visainfo.lt – visa informacija vienoje vietoje!

Vandens filtrai namui: kokie yra jų pagrindiniai privalumai

Vandens filtrai namui: kokie yra jų pagrindiniai privalumai Vandens filtrai namui: kokie yra jų pagrindiniai privalumai

Centralizuotai tiekiamas vanduo į mūsų namus yra vienas iš šiuolaikinės civilizacijos bruožų. Ir nors centralizuotai tiekiamo vandens kokybė yra kontroliuojama, vis dar yra regionų, kuriuose gyventojams tenka susidurti su įvairiomis vandens problemomis. Vienos pagrindinių problemų tokiais atvejais yra kietas vanduo, kuris daro neigiamą poveikį mūsų buičiai ir sveikatos būklei.

Be to, nereikėtų pamiršti būstų, kurie naudoja ir gręžinio arba šulinio vandenį. Naudojant požeminį vandenį dažnai susiduriama su geležingo, kieto ar nemalonaus kvapo vandens problemomis, vandenyje esančiomis įvairiomis cheminėmis medžiagomis ir sunkiaisiais metalais, kurie kenkia sveikatai. Tuo tarpu tarp šulinio vandeniui būdingų problemų yra vandens kietumas, organiniai junginiai, nitratai ir nitritai bei mechaniniai teršalai.

Todėl statant nuosavą namą ar persikėlus į naują namą reikėtų gerai pagalvoti, kokį vandens šaltinį naudosite ir kaip užtikrinsite vartojamo vandens kokybę. Tam šiandien yra naudojami vandens filtrai namui, pritaikyti spręsti įvairioms vandens problemoms. Vandens filtravimas užtikrina, kad vanduo būtų švarus, skanus, neturėtų nemalonaus kvapo, būtų minkštas ir jame nebūtų jokių sveikatai kenksmingų cheminių medžiagų ar kitų junginių.

Vandens filtravimo privalumai

Nepaisant šaltinio, iš kurio gaunamas vanduo, labai svarbu pasirūpinti vandens kokybe, kad jis būtų švarus ir saugus jums ir jūsų šeimai. Į vandenį gali patekti įvairūs kenksmingi teršalai, ir net jeigu vandenyje jų nebus, didelis mineralų kiekis gali turėti įtakos vandens skoniui arba sumažinti buitinės technikos prietaisų veikimo našumą ir padidinti vandens sąnaudas. Geriausias būdas šioms problemoms spręsti yra vandens filtrai namui, pasižymintys daugybe privalumų.

Saugus geriamasis vanduo

Nesaugus geriamasis vanduo, kuriame yra tokių teršalų, kaip sunkieji metalai, gali turėti rimtų pasekmių mūsų sveikatai. Be to, toks vanduo gali būti prasto skonio. Net jei vanduo į jūsų namus tiekiamas centralizuotai, yra filtruojamas ir prižiūrimas, kalbant apie jo kokybę, nereikėtų pamiršti apie įvairių vandentiekio sistemos gedimų riziką.

Todėl saugiausia naudoti veiksmingus vandens filtrus, išmintingai investuojant į savo šeimos sveikatą.

Mažesnės išlaidos

Jei sau ir savo šeimai kasdien perkate vandenį plastikiniuose buteliuose, išlaidos suvartojamam vandeniui gali labai greitai išaugti. Vidutinio dydžio šeimai, kuri per dieną suvartoja 2-3 butelius vandens, išlaidos geriamajam vandeniui per metus gali viršyti 500 EUR. O jei į patiriamas išlaidas įtrauktume ir dėl kieto vandens sukeltų buitinės technikos prietaisų veikimo sutrikimų padidėjusias vandens sąnaudas, ši suma reikšmingai išaugtų. Naudojant vandens filtrus namuose tokių išlaidų galima išvengti.

