visainfo.lt – visos reklamos paslaugos, interneto svetainių kūrimas, SEO optimizavimas.

Stoglangio pasirinkimas – medinis ar plastikinis?

Stoglangio pasirinkimas – medinis ar plastikinis? Stoglangio pasirinkimas – medinis ar plastikinis?

Svarstant kokį stoglangį pasirinkti, dažniausiai apsisprendimą lemia patalpos, kurioje bus montuojamas stoglangis, atliekama funkcija.

Jei tai bus miegamieji, holas (ir kitos „sausos“ patalpos), geriausia rinktis medinius, skaidriu laku lakuotus stoglangius. Kalbant apie kitas patalpas, kur santykinė oro drėgmė didesnė (vonia, virtuvė, sanitarinis mazgas) – geriausias pasirinkimas būtų PVC (plastikiniai stoglangiai). Jų nereikia perlakuoti, nereikalauja ypatingos priežiūros, o svarbiausia – jie yra atsparūs drėgmei. Tačiau ne visiems PVC stoglangiai yra priimtinas sprendimas, kadangi standartiškai jie yra baltos spalvos. Tokiu atveju, kai kurie gamintojai siūlo juos laminuoti medžio imitacija, tačiau tai sąlygoja papildomas išlaidas.

Stoglangio pasirinkimas

Grįžtant prie medinių stoglangių, jie turi pranašumų prieš plastikinius – šviesi mediena labiau tinka prie interjero, jie yra pigesni nei plastikiniai. Kadangi pagaminti iš natūralios medienos, savyje turi mažiau neigiamų cheminių elementų.

Tačiau lyginant medinių ir plastikinių (su analogiškais stiklo paketais) šilumines savybes – daugeliu atveju medinis stoglangis bus „šaltesnis“.  Nereikia pamiršti ir dar vieno labai svarbaus dalyko – garantinio laikotarpio. Mediniams stoglangiams (konkrečiai mediniams rėmui) dažniausiai taikomas garantinis periodas 5–10 metų, kai tuo tarpu plastikiniams 15–20 metų (priklausomai nuo gamintojo).

Stoglangio pasirinkimas

Žinoma, kad ir kurį variantą žmogus rinktųsi, svarbiausia pasitarti su specialistais. Ir tik po to spręsti kokius – medinius ar plastikinius stoglangius montuoti. Abu variantai yra puikus pasirinkimas, tačiau kaip ilgai tarnaus, priklauso nuo tiek nuo priežiūros, tiek nuo teisingo ir kokybiško sumontavimo.

Arpekas, UAB

Daugiau informacijos: www.arpekas.lt

Arpekas, UAB infopuslapis

Pasidalink:

Įmonių straipsniai, naujienos, akcijos ir specialistų patarimai

  • Numatytas
  • Antraštė
  • Data
  • Atsitiktiniai
įkelti daugiau visų įkėlimui laikykite nuspaustą SHIFT klavišą įkelti visus