visainfo.lt – visa informacija vienoje vietoje!
Dvi skirtingos žuvų rūšys – tikras supermaistas
Dvi skirtingos žuvų rūšys – tikras supermaistas

Lašiša ir „Matjes“ silkė yra dvi labai maistingos žuvų rūšys, kurios dažnai yra įvairaus maisto raciono dalis visame pasaulyje. Šios žuvys, žinomos dėl turtingo skonio ir naudos sveikatai, yra puikus pagrindinių maistinių medžiagų šaltinis. Šio straipsnio tikslas – palyginti lašišos ir silkės maistinę vertę, pabrėžiant jų naudą sveikatai ir mitybos aspektus.

Makroelementai, esantys šiose žuvyse

Lašiša

Lašiša iš FishWish.eu garsėja dideliu baltymų kiekiu ir sveikais, organizmui naudingais, riebalais. Įprastoje lašišos porcijoje (100 gramų) yra maždaug 20–25 gramai baltymų. Joje taip pat gausu sveikųjų riebalų, ypač omega-3 riebalų rūgščių, kurios būtinos širdies veiklai. Porcijoje yra apie 12-15 gramų riebalų, kurių dauguma yra nesotieji. Lašišoje taip pat yra ir minimalus angliavandenių kiekis.

„Matjes“ silkė

„Matjes” silkė, paprastai marinuota ir vartojama įvairių kultūrų virtuvėse, taip pat yra daug baltymų turinti žuvis. 100 gramų „Matjes“ silkės porcijoje yra apie 18 gramų baltymų. Ji ypač žinoma dėl didelio riebalų kiekio, kuriame yra daug omega-3 riebalų rūgščių. Porcijoje yra apie 15-20 gramų riebalų, daugiausia nesočiųjų. Panašiai kaip lašiša, ši silkės rūšis turi nedidelį angliavandenių kiekį.

Vitaminai ir mineralai, randami lašišoje ir „Matjes“ silkėje

Lašiša

Lašiša yra būtinų vitaminų ir mineralų šaltinis. Tai puikus vitamino D šaltinis, kurio viena porcija sudaro daugiau nei 50% rekomenduojamos paros normos. Joje taip pat yra daug B grupės vitaminų, įskaitant B12 ir B6, kurie yra gyvybiškai svarbūs energijos gamybai ir smegenų veiklai. Esminiai mineralai, esantys lašišoje, yra selenas, kalis ir fosforas.

„Matjes“ silkė

„Matjes“ silkė yra lygiai taip pat maistinga, nes joje gausu vitaminų ir mineralų. Šioje silkėje gausu vitamino D, panašiai kaip lašišoje, ir gausu vitaminų B12 ir B6. „Matjes“ silkės mineralai – tai selenas, jodas ir geležis, kurie visi atlieka lemiamą vaidmenį įvairiose kūno funkcijose.

Nauda sveikatai

Širdžiai ir kraujagyslėms

Tiek lašiša, tiek „Matjes” silkė yra ypač naudingos širdies ir kraujagyslių sistemos sveikatai dėl didelio omega-3 riebalų rūgščių kiekio. Šie riebalai padeda sumažinti uždegimą, mažina kraujospūdį ir širdies ligų riziką. Reguliarus šių žuvų vartojimas gali pagerinti cholesterolio kiekį ir bendrą širdies būklę.

Kaulams

Didelis vitamino D kiekis lašišoje ir „Matjes“ silkėje yra naudingas kaulų sveikatai. Vitaminas D gerina kalcio pasisavinimą, kuris yra būtinas stipriems kaulams palaikyti ir osteoporozės profilaktikai.

Pažinimo funkcijoms

Šiose žuvyse esančios omega-3 riebalų rūgštys yra labai svarbios smegenų veiklai. Jos palaiko pažinimo funkciją ir gali sumažinti neurodegeneracinių ligų riziką. Reguliarus lašišos ir silkės vartojimas gali pagerinti smegenų veiklą ir psichiką.

Priešuždegiminės savybės

Dėl omega-3 riebalų rūgščių priešuždegiminių savybių šios žuvys yra vertingos gydant lėtinį uždegimą. Tai gali būti ypač naudinga žmonėms, sergantiems uždegiminėmis ligomis, tokiomis kaip artritas.

Rekomenduojamos paros dozės

Rekomenduojamas porcijos dydis, siekiant optimalios naudos sveikatai, skiriasi, tačiau paprastai rekomenduojama kelis kartus per savaitę suvalgyti 100 gramų bet kurios žuvies. Tai užtikrina pakankamą pagrindinių maistinių medžiagų suvartojimą be perteklinio jų vartojimo.

Tiek lašiša, tiek silkė puikiai tinka įvairioms dietoms, įskaitant ketogeninę, Viduržemio jūros ir peskatarinę dietą. Jos yra universalios ir gali būti įtrauktos į daugybę receptų.

Nors abi žuvys yra maistingos, kai kuriems asmenims jos gali kelti alergiją. Tie, kurie yra alergiški žuviai, turėtų vengti jų vartojimo. Taip pat būtina atsižvelgti į paruošimo būdus, ypač „Matjes” silkėms, kurios dažnai marinuojamos ir į kurias gali būti pridėta druskos ar konservantų.

Žuvyse kartais gali būti gyvsidabrio ir kitų teršalų. Tiek lašiša, tiek „Matjes” silkė paprastai laikomos mažai gyvsidabrio turinčiomis žuvimis, palyginti su kitomis. Tačiau pažeidžiamoms žmonių grupėms, tokios kaip nėščios moterys ir maži vaikai, turėtų būti atidūs ir nevartoti pernelyg daug šio maisto.

Kaip jas vartoti?

Įtraukti šias žuvis į subalansuotą mitybą gali būti itin paprasta. Lašišą galima kepti ant grotelių, kepti orkaitėje ar keptuvėje, taip pat rūkyti ar troškinti. Tai universali žuvis, kurią nesunku pagaminti skirtingais būdais. Tuo tarpu „Matjes“ silkė dažnai vartojama marinuota ir gali būti dedama į salotas, sumuštinius arba patiekiama viena. Taip pat iš jos gaminami puikūs tartarai. Šios rūšies silkės galite įsigyti internetinėje parduotuvėje, dėl kurios galite būti ramūs – čia viskas pritaikyta vartoti šeimoms su vaikais, nes žuvys atkeliauja iš tvarių ūkių arba yra sugautos natūralioje aplinkoje. Daugiau informacijos rasite čia: https://fishwish.eu/saldyta-zuvis-juros-gerybes-internetu/matjes-silke/.

Pasidalink:

Įmonių straipsniai, naujienos, akcijos ir specialistų patarimai

  • Numatytas
  • Antraštė
  • Data
  • Atsitiktiniai
įkelti daugiau

ADMONITA projektai