ltzh-CNenfrdeplrues

visainfo.lt – visa informacija vienoje vietoje!

Geriamas vanduo – ką apie jį žinome?

Geriamas vanduo – ką apie jį žinome? Geriamas vanduo – ką apie jį žinome?

Drąsiai galime sakyti, kad vanduo – vienas svarbiausių elementų tiek mūsų organizmui, tiek visai planetai. Negaudamas maisto, žmogus gali išgyventi daugiau nei mėnesį, tačiau negerdamas vandens – vos dieną, kitą. Jei organizme vandens sumažėja vos 1 procentu, žmogus pajunta troškulį. Jei vandens trūksta labiau, pradeda trikti organizmo gyvybinės funkcijos: sausėja gleivinė, lėtėja medžiagų apykaita, pila karštis, ima stipriau plakti širdis, suglemba raumenys, svaigsta ir skauda galvą, oda parausta bei praranda elastingumą, tampa sunku susikaupti.

Kada ir kiek rekomenduojama išgerti vandens?

Tyrimai rodo, kad ypač sveika vandens išgerti ryte, tik atsikėlus. Taip sužadinama virškinimo sistema, suaktyvinamas organizmas. Naudinga vandens išgerti ir iki valgio likus maždaug pusvalandžiui.

Suaugusiam žmogui per dieną gydytojai rekomenduoja išgerti ne mažiau nei 2 litrus vandens. Tačiau vieniems žmonėms tiek vandens yra per mažai, kitiems per daug, nes dienos skysčių suvartojimo normą lemia medžiagų apykaitos greitis, žmogaus fizinis aktyvumas, oro temperatūra, amžius, netgi lytis ir kiti faktoriai. Vyrams rekomenduojama išgerti daugiau vandens nei moterims, mat jų didesnė raumenų masė, jie gausiau prakaituoja.

Vasarą pakilus termometro stulpeliui žmogus sušyla ir iš jo kūno greičiau pasišalina skysčiai. Kad neperkaistume, turime užtikrinti, kad mūsų organizmas vandens gautų pakankamai, nes vanduo yra būtinas vidinės temperatūros homeostazei. Skysčių suvartojimas vasarą ir žiemą skiriasi  tuo, kad šiltuoju metų sezonu aplinkos temperatūra yra aukštesnė ir dėl to daugiau jų pašalinama. Jei sportuojate ir gyvenate aktyviai, treniruočių metu geriausia rinktis šarminį vandenį, kuris padėtų šalinti kūne besikaupiančias rūgštis.

Specialistai rekomenduoja gaivintis ne virintu, o išvalytu geriamu vandeniu. Sveikiausias vanduo yra paprastas, negazuotas, švarus ir tyras. Verta atminti kad gazuotus gėrimus organizmas pasisavina greičiau nei negazuotus. Gazuoti gėrimai taip pat skatina apetitą bei pilvo pūtimą, trikdo virškinimo procesą skrandyje.

Ar tinkamas vanduo iš čiaupo?

Lietuvoje gausu tyro ir kokybiško vandens išteklių. Mes gyvename vienoje iš nedaugelio valstybių Europoje, kurioje viešajam vandeniui tiekti naudojama tik požeminiai (gruntiniai) vandens ištekliai.

Žinoma, tam tikruose šalies regionuose vanduo gali būti pernelyg kietas ar geležingas, savo sudėtyje gali turėti kitokių ištirpusių mikroelementų, tuomet problemą nesunkiai išsprendžia specialūs vandens filtrai. Dažnu atveju vandentiekio vanduo bus kietas, tad buityje susidursite su kalkėmis, o prausiantis gali sausėti oda.

Jei pastebėjote, kad vandens kietumas yra padidintas, tai nesunkiai galite išspręsti įsigiję vandens minkštinimo filtrus. Jei vandenyje papildomai yra ištirpusių ir kokių nors kitokių elementų bei junginių, tokio vandens minkštinimas gali šiek tiek skirtis, mat tokiu atveju reikės rinktis skirtingus geriamo vandens filtrus. Itin geležingam, tačiau specifinio kvapo neturinčiam vandeniui pakanka modifikuoto vandens minkštinimo filtro. Verta žinoti, kad vandens filtrai tuo pačiu metu gali iš vandens išvalyti ir nitratus arba kitokius vandenyje esančius organinių medžiagų perviršius.

Kalbant apie tai, kokia būtų vandens filtrų kaina, ar juos įsirengti labai brangu, būtina atminti vieną dalyką, kainą lemia įrenginio komplektacija. Kuo vandens filtrai paprastesni, tuo jų kaina mažesnė ir atvirkščiai.

Vandentiekio vandens kokybę turi užtikrinti vandens tiekėjas, bet jei yra juntamos konkrečios problemos dėl vandens kokybės, rekomenduojama kreiptis arba į vandens tiekėją arba į vandens valymo specialistus dėl galimų problemų sprendimo būdų.

LT Aqua, UAB

Daugiau informacijos:

www.ltaqua.lt

www.wfilters.lt

LT Aqua, UAB infopuslapis

Pasidalink:

Įmonių straipsniai, naujienos, akcijos ir specialistų patarimai

  • Numatytas
  • Antraštė
  • Data
  • Atsitiktiniai
įkelti daugiau visų įkėlimui laikykite nuspaustą SHIFT klavišą įkelti visus