingsnis – pasirinkti patalynei tinkamą audinį. Nuo to gali tiesiogiai priklausyti net Jūsų miego kokybė.

Ieškantiems kokybės ir laiko patikrinto natūralumo, „Namų tekstilė“ rekomenduoja rinktis lino ir medvilnės patalynę.  Kokybiškų audinių apstu – satino, batisto, damasto ar flanelės audinio patalynė, tiek mėgstantiems slidžias, šilkines medžiagas, tiek minkštesnes bei storesnes.

Iš medvilnės patalynė buvo gaminama tūkstančius metų, tai laiko išbandymą praėjusi medžiaga, ir ja tikrai nenusivilsite. Medvilninė patalynė tinka tiek karštiems, tiek vėsiems orams. Taip pat egzistuoja įvairūs medvilnės mišiniai su kitomis medžiagomis, kurie mažiau glamžosi.

Žiemos šalčiams geriausiai tinka šilta ir švelni flanelė – 100% medvilnės audinys su švelniu pašiauštu pūku. Flanelinė patalynė yra šilta, minkšta ir švelni, lengvai praleidžia orą ir sugeria drėgmę. Įstrižo pynimo medvilnės satinas suteikia prabangos, švelnumo pojūtį.

Satino, arba satininius patalynės komplektus „Namų tekstilė“ siuva iš natūralaus 100% medvilnės audinio. Tradicinis satinas audžiamas tik iš ilgapluoštės šukuotinės medvilnės su„sviestine“ apdaila (angl. „butter finishing“ technologija), suteikiančia audiniui blizgesį, minkštumą, švelnumą ir atsparumą. Satinas, nepaisant jo lengvumo, dėl specifinių verpalų paruošimo ir audimo technologijų, yra labai tvirtas, ilgaamžis ir lengvai lyginamas. Visiems patalynės komplektams įmonė naudoja reaktyvųjį audinių dažymą. Šis dažymo metodas yra brangesnis, tačiau yra labiau ekologiškas, patalynė švelnesnė, ją lengva skalbti ir skalbimo metu neblunka. Reaktyviuoju audinių dažymo metodu išgaunami patys patvariausi ir sodriausi piešiniai bei raštai, o satinas yra vienas atspariausių blukimui audinių.

Mako satinas – lengvas ir labai tankus audinys iš medvilnės, panašus į šilką. Mako satinas yra beveik du kartus tankesnis nei įprastas satino audinys ir žymiai minkštesnis, nes išaustas iš labai plonų verpalų. Pralaidus orui, neslidus, todėl miegodami tokioje patalynėje jausitės komfortiškai. Mako satino audinys lėtai dyla, neblunka, yra lengvai lyginamas. Nors šis ypatingai aukštos kokybės satinas yra apie 30 % brangesnis už tradicinį satino audinį, tačiau vertinantys kokybę renkasi būtent mako satino patalynę. Kartą įsigijusieji šią patalynę, kitos jau neįsivaizduoja, nes kainos skirtumas pasitarnauja ilgalaikiam savo sveikatos labui.

Viešbučiai dažnai renkasi satininę patalynę iš vienspalvio, subtilaus blizgesio juostuoto damasto, kurio grožio esmė – pakaitomis išaustos 2 cm gilesnių ir iškilesnių juostelių taisyklingas ritmas. Damasto medžiagos patalynės komplektai yra estetiški ir patvarūs, skirti ilgalaikiam naudojimui. Žakardinio (sudėtingų, įspūdingų raštų) satino patalynės komplektai yra vienas ilgaamžiškiausių Jonavos „Namų tekstilė“ gaminių, kurie išlieka patvarūs net po daugkartinio skalbimo. Dėl savo patvarumo ir įspūdingų piešinių grožio šios rūšies satino patalynė yra paklausi ir nepamainoma ne tik viešbučiuose, svečių namuose, sanatorijose, bet pastaruoju metu vis labiau džiugina ir privačių miegamųjų šeimininkus. Tad populiari ir mažmeninėje prekyboje.

Kartais satino audinių gamyboje naudojami ir poliesterinio pluošto (sintetiniai) priedai. Toks satinas yra pigesnis ir tvirtesnis, tačiau silpniau praleidžia orą ir prasčiau sugeria drėgmę. Oro pralaidumas ir prakaito sugėrimas, – vienas esminių patalynės požymių, užtikrinančių visavertį miegą.

Drobinė, arba drobės, patalynė bei jos komplektai audžiami iš 100 proc. medvilnės. Įprastinė, jau tūkstančius metų žinoma drobė – tai dvinytis drobinio pynimo audinys iš ilgo linų pluošto. Tačiau pastaruoju metu drobę suprantame būtent kaip audimo būdą, kuomet siūlai suaudžiami (supinami) griežtai statmenai. Todėl drobė gali būti ir kitokios sudėties – puslininė (lininė – medvilninė) bei medvilninė. Drobė – tai tvirti, higieniški audiniai, gerai praleidžiantys orą ir sugeriantys drėgmę. UAB „Namų tekstilė“ drobinę patalynę siuva tik iš tvirtos, storesnių verpalų išaustos drobės, kurios tankis 146 gr/m2; tai vadinamoji klasikinė drobė. Yra ir storesnių drobinių audinių, bet patalynei siūti jie naudojami retai.

