ltzh-CNenfrdeplrues

visainfo.lt – visa informacija vienoje vietoje! Įmonių ir verslo info gidas kompiuteryje ir telefone

Akupunktūros procedūra naminiams gyvūnams – Rytų ir Vakarų veterinarinės medicinos sintezė

Akupunktūros procedūra naminiams gyvūnams – Rytų ir Vakarų veterinarinės medicinos sintezė Akupunktūros procedūra naminiams gyvūnams – Rytų ir Vakarų veterinarinės medicinos sintezė

Akupunktūra seniai nėra jokia naujiena, kai kalbame apie žmonių mediciną. Tačiau veterinarinė akupunktūra daugeliui yra vis dar negirdėtas dalykas.

Akupunktūra – iš Kinijos kilęs gydymo būdas, kai adatomis veikiami biologiškai aktyvūs kūno taškai, kurie turi grįžtamąjį ryšį su kuriuo nors organu. Šiais laikais – tai tradicinės kinų medicinos dalis, taip pat paplitusi ir kitose Azijos šalyse.

Tradicinę kinų veterinarinę mediciną (TKVM) sudaro penkios šakos: akupunktūra, kiniški žolelių mišiniai, tui-na (chiropraktinio masažo ir akupresūros derinys, kurio metu stimuliuojami tie patys taškai kaip ir akupunktūros metu, tačiau nenaudojamos adatėlės), dieta/mityba ir či gong (energetinės mankštos forma). Kiekviena minėta šaka yra labai specializuota, todėl efektyviai jas taikyti gali tik patyrę specialistai.

Kinų medicina teigia, kad gyvybinė energija či (Qi) gyvūno kūne teka kanalais — vadinamaisiais meridianais. Manoma, kad šie energijos kanalai yra susiję su įvairiais organais ar jų dalimis. Organizmas išsiderina, kai šie kanalai užblokuojami ir gyvybinė energija nebegali cirkuliuoti; tada gyvūnas suserga. Čitekėjimą gali sutrikdyti daugelis veiksnių – liga, fizinis išsekimas, nuovargis. Dirginant biologiškai aktyvius taškus atsiradusios blokados šalinamos, t. y. sergantis gyvūnas išgydomas. Sužadinamos organizmo savigynos jėgos ir sugrąžinama energetinė pusiausvyra.

Adatomis galima sumažinti ar padidinti energijos srautą, taip pat jį atstatyti, jeigu srautas yra užblokuotas. Tai pasiekiama skirtinga kryptimi duriant adatas, taip pat skiriasi ir adatų įvedimo gylis. Ilgą laiką Europoje į šį gydymo būdą buvo žiūrima skeptiškai. Galime pasidžiaugti, kad šiandien vis daugiau veterinarijos gydytojų ne tik Europoje, bet ir Lietuvoje, pripažįsta teigiamą akupunktūros poveikį. Neseniai trys Lietuvos veterinarijos gydytojai baigė specializuotus kursus Či institute, taip Lietuva tapo pirma iš Baltijos valstybių, kur atliekama akupunktūra gyvūnams.

Plačiau apie akupunktūros taikymą gyvūnų gydyme pasakoja Vilniuje įsikūrusios Žvėryno veterinarijos gydyklos akupunktūros specialistė Laura Pauliukonienė ir veterinarijos gydytojas iš Klaipėdos Linas Varanauskas.

Akupunktūra naminiams gyvūnams

– Kuo skiriasi Kinijos veterinarinė medicina nuo europietiškos?

Laura: TKVM yra labiau individualizuota kiekvieno paciento atžvilgiu, o Vakarų medicina geriau sprendžia grupės problemas. Vakarų medicinos krypties veterinarijos gydytojai skatina ligų profilaktiką kasmet atliekant gyvūnų klinikinę apžiūrą ir juos skiepijant, o TKVM gydytojo svarbiausias dėmesys krypsta į potencialios problemos individualiam gyvūnui nustatymą ir siekimą užkirsti ligai kelią, gyvūnui skiriant individualią dietą bei apsaugines terapijas. TKVM taikomi vaistai padeda išvengti pavojingų pašalinių poveikių, būdingų vakarietiškiems vaistams, tačiau pastarieji veikia daug greičiau.

– Ar neprieštarauja viena sistema – kitai? Ar galima jas sujungti?

Linas: Veterinarijos gydytojai, kurie sugeba sujungti Rytų ir Vakarų medicinas į vieną, neretai pastebi, kad taip pasiekiami daug geresni rezultatai, negu vadovaujantis tik viena kažkuria kryptimi. Tokiu būdu, sujungus abi šias sistemas, galima pasinaudoti jų stipriosiomis pusėmis ir slopinti nepageidaujamus reiškinius.

– Kaip akupunktūra taikoma gyvūnams?

Laura: Veterinarinė akupunktūra yra TKVM terapinės technikos rūšis, kurios metu į tam tikrus gyvūno kūno taškus įsmeigiamos adatėlės, siekiant sukelti gydomąjį poveikį. Akupunktūroje naudojamos sterilios vienkartinės nerūdijančio plieno adatėlės. Dažniausiai gydoma sausomis adatomis (įprastoji akupunktūra), tačiau taip pat yra naudojamos elektroakupunktūros, akvaakupunktūros, pneumoakupunktūros technikos, gydymas moksa, lazerine akupunktūra. Tam tikrose jautriose vietose stebima trumpa kūno jautrumo reakcija į adatėlę (DeQi). Tačiau kai visos adatėlės įbedamos, dauguma gyvūnų nurimsta, neretai net užmiega gydomojo seanso metu.

Linas: Nepaisant to, kad kažką įsmeigtos į kūną adatėlės gali išgąsdinti, akupunktūra yra vienas iš saugiausių gydymo būdu, kai jį atlieka kompetentingas veterinarinės akupunktūros specialistas. Gydomasis seansas trunka nuo 30 minučių iki valandos, priklausomai nuo gyvūno būklės ir pasirinkto gydymo metodo. Dažniausiai pacientai yra gydomi vieną ar du kartus per savaitę, maždaug 4–6 savaites. Teigiamas atsakas į gydymą yra pastebimas maždaug ketvirtą seansą, kartais ir anksčiau – priklausomai nuo paciento būklės

– Kada rekomenduojama akupunktūra?

Laura: Akupunktūra naudojama gydant skeleto ir raumenų sistemos problemas, nervų ir neurologinius sutrikimus, virškinamojo trakto sutrikimus, dermatologinius susirgimus, lėtinius kvėpavimo sutrikimus, lėtinį ir recidyvinį otitą. Taip pat procedūros veiksmingos pagreitinant reabilitacinį procesą po traumos ar operacijų, jos naudingos imuninės sistemos stiprinimui ir geriatrinio (vyresnio amžiaus) paciento gyvenimo kokybės gerinimui.

Linas: Adatėlės gali būti ir pirmąja pagalba operacijos metu, kai reikalinga skubi reanimacija. Vėžio jomis neišgydysi, bet skausmą sumažinsi, nes pataikius į taškus gyvūnas jaučia euforiją ir pasiekiamas nuskausminimo efektas. Nemažai įsisenėjusių problemų palengvinama arba visiškai išgydoma panaudojus būtent akupunktūrą.

Akupunktūra naminiams gyvūnams


„Žvėryno veterinarijos gydykloje“ taikomas gyvūnų gydymas vaistais, antibakteriniais ir hormoniniais preparatais, specialiuoju maistu, homeopatiniais vaistais ir netradiciniu būdu – akupunktūra. Veterinarijos klinika specializuojasi šunų, kačių, dekoratyvinių paukščių, graužikų, roplių ir kitų smulkių naminių gyvūnų gydyme. Profesionalūs veterinarai, gydantys vidaus ligas, gali diagnozuoti visas vidinių gyvūno organų problemas: kraujotakos, virškinimo, inkstų, kraujo, liaukų ir medžiagų apykaitos, nustatyti jų atsiradimo priežastis, paskirti gydymą ir patarti, kaip išvengti ligos ateityje.

Straipsnis parengtas pagal: 15min.lt. Akupuntūra naminiams gyvūnams. Kodėl ne?

ŽVĖRYNO VETERINARIJOS GYDYKLA, UAB

Daugiau informacijos: www.veterinaras.com

ŽVĖRYNO VETERINARIJOS GYDYKLA, UAB infopuslapis

Pasidalink:

Įmonių straipsniai, naujienos, akcijos ir specialistų patarimai

  • Numatytas
  • Antraštė
  • Data
  • Atsitiktiniai
įkelti daugiau visų įkėlimui laikykite nuspaustą SHIFT klavišą įkelti visus