VisaInfo.lt - visa informacija vienoje vietoje!
Keraterm blokelių mūrijimas: kaip teisingai statyti šiltą ir tvirtą namą
Keraterm blokelių mūrijimas: kaip teisingai statyti šiltą ir tvirtą namą

MIMETA, UAB

Statant energiją taupantį ir ilgaamžį namą, svarbu pasirinkti tinkamas statybines medžiagas. Keraterm keraminiai blokeliai, gaminami LODE gamykloje Latvijoje, išsiskiria puikiomis šilumos izoliacijos savybėmis, tvirtumu ir ekologiškumu. Šiame straipsnyje aptarsime Keraterm blokelių mūrijimo etapus, pateiksime naudingus patarimus bei gamintojo rekomendacijas.

Kodėl verta rinktis Keraterm keraminius blokelius?

Keraterm blokeliai yra gaminami iš natūralių žaliavų – molio, vandens ir pjuvenų. Degimo metu yra sukuriama porėta struktūra, dėl kurios blokeliai pasižymi puikiomis šilumos izoliacijos savybėmis (λD iki 0,22 W/(m·K)) ir gera garso izoliacija (iki 49 dB). Be to, blokeliai yra nedegūs bei atsparūs šalčiui.

Keraterm blokelių mūrijimo etapai

1. Paruoškite pagrindą: prieš pradedant keraminių blokelių mūrijimą, būtina įrengti ištisinę hidroizoliaciją ant pamato, kad būtų išvengta drėgmės patekimo į mūrą. Paprastai naudojama hidroizoliacinė juosta, kurios plotis turi būti didesnis, nei blokelių

2. Pirmos eilės mūras: pirmoji blokelių eilė mūrijama naudojant tradicinį skiedinį, užtikrinant lygų ir horizontalų paviršių.

3. Kitų eilių mūras: nuo antros eilės keramikiniai blokeliai klijuojami plonasluoksniu klijų mišiniu. Dėl blokelių iškišų ir įdubimų sistemos, vertikalios siūlės gali būti neklijuojamos, užtikrinant tvirtą sujungimą ir sumažinant šilumos tiltelius.

4. Angos ir sąramos: durų bei langų angoms naudojami specialūs Keraterm U formos blokeliai, kurie užpildomi armuotu betonu, taip sukuriant tvirtas sąramas be papildomo klojimo.

5. Armavimas: jei naudojami kokybiški keraminiai blokeliai, jų armuoti nereikia, nes jų stipris gniuždymui yra didesnis nei 10 MPa. Dėl armatūros poreikio tikslinkitės su konstruktoriumi.

Patarimai bei kokių klaidų reikėtų vengti

Mūrijant sienas iš Keraterm blokelių, svarbu laikytis tam tikrų taisyklių, kad būtų užtikrintas statinio tvirtumas, šilumos izoliacija ir ilgaamžiškumas. Žemiau pateikiami patarimai ir dažniausiai pasitaikančios klaidos, kurių reikėtų vengti:

1. Siūlių storis ir klijų naudojimas

Patarimas: naudokite plonasluoksnius klijus, kurių sluoksnio storis yra apie 1–3 mm. Tai užtikrina gerą šilumos izoliaciją ir sumažina medžiagų sąnaudas.

Klaida: per storos siūlės (daugiau nei 5 mm) gali sukelti šilumos tiltelius ir sumažinti sienos šilumos izoliacijos efektyvumą.

2. Drėgmės apsauga

Patarimas: mūrijimo metu saugokite blokelius nuo lietaus ir drėgmės, kad išvengtumėte jų savybių pablogėjimo.

Klaida: neapsaugoti blokeliai gali sugerti drėgmę, dėl ko sumažėja jų šilumos izoliacijos savybės ir gali atsirasti pelėsis.

3. Tinkamų įrankių naudojimas

Patarimas: naudokite specialias menteles, kurių plotis atitinka blokelių pločius, užtikrinant tolygų klijų paskirstymą.

Klaida: netinkamų įrankių naudojimas gali lemti netolygų klijų paskirstymą ir silpną blokelių sukibimą.

4. Armavimas

Patarimas: nors Keraterm blokeliai pasižymi dideliu stiprumu, rekomenduojama armuoti kas 3–4 eilę, ypač ties angomis ir perdangomis, siekiant padidinti sienos stabilumą.

Klaida: neatlikus armavimo, gali atsirasti įtrūkimų ties angomis ar perdangomis dėl netolygiai pasiskirsčiusių apkrovų.

5. Mūrijimo eilių išlyginimas

Patarimas: naudokite įtemptą statybinę virvę ar lazerinį nivelyrą, kad užtikrintumėte kiekvienos eilės horizontalumą ir sienos tiesumą.

Klaida: netiksliai išlygintos eilės gali lemti sienos kreivumą ir sumažinti statinio stabilumą.

Laikydamiesi šių patarimų ir vengdami dažniausiai pasitaikančių klaidų, užtikrinsite, kad jūsų statinys bus tvirtas, šiltas ir ilgaamžis.

Gamintojo LODE rekomendacijos

Gamintojas LODE rekomenduoja mūryti Keraterm blokelius naudojant plonasluoksnius klijus, kurie užtikrina tvirtą sukibimą ir sumažina šilumos nuostolius. Dėl blokelių tikslumo siūlės gali būti itin plonos, apie 1 mm storio. Pirmoji eilė mūrijama ant išlyginto ir hidroizoliuoto pagrindo, naudojant tradicinį skiedinį. Vėlesnės eilės klijuojamos plonasluoksniu klijų sluoksniu, o blokeliai dedami taip, kad siūlės nesutaptų, užtikrinant sienos stabilumą. Dėl blokelių iškišų ir įlaidų sistemos vertikalios siūlės gali būti neklijuojamos, o tai sumažina klijų sunaudojimą ir pagreitina darbą. Rekomenduojama naudoti specialius įrankius, skirtus Keraterm blokelių pjovimui ir apdirbimui, kad būtų išlaikytas tikslumas ir kokybė.

Kur įsigyti Keraterm blokelius?

Keraterm keraminiai blokeliai – tai patikimas pasirinkimas statant šiltus, tvirtus ir ekologiškus namus. Laikantis gamintojo LODE rekomendacijų ir vengiant dažniausių klaidų, užtikrinsite kokybišką ir ilgaamžį mūrą.

Lode Keraterm blokelius galite įsigyti visose UAB Mimeta parduotuvėse, įsikūrusiose didžiuosiuose Lietuvos miestuose: Vilniuje, Kaune, Klaipėdoje, Šiauliuose, Marijampolėje, Alytuje ir Druskininkuose. Mūsų profesionalūs konsultantai padės išsirinkti tinkamiausius blokelius jūsų projektui, pateiks aiškius ir tikslius pasiūlymus bei užtikrins greitą aptarnavimą. Pasirinkite Mimeta – statykite tvirtai ir patikimai!


Pasidalink:
Žymėtas pagal
  • Įmonės puslapio ID: 1390

Įmonių straipsniai, naujienos, akcijos ir specialistų patarimai

  • Numatytas
  • Antraštė
  • Data
  • Atsitiktiniai
įkelti daugiau

ADMONITA projektai