Visos reklamos paslaugos, interneto svetainių kūrimas, SEO optimizavimas: info@visainfo.lt

Burnos higiena – pagrindinė priemonė prieš dantų ėduonį ir periodonto ligas

Burnos higiena – pagrindinė priemonė prieš dantų ėduonį ir periodonto ligas Burnos higiena – pagrindinė priemonė prieš dantų ėduonį ir periodonto ligas

Nepriekaištinga burnos higiena yra pagrindinė priemonė, norint išvengti dantų ėduonies bei burnos ertmės gleivinės ir periodonto ligų. Prevencija ir ankstyva diagnostika yra raktas nuo brangių ir dažnai nemalonių dantų gydymo procedūrų. Profilaktika prasideda nuo apnašų ir dantų akmenų kontrolės, nes būtent tai sukelia dantų ir dantenų ligas.

Tik gydytojas odontologas ar burnos higienistas gali efektyviai pašalinti apnašas ir akmenis. Pastovūs, ne rečiau kaip du kartus per metus, apsilankymai pas gydytoją odontologą turėtų tapti įpročiu tiems, kurie brangina savo sveikatą ir gražią šypseną.

Per dieną dantų paviršius pasidengia maisto likusiais, mikroorganizmais, negyvomis burnos gleivinės epitelio ląstelėmis, kurie formuoja baltai pilką, sunkiai matomą minkštų apnašų sluoksnį ant dantų. Nenuvalant dantų šepetėliu šio apnašų sluoksnio 100%, jų likučiai dirgina dantenas ir per kelias dienas sukelia dantenų uždegimą. Nepašalinus jų dar ilgiau, minkštosios dantų apnašos mineralizuojasi ir tampa dantų akmenimis. Jų nepašalinus, uždegimas tęsiasi, intensyvėja, pažeidžiamas periodontas. Formuojasi patologinės dantenų kišenės, vyksta kaulinio audinio tirpimas ir, galiausiai, prarandami dantys.

Svarbiausi žingsniai, padedantys palaikyti gerą burnos sveikatą ir padedantys išvengti karieso yra reguliarus dantų valymas bei subalansuota mityba. Papildomai reikalinga:

 • Dantų ėduonies profilaktika fluoro preparatais.
 • Dantų apnašų valymas.
 • Dantų akmenų virš dantenų ir po dantenomis valymas.
 • Dantų poliravimas.
 • Dantų vagelių hermetizacija silantais.
 • Individualios burnos higienos mokymas.
 • Burnos priežiūros priemonių individualus parinkimas;

Riešės šeimos klinikoje profesionaliosios burnos higienos metu apnašos kokybiškai pašalinamos ultragarsiniu skaleriu bei „AIR-FLOW“ technologija, dantys kruopščiai nupoliruojami. Ultragarsinio skalerio pagalba gydytojas odontologas nesunkiai pašalina dantų akmenis ir taip sumažiname žalingų bakterijų, esančių po dantenomis, kiekį.

Ultragarsinio skalerio poveikis:

 • Instrumento galvutės vibracija pašalina net kiečiausius akmenis, prikibusius prie danties paviršiaus.
 • Vandens srovė nuplauna nuo danties paviršiaus apnašų likučius, kraują, drėkina danties paviršių. Tai sudaro sąlygas gydytojui geriau matyti darbinį lauką.
 • Instrumento galiuko judėjimas vandenyje sukuria burbuliukus, kurie sprogdami suardo bakterijų ląstelių sienelių membranas.
 • Instrumento galvutės vibracija pašalina net kiečiausius akmenis, prikibusius prie danties paviršiaus.
 • Vandens srovė nuplauna nuo danties paviršiaus apnašų likučius, kraują, drėkina danties paviršių. Tai sudaro sąlygas gydytojui geriau matyti darbinį lauką.
 • Instrumento galiuko judėjimas vandenyje sukuria burbuliukus, kurie sprogdami suardo bakterijų ląstelių sienelių membranas.     

„AIR-FLOW“ – vienas iš naujausių dantų apnašų šalinimo metodų

Tai puikus ir neskausmingas būdas nuvalyti nikotino, kavos ar arbatos apnašoms bei dantims pašviesinti. „AIR-FLOW“ greičiau ir efektyviau šalina dantų apnašą, lyginant su įprastomis dantų poliravimo priemonėmis. Jis labai veiksmingas net ir sunkiai prieinamose vietose. Stipri oro, vandens bei sodos miltelių srovė nukreipta statmenai dantų paviršiui greitai ir be skausmo nuvalo susikaupusias apnašas. Po „AIR-FLOW“ procedūros būsite maloniai nustebinti natūralia šypsena, komforto bei švaros pojūčiu burnoje.           

Dantų vagelių hermetizavimas silantais

Dantų silantai – tai medžiagos, užliejamos ant kramtomųjų dantų paviršių vagelių. Kai kurių dantų vagelės yra tokios siauros ir gilios, kad maisto likučių iš jų išvalyti neįmanoma. Silantai apsaugo dantis nuo vagelėse besivystančio dantų karieso. Silantai paprastai naudojami 6-12 metų vaikams. Jie užsiejami tuoj pat, kai tikišdygsta pirmieji krūminiai dantys. Plombuoti dantys silantais nedengiami.

Daugiau informacijos:

infopuslapis

Pasidalink:

Įmonių straipsniai, naujienos, akcijos ir specialistų patarimai

 • Numatytas
 • Antraštė
 • Data
 • Atsitiktiniai
įkelti daugiau visų įkėlimui laikykite nuspaustą SHIFT klavišą įkelti visus