Ar žinojote, kad tinkamas veido valymas du kartus per dieną yra būtinas norint išlaikyti sveiką odą? Deja, dauguma mūsų šį svarbų žingsnį atliekame netinkamai arba jam neskiriame pakankamai dėmesio.
Visų pirma, reguliarus veido valymas padeda pašalinti negyvas odos ląsteles ir užkerta kelią porų užsikimšimui, kuris dažnai sukelia spuogus ir kitus odos netobulumus. Tačiau vien tik nusiprausti vandeniu neužtenka - šiuolaikinės technologijos, tokios kaip ultragarsinis veido valymas ar specializuotos priemonės su rūgštimis, gali žymiai pagerinti odos tekstūrą ir gyvybingumą.
Profesionalaus veido valymo pagrindai namuose
Profesionalus veido valymas namuose nėra vien tik ritualas – tai būtina procedūra norint išlaikyti odos sveikatą ir grožį. Veido odos valymas yra svarbi higienos procedūra, kurios metu vyksta sveikatinimo procesas – atveriamos poros, per kurias iš organizmo pašalinami įvairūs nešvarumai ir toksiškos medžiagos. Jeigu nesate tikri dėl savo žinių ar tiesiog norite pasilepinti – visuomet galite kreiptis į patyrusias specialistes per Bookitnow platformą.
Kodėl svarbu teisingai valyti veidą
Teisingas veido valymas užkerta kelią daugeliui odos problemų. Visų pirma, oda naudoja poras kvėpavimui ir savaiminiam valymui, tačiau dėl aplinkos taršos, makiažo likučių ir prakaito šios poros dažnai užsikemša. Reguliarus veido valymas ne tik sprendžia kai kurias odos problemas, bet ir užkerta kelią jų atsiradimui.
Tačiau dar svarbiau nei dažnumas yra valymo technika. Veido mankštų specialistai pabrėžia, kad nesvarbu, kuo valyti veidą, svarbiausia – kaip tai daryti. Valant veidą, visada judėkite aukštyn, išlaikydami 90 arba 45 laipsnių kampą ir darykite judesius nuo centro periferijos link. Neteisingi judesiai žemyn gali paskatinti veido raumenyno smukimą ir sutrukdyti limfotakai tinkamai atlikti detoksikacijos funkciją.
Kosmetologų naudojamos technikos
Profesionalai dažniausiai naudoja tris pagrindinius veido valymo būdus:
1. Mechaninis valymas – procedūra, kurios metu rankomis švelniai pašalinami giluminiai nešvarumai, spuogai ir komedonai. Oda pirmiausia paruošiama valymui – išbrinkinama specialiomis priemonėmis, kurios ją suminkština.
2. Ultragarsinis valymas – atliekamas specialiu ultragarso aparatu, kuris tinka visų tipų, net ir jautriai odai. Ši procedūra neskausminga ir netraumuoja odos. Ultragarso bangų sukelta vibracija suardo patogeninių mikroorganizmų sienelę ir atlieka odos audinių mikromasažą, pagerina kraujo cirkuliaciją.
3. Rūgštinis valymas – naudojamas cheminių šveitiklių pagalba, kurie pašalina negyvas odos ląsteles, pagerina odos struktūrą ir skatina regeneraciją. Tai efektyvi procedūra riebiai, spuoguotai, storai, porėtai odai.
Reikalingos priemonės namuose
Norint atlikti kokybišką veido valymą namuose, reikia šių priemonių:
- Valymo priemonė – priklausomai nuo odos tipo: pienelis (sausai odai), gelis (riebiai ir mišriai odai), putos ar micelinis vanduo.
- Tonikas – padeda atstatyti odos pH lygį po valymo.
- Šveitiklis – naudoti ne dažniau kaip 1-2 kartus per savaitę sausai odai, 2-3 kartus riebiai odai.
- Veido kaukė – gilesniam odos valymui ir maitinimui
Taip pat, japoniškas veido valymo metodas, kai pirmiausia naudojamas aliejinis prausiklis makiažui tirpinti, o tada gelinis prausiklis pačiai odai, padeda pasiekti giluminį valymą neišsausinant odos.
Atminkite, kad grožio salonuose atliekamas veido valymas kardinaliai skiriasi nuo naminio. Namuose atliekame tik paviršinį valymą, tačiau laikydamiesi kosmetologų patarimų, galime pasiekti panašius rezultatus.
Mechaninis veido valymas: žingsnis po žingsnio
Mechaninis veido valymas yra laiko patikrintas ir veiksmingiausias metodas atkurti odos skaistumą ir atsikratyti nepageidaujamų nelygumų. Nors profesionalaus kosmetologo paslaugos yra nepakeičiamos, tinkamą procedūrą galime atlikti ir namuose, laikydamiesi svarbių taisyklių.
Odos paruošimas mechaniniam valymui
Pirmiausia, tinkamas paruošimas yra būtinas sėkmingai procedūrai. Štai pagrindiniai žingsniai:
1. Kruopščiai nuvalykite veido makiažą ir nešvarumus švelniu prausikliu.
2. Atlikite švelnų pilingo procesą, kuris pašalins negyvas odos ląsteles.
3. Atverkite poras naudodami vėsiojo brinkinimo metodą (10-15 minučių).
Vėsusis brinkinimas yra ypač svarbus etapas, kadangi jis atveria poras ir suminkština odą be terminio poveikio. Profesionalai dažnai naudoja specialius losjonus, kurie padeda iškelti į paviršių visus susikaupusius nešvarumus ir atverti poras. Šis metodas leidžia išvengti odos dirgimo ir sumažina skausmą procedūros metu.
Teisingas komedonų šalinimas
Komedonų šalinimas yra delikatus procesas, kurį reikia atlikti atsargiai. Mechaninio valymo metu spuogai ir negyvos odos perteklius šalinamas naudojant specialų Uno šaukšto prietaisą arba kosmetologo pirštus. Būtinai naudokite antiseptiką, kad išvengtumėte odos infekcijos.
Svarbu žinoti, kad mechaninis veido valymas gali būti šiek tiek skausmingas. Jei bijote nemalonio pojūčio, galite pasikonsultuoti su specialistu dėl galimybės naudoti anestetikus. Tačiau niekada nespauskite ir nekasykite spuogų savo rankomis – tai gali sukelti uždegimą, bakterijų plitimą ir randų atsiradimą.
Odos nuraminimas po procedūros
Po komedonų šalinimo būtina pasirūpinti oda. Veidas padengiamas raminančia bei atsivėrusias poras užtraukiančia kosmetine kauke. Ji užtikrina odos apsaugą ir grąžina ją į ramybės būseną.
Daugelis kosmetologų taip pat naudoja darsonvalizaciją – specialų aparatą, kuris elektros srove stimuliuoja kraujotaką ir paspartina gijimo procesą.
Po procedūros galimas odos paraudimas, kuris paprastai išnyksta per 24 valandas. Tą pačią dieną negalima praustis, šlapinti veido, naudoti dekoratyvinės kosmetikos, lankytis sporto klube ar soliariume. Rezultatai pastebimi jau po pirmos procedūros, tačiau norint pasiekti geriausią efektą, mechaninį valymą rekomenduojama kartoti kas mėnesį.
Ultragarsinis veido valymas namų sąlygomis
Ultragarsinis veido valymas tampa vis labiau prieinamas ir namuose, nes rinkoje atsiranda daugiau prietaisų, skirtų asmeniniam naudojimui. Šis metodas ypač populiarus tarp moterų dėl savo neskausmingumo ir efektyvumo – daugelis teigia, kad po procedūros dingsta juodi taškeliai (inkštirai), oda iškart tampa skaistesnė ir labiau švyti.
Ultragarsinių prietaisų tipai
Namuose naudojamiems ultragarsiniams prietaisams būdingos skirtingos funkcijos ir galimybės:
- Pagrindiniai ultragarsiniai šveitikliai – tai paprasčiausi prietaisai su metaline galvute, kuri vibruoja ultragarsiniu greičiu (apie 24000-28000 kartų per sekundę) ir išstumia gilesnius odos nešvarumus į paviršių.
- Daugiafunkciniai prietaisai – turi papildomas funkcijas: odos maitinimo, stangrinimo ar mikromagnetinių srovių režimus, taip pat šilumos ar šviesos terapiją.
- Profesionalūs namų naudojimo prietaisai – artimiausi salonuose naudojamiems aparatams, tačiau mažesni ir paprastesni, dažnai turintys keičiamus antgalius.
Pasirinkdami prietaisą, atsižvelkite į jo paskirtį, technines savybes ir savo biudžetą. Kainos prasideda nuo maždaug 40 eurų už bazinį modelį.
Kaip teisingai naudoti ultragarsinį prietaisą
Ultragarsinio prietaiso naudojimas namuose iš esmės yra paprastas:
1. Veidą kruopščiai nuvalykite ir sudrėkinkite – tai būtina, nes ultragarso efektas tinkamas tik ant drėgnos odos.
2. Įjunkite prietaisą, pasirinkite tinkamą režimą pagal odos tipą – jautriai odai dažniausiai rekomenduojami švelnesni, mirksintys režimai.
3. Prietaiso mentelę laikykite maždaug 45 laipsnių kampu ir lėtai braukite nuo veido vidurio į išorę, nesustodami vienoje vietoje.
4. Nepamirškite, kad procedūra turėtų trukti ne ilgiau 4-5 minutes per režimą, o atlikti ją rekomenduojama 1-2 kartus per savaitę.
Svarbu atsiminti, kad ultragarsinį valymą ne visiems galima atlikti. Jis nerekomenduojamas nėštumo metu, sergant širdies, onkologinėmis ligomis, ūmios formos cukriniu diabetu ar esant atviroms žaizdelėms.
Po procedūros rekomenduojama gerti daugiau vandens, nes organizmas aktyviau valosi nuo toksinų ir šlakų.
Rūgštinis veido valymas: kosmetologės patarimai
Rūgštinis veido valymas išsiskiria iš kitų valymo metodų savo gebėjimu paveikti giluminius odos sluoksnius. Šis metodas padeda pašalinti negyvas odos ląsteles, pagerina odos struktūrą ir skatina jos regeneraciją. Pasak kosmetologų, rūgštinis valymas tinka daugumai odos tipų – tiek moterims, tiek vyrams, tiek paaugliams.
Tinkamos rūgšties pasirinkimas pagal odos tipą
Rūgščių pasirinkimas priklauso nuo jūsų odos tipo ir problemų, kurias norite išspręsti:
- AHA rūgštys (glikolio, pieno) tinka normaliai, mišriai ir brandžiai odai. Jos drėkina odą, švelnina pigmentaciją ir mažina smulkias raukšleles.
- BHA rūgštys (salicilo) idealiai tinka riebiai ir į aknę linkusiai odai, nes valo poras ir mažina uždegimus.
- PHA rūgštys yra švelniausios, pasižyminčios didesnėmis molekulėmis, todėl tinka jautriai, sausai odai.
Visų pirma, prieš naudojant rūgštis būtina tiksliai nustatyti savo odos tipą. Jei to nepavyksta atlikti savarankiškai, geriau kreiptis į specialistą.
Saugaus rūgštinio valymo žingsniai
1. Oda kruopščiai nuvaloma specialiomis kosmetinėmis priemonėmis.
2. Specialiu teptuku ant odos užtepamas paruoštas rūgštinis tirpalas.
3. Stebima odos reakcija – nuo to priklauso rūgščių laikymo laikas.
4. Pasibaigus ekspozicijos laikui, rūgštis neutralizuojama ir nuvaloma.
5. Užtepama raminamoji priemonė ir serumas pagal odos būklę.
6. Oda pamaitinama ir sudrėkinama veido kauke.
7. Užbaigiama kremu su SPF apsauga.
Svarbu neeksperimentuoti su rūgščių koncentracija! Namuose naudokite tik mažos koncentracijos rūgštis (iki 10%) ir tiksliai laikykitės gamintojo nurodymų.
Odos priežiūra po rūgštinio valymo
Po procedūros reikėtų vengti buvimo saulėje bent savaitę, nesilankyti soliariume ar pirtyje. Taip pat svarbu:
- Naudoti kremu su SPF50 apsauga kasdien.
- Riboti dekoratyvinės kosmetikos naudojimą pirmąsias dienas.
- Naudoti specialisto rekomenduotus drėkinančius kremus ir serumus.
- Gerti daugiau vandens, kad paspartintumėte detoksikacijos procesus
Procedūrų skaičius priklauso nuo odos būklės. Norint pasiekti geriausią rezultatą, rekomenduojama atlikti procedūrų kursą pagal specialisto rekomendacijas.
Išvada
Tinkamas veido valymas neabejotinai yra vienas svarbiausių žingsnių siekiant išlaikyti sveiką ir spindinčią odą. Mechaninis, ultragarsinis bei rūgštinis valymas – kiekvienas metodas turi savo privalumų, todėl svarbu pasirinkti tinkamiausią būtent jūsų odos tipui.
Visų pirma, atminkite, kad profesionalus veido valymas namuose reikalauja ne tik tinkamų priemonių, bet ir žinių. Reguliarus valymas, teisingi judesiai bei kruopštus odos paruošimas padės išvengti dažniausių klaidų ir užtikrins geriausius rezultatus.
Galiausiai, nepamirškite, kad odos priežiūra po valymo procedūros yra tokia pat svarbi kaip ir pati procedūra. Naudokite drėkinamąsias priemones, apsauginį kremą nuo saulės ir suteikite odai laiko atsistatyti tarp procedūrų.
Laikydamiesi šių patarimų ir reguliariai prižiūrėdami odą, pastebėsite, kaip jūsų veido oda tampa skaistesnė, sveikesnė ir gražesnė kiekvieną dieną.