VisaInfo.lt - visa informacija vienoje vietoje!
Vamzdinė sniego užtvara – ne tik sulaiko sniegą, bet ir išskaido jį sniego slydimo nuo stogo metu
Vamzdinė sniego užtvara – ne tik sulaiko sniegą, bet ir išskaido jį sniego slydimo nuo stogo metu

Artėjant žiemai, dar spėsite pasirūpinti savo, aplinkinių ar turto saugumu įrengdami sniego užtvaras ant stogo. UAB „Toode“ siūlo dviejų rūšių sniego užtvaras, dar vadinamas sniego gaudyklėmis ar sniego barjerais. Tai – skardinės ir vamzdinės sniego užtvaros. Pastarosios dar efektyviau apsaugo šalia stogo esančius žmones, automobilius, dekoratyvinius kiemo augalus ar kitus objektus nuo sniego ar ledo nuošliaužų, išskaidydamos sniegą jo slydimo nuo stogo metu.

Pagrindiniai skirtumai tarp šių sniego užtvarų yra:

Vamzdinė sniego užtvara

  • Vamzdinė sniego užtvara ne tik geriau sulaiko sniegą, bet ir esant sniego slydimo atvejui nuo stogo jį išskaido. Tai sudaro mažesnę tikimybę padaryta žalą, esantiems apačioje žmonėms, daiktams, ar latakui. Vamzdinė sniego užtvara susideda iš metalinių vamzdžių ar kitų konstrukcijų, suformuojančių tam tikras „barjerų“ linijas, kurios padeda sugerti ir kontroliuoti sniego nuosėdas, apsaugant nuo lavinų ar kitų su sniegu susijusių pavojų. Vamzdinė sniego užtvara tinka čerpių imitacijai, trapeciniam (TP) profiliui, valcuotam plienui, „Klassik“ stogo dangai. 

Vamzdinė sniego užtvara

  • Skardinė sniego užtvara naudojama mažesnėms apkrovoms sniegui atlaikyti. Ji gali būti naudojama čerpiniams ir trapeciniams stogo profiliams. Šio tipo užtvaros negali būti naudojamos klasikinio ir valcinio tipo profiliams. Stogo nuolydis negali viršiti 30 laipsnių. 10 metrų ir ilgesniems šlaitams reikia montuoti keletą ar daugiau eilių tokio tipo barjerų.

Nors stogo keitimo darbai paprastai vyksta vasaros ar pavasario metu, yra galimybių stogą paversti funkcionalesniu ir žiemą. Mūsų klimato sąlygoms, poreikis kyla dėl ant stogo susikaupiančio sniego. Be žmonių ir jų turto saugojimo, sniego barjerai yra reikalingi norit apsaugoti lietaus nuvedimo sistemas. Ypač sniego užtvarų poreikis atsiranda kovo mėnesį, kai stoge susikaupia nemažas sniego sluoksnis, ir vieną dieną jis pradeda slysti žemyn, nušluodamas viską, kas pasitaiko jo kelyje. 1 m³ šlapio sniego sveria iki 400 kg, ir galima tik įsivaizduoti, kokią didelę gniuždymo jėgą atstoja tokia judanti masė.

Sniego užtvaras būtina įrengti bent ties įėjimais, įvažiavimais į garažą, terasomis ir kitur, kur vaikšto žmonės. Taip pat sniego užtvaros yra reikalingos tose stogo vietose, kur sniego ir ledo nuošliaužos krisdamos galėtų sugadinti žemiau esančius stogus, lietaus nuvedimo sistemą ar kt.

Taip pat yra svarbu teisingai įrengti lietaus nuvedimo sistemas. Jeigu prailginsime stogo kraštą įsivaizduojama linija virš lietaus nuvedimo sistemos, tai lietaus nuvedimo sistemos kraštas turi likti žemiau šios linijos. Tai užtikrins, kad sniegas su savo jėga nepakils į lietaus nuvedimo sistemas. Jei nuvedimo sistemos kraštas bus aukščiau šios linijos, sniegas užstrigs ir greičiausiai nutrauks nuvedimo sistemas.

Yra naudojami įvairūs sniego užtvarų tipai, tokie kaip vamzdiniai (tinka tiek akmeniniams, tiek metaliniams stogams), taip pat vadinamieji suvirinti sniego barjerai, skirti profiliuotiems plieno stogams. Pirmasis variantas tinka dėl stipresnio tvirtinimo (barjerai tvirtinami varžtais į latakus, o plieniniams stogams ir klasikiniams stogams tvirtinimas atliekamas be skylučių padarymo, naudojant veržlę ir varžtą). Taip pat šie barjerai kaupia mažiau šiukšlių. Vamzdiniai sniego barjerai leidžia pro juos pereiti pušų spygliams, šakoms ir lapams.

Vamzdinė sniego užtvara

Plieninio stogo atveju taip pat galite naudoti trikampį sniego barjero lakštą, kuris yra prisukamas ant profilio bangų keterų. Tačiau pastarieji lemia didelį šiukšlių kaupimąsi lygų ir didelę masę lygų stogą turintiems pastatams, kuri gali sukelti barjero išplėšimą arba jo deformaciją. 

Kitas žiemą varginantis rūpestis – ledų stulpo formavimasis kraige. Problema nėra tiek pačiame ledyne, tiek jo atsiradimo priežastyje. Ledynas susidaro, kai į stogą dėl netinkamos šilumos izoliacijos patenka šiltas oras, kuris kondensuojasi kraige ir susijungia su šaltu lauko oru, formuodamas įšalusį vandens stulpą. Deja, daugelis šiuo metu renovuotų pastatų yra netinkamai izoliuoti, tad patarimas būtų kruopščiai atlikti pastato šilumos izoliaciją ir skirti dėmesio jo priežiūrai. Stogo keitimas gali atrodyti kaip paprastas darbas, tačiau net ir padarius mažas klaidas, gali pasiekti liūdnas pasekmes – neventiliuojami stogo pusrūsiai, neizoliuoti lubų sluoksniai ir kt.


Pasidalink:
  • Įmonės puslapio ID: 547

Įmonių straipsniai, naujienos, akcijos ir specialistų patarimai

  • Numatytas
  • Antraštė
  • Data
  • Atsitiktiniai
įkelti daugiau

ADMONITA projektai