Gofruota patalynė labai tinka vasaros metu kaimo turizmo sodyboms. Glamžyto audinio medvilnės, drobės, satino patalynės komplektai yra labai praktiški naudoti – jie greitai džiūsta, nereikia lyginti. Antklodžių užvalkalai ir pagalvių užvalkaliukai, užsegami užtrauktukais, yra labai patogūs naudoti, iš jų „neišsineria“ joks apklotas. Gofruota patalynė yra labai lengva, maloni liesti, ji „puri“ tarsi tūrinė. Nereikalaujanti sudėtingos priežiūros ir po skalbimo nelyginama patalynė – puikus pasirinkimas, taupantiems savo brangų laiką.

Lininė patalynė geriausiai tinka vasarą, karštu oru jis puikiai praleidžia šilumą ir drėgmę, gerai vėdinasi. Tačiau lininius užvalkalus galima naudoti ir žiemą, susluoksniavus juose po kelias antklodes arba antklodes kartu su pledais.

Kaip išsirinkti kokybišką patalynę

Klientams, kuriems sunku apsispręsti kokio audinio patalynę išsirinkti, „Namų tekstilė“ pataria įsigyti mažesnių užvalkalų, pvz., pagalvėms ar pagalvėlėms, po vieną iš įvairių medžiagų ir įsitikinti, koks jausmas prie jų liestis, ant jų miegoti, kaip skalbiasi, ir panašiai. Kurį laiką panaudoję atskiras patalynės dalis, pirkėjas galės nuspręsti, kokia medžiaga geriausiai tiktų pilniems patalynės komplektams. Tokiu atveju labai svarbu panaudoti bent tiek, kad reikėtų kartą ar du išskalbti, būtinai atsižvelgus į skalbimo instrukciją. Pati medžiaga gali būti labai maloni, tačiau ne visos vienodai skalbiamos, ir ne visi turi sąlygas tinkamai skalbti bei džiovinti kiekvieną medžiagos rūšį.

Kaip išsirinkti kokybišką patalynę

  • Patalynės audinio kokybė

Patalynės kokybė priklauso nuo audinio medžiagos kokybės. Reikia įvertinti, kad užvalkalai bus skalbiami, todėl palaipsniui dėvėsis. Kuo aukštesnės kokybės audinys – tuo ilgiau užvalkalai Jums tarnaus. Taip pat reikia vadovautis gamintojo rekomendacijomis bei skalbti gaminius tik nurodytos temperatūros vandenyje. Kai kuriuos užvalkalus gali tekti skalbti tik skalbimo rankomis programomis. Tinkama priežiūra prailgins patalynės tarnavimo laiką.

Pagalvių užvalkalai susidėvi greičiau nei antklodžių, tad reikėtų turėti tai omenyje skaičiuojant, kiek kokios patalynės ketinate įsigyti. Visada pravartu įsigyti daugiau nei reikia tam kartui, o kiekvienas patalynės komplektas atsarginių pagalvių užvalkalų turėtų turėti daugiau, nei antklodžių užvalkalų.

Kaip išsirinkti kokybišką patalynę

  • Gijų kiekis

Šiais laikais audinių gamintojai dažnai nurodo gijų kiekį. Kuo gijų kiekis didesnis, tuo švelnesnė medžiaga, kuri ypač tinka vaikiškai patalynei. Tačiau tai reiškia, kad pačios gijos yra plonesnės ir gali greičiau dėvėtis. Geriausia patalynei medžiaga paprastai laikoma tokia, kur gijų kiekis yra 175 – 250 per kvadratinį colį. Tokią medžiagą malonu liesti, nes labai švelni ir palieka beveik prabangos įspūdį. Tačiau vis dar yra pakankamai stipri, tad patalynės komplektai tarnauja ilgai.

Kaip išsirinkti kokybišką patalynę

  • Patalynės kaina

Renkantis patalynę, kiekvienas taip pat atsižvelgia ir į savo biudžetą. Jei patalynė parduodama pigiau, tai visiškai nereiškia, kad ji bus nekokybiška. Daugelis klientų maloniai nustemba pamatę „Namų tekstilė“ parduodamos patalynes ir jos komplektų kainas. Įmonės tikslas yra pasiūlyti itin kokybišką, su meilę pagamintą gaminį, prieinamą kiekvienam. Rinkoje patalynė kainuoja tikrai įvairiai – nuo kelių dešimčių iki kelių šimtų eurų. Tačiau, juk visada galima pasirinkti kokybišką pigesnį audinį, kuris Jūsų poreikius patenkins lygiai taip pat ar net geriau, kaip ir brangesnis.

Kaip išsirinkti kokybišką patalynę

„Patalynės nereikia pirkti kasdien; ja kasdien tik naudojamės. Kokybiškas arba nekokybiškas mūsų poilsis ir miegas įtakoja nuotaiką, darbo našumą, sprendimų

Pasidalink:

Įmonių straipsniai, naujienos, akcijos ir specialistų patarimai

  • Numatytas
  • Antraštė
  • Data
  • Atsitiktiniai
įkelti daugiau visų įkėlimui laikykite nuspaustą SHIFT klavišą įkelti visus