Geresnė skalbimo kokybė ir mažesnė valymo priemonių išeiga

Kietas vanduo gali sumažinti muilo ir kitų valymo priemonių veiksmingumą, be to, reaguojant su kietu vandeniu, tokios priemonės mažiau putoja. Tačiau jei naudositės vandens filtrais, greitai pastebėsite, kad tokie buitinės technikos prietaisai kaip indaplovė ar skalbimo mašina veikia daug efektyviau, išplauti indai ir išskalbti drabužiai bus švaresni ir jums nebereikės kentėti dėl mineralinių nuosėdų kaupimosi ant įvairių paviršių.

Mažesnė vandentiekio gedimų rizika

Vandenyje esantys sunkieji metalai, cheminės medžiagos ir mineralai gali sukelti koroziją ir sugadinti vamzdžius bei vandenį naudojančius buitinės technikos prietaisus. Pašalinus tokius neigiamus veiksnius, kartu prailginamas ir vamzdžių bei buitinės technikos prietaisų tarnavimo laikas.

Mažesnės kalkių ir kitų mineralų nuosėdos

Pažvelkite į savo arbatinuko dugną. Ką ten matote? Daug baltų kreidinių nuosėdų? Tai kalkės. Kalkių nuosėdų sankaupos buitiniuose prietaisuose ir vandentiekio vamzdžiuose sukelia papildomų problemų ir ilgainiui gali tapti nemalonaus vandens skonio priežastimi. Kokybiški vandens filtrai namui gali padėti išspręsti daugelį su kalkių nuosėdomis susijusių problemų.

Skanesnis geriamasis vanduo

Vanduo būtinas mūsų organizmui. Kasdien turime suvartoti pakankamą gryno ir švaraus vandens kiekį. Tačiau jei vandens skonis prastas, vargu ar norėsis jo daug suvartoti. Naudodami vandens filtrus, galėsite kasdien mėgautis sveiku, švariu ir skaniu vandeniu.

Užkertamas kelias odos dirginimui

Jei jūsų oda jautri įvairiems dirgikliams arba sergate psoriaze ar egzema, kietas vanduo arba vanduo, kuriame yra odą dirginančių cheminių medžiagų, pvz., chloro, jums gali rimtai pakenkti. Vandens filtravimas jūsų namuose gali padėti sumažinti šias problemas. Be to, net jei jūs ir neturite jokių odos problemų, nėra nieko maloniau kaip mėgautis švariu ir minkštu vandeniu prausiantis po dušu ar atsipalaiduojant šiltoje vonioje.

Saugoma aplinka

Visi žinome, kokios didelės investicijos kasmet skiriamos mus supančios aplinkos išsaugojimui, o vienas iš aplinkai kenkiančių veiksnių, yra tas, kad visuomenė vis dar naudoja labai daug plastiko. Plastikiniai vandens buteliai sudaro didelę plastikinių atliekų dalį. Nors vartotojai rūšiuoja atliekas, tai neužtikrina plastikinių butelių perdirbimo. Todėl geriausias būdas išspręsti šią problemą – atsisakyti plastikinių butelių ir tokiu būdu prisidėti prie gamtos išsaugojimo. Jei savo namuose turėsite galimybę vartoti švarų ir gryną vandenį, jums nebereikės kasdien pirkti vandens plastikiniuose buteliuose.

Skirtingų rūšių vandens filtrai namui

Vandens filtravimui namuose paprastai naudojami skirtingi vandens filtrai: vandens nugeležinimo, minkštinimo, mechaniniai, angliniai, kasetiniai ir kt. Jų pasirinkimas priklauso nuo konkrečios situacijos ir vandens problemų. Todėl pirmiausia rekomenduojama atlikti vandens tyrimus ir pagal jų rezultatus pasirinkti tinkamus vandens filtrus. Konkrečioms vandens problemoms spręsti skirti vandens filtrai užtikrins nepriekaištingos kokybės vandenį.

Pasidalink:

Įmonių straipsniai, naujienos, akcijos ir specialistų patarimai

  • Numatytas
  • Antraštė
  • Data
  • Atsitiktiniai
įkelti daugiau visų įkėlimui laikykite nuspaustą SHIFT klavišą įkelti